הרוש דורש: בית"ר לדין בגין ביזוי החלטת בורר

השוער כבר הגיש תלונה להתאחדות. לוי משוכנע: טביב יצרף חלוץ לקבוצה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  30.01.15 - 08:45
הגיש תלונה. הרוש (אלן שיבר)
הגיש תלונה. הרוש (אלן שיבר)
תחילת כתבה

עורך הדין רועי רוזן, המייצג את אריאל הרוש, פנה הבוקר (שישי) במכתב ליועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל ולתובע ההתאחדות בדרישה להעמיד לדין את בית"ר ירושלים נוכח ביזוי החלטת בורר. עו"ד רוזן נשען על סעיף בתקנון המשמעת המאפשר הגשת תלונה במקרה שקבוצה לא מקיימת פסק בורר.

במקביל, שוער מכבי נתניה פתח תיק בהוצאה לפועל כנגד בית"ר ואלי טביב על חוב שעומד על כ-900 אלף שקלים כולל ריבית והצמדה. משמעות של פתיחת תיק מהסוג הזה היא היכולת של הרוש בתוך מספר שבועות לפתוח ב'הליכים מבצעיים אגרסיבים', בין היתר עיקולים על חשבון הבנק של הקבוצה מהבירה.

בעניין אחר, בית"ר תגיש בתחילת השבוע ערעור לבית הדין העליון בשל העונש הכבד שנגזר עליה בבית הדין המשמעתי אחרי אירועי המשחק מול מכבי נתניה והמגן איאד אבו עביד. בבית"ר אספו הרשעות של קבוצות שנענשו בצורה פחותה יחסית לעונש שהוטל השבוע, וקו ההגנה ייסוב סביב האיפה ואיפה לטענת ראשי המועדון בין הקבוצות. במקביל, בבירה מקווים שיימצאו האוהדים שהשחיתו את הכניסה להתאחדות לכדורגל כדי להגיש נגדם תביעה אזרחית. טביב, שצפוי להגיע בשבוע הבא לארץ, יבקש לארגן פגישה עם נציגי לה פמיליה - שעוד לא הוציאו הודעת גינוי למעשה.

ויש גם חדשות על כדורגל. המאמן החדש, גיא לוי, משוכנע שטביב יצליח לחזק את הקבוצה לפחות בשחקן אחד עד לסיום חלון ההעברות. לוי ביקש חלוץ, כשהשם החם ביותר הוא של חלוץ מאיורקה מרקו שצ'פוביץ', עליו קיבל טביב המלצות מדודו אוואט וגיא אסולין. משא ומתן כבר מתנהל מול השחקן, אבל לטענת סוכניו יש לו הצעות מהליגה השנייה בספרד. לקראת המשחק מול הפועל ק"ש (ראשון, 20:15) מתכנן לוי להחזיר את דני פרדה או לידור כהן להרכב, כשתומר סוויסה יוסט לחוד במקומו של איציק כהן המורחק. לפני האימון, אגב, חגגו השחקנים והצוות המקצועי הולדת בנו הבכור של הפיזיותרפיסט, תומר בסן.