בסיומה של פארסה: גיא לוי מונה למאמן בית"ר ירושלים

כפי שפורסם כאן לראשונה, מנחם קורצקי פוטר מתפקידו. במועדון הוציאו הודעת תיקון בלילה, אבל בבוקר חזרו בהם שוב והודיעו כי המאמן סיים את דרכו. אקס סכנין יחליפו על הקווים באצטדיון טדי

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  28.01.15 - 08:12
תחילת כתבה

גיא לוי מונה למאמנה החדש של בית"ר ירושלים, לא לפני שהמועדון היה אחראי לפארסה גדולה. כפי שפורסם כאן לראשונה, מנחם קורצקי פוטר על ידי אלי טביב מתפקיד המאמן. הודעת המועדון אישרה את הידיעה, אך אחרי שעות ספורות התקבלה הודעת תיקון לפיה הבעלים והמאמן ינסו לפתור את המחלוקות. הבוקר (רביעי) - בפעם השנייה בתוך שעות ספורות - המועדון מהבירה חזר בו והודיע כי קורצקי אכן סיים את דרכו.

אחרי שנפרד מקורצקי, טביב לא חיכה יותר מדי זמן כדי למנות מאמן חדש. גיא לוי, מאמן בני סכנין בתחילת העונה (פוטר לפני כחודשיים), יהיה האיש שינסה לרצות את הבעלים. לוי, בנו של יושב ראש ההתאחדות לשעבר, זכור בעיקר מתקופתו כמאמן הנבחרת הצעירה של ישראל, אותה הוליך להופעה היסטורית באליפות אירופה עד גיל 21.

בתוך כך, שחקני בית"ר ירושלים עדיין בהלם מסיום דרכו של קורצקי במועדון. "מנחם היה זה שחיבר אותנו ברגעים הכי קשים. הוא היה זה שעמד מול הקהל ונשכב על הגדר בשבילנו בתקופות לא טובות. ההחלטה של טביב פזיזה ולא חכמה", אמרו חלק מהשחקנים במועדון.

"אלי טביב רוצה לקבוע הכל. מי ישחק, באיזו שיטה ואיזה שחקנים יבואו, ולמנחם נמאס", אמר מקורב למאמן, שניסה בשבועות האחרונים להסתדר עם טביב, אך לשווא. מנגד, מקורב לבעלים הבהיר: "זכותו של אלי להתוות דרך ולהגיד מה שהוא חושב מבחינה מקצועית".

טביב כעס על ההתבטאויות של קורצקי בתקשורת בנושא חיזוק, ולפני כשבועיים ביקש מהמאמן להפסיק להתראיין בנושא, אבל האחרון המשיך. "הכתובת היתה על הקיר. מערכת היחסים ביניהם היתה על סף פיצוץ כבר שבועות", אמר בכיר במועדון. לטענת מקורבי קורצקי, טביב רצה שדני פרדה ולידור כהן יקבלו יותר דקות משחק. את תגובת טביב לדברים לא ניתן היה להשיג.

לעומת השחקנים, אוהדי בית"ר ירושלים חלוקים. היציע המזרחי דרש מקורצקי לא פעם להחזיר את המפתחות, בעוד היציע המערבי ברובו היה בעדו. מי שצפוי להעביר את אימון הבוקר הוא אורי אוזן, עוזרו של קורצקי, אך לא בטוח שהוא יישאר גם בעתיד הקרוב. גיא סלומון, מאמן השוערים של בית"ר, צפוי להישאר בתפקידו.