העסקה סגורה: שכטר סיכם בחיפה, ויחתום ל-3 שנים וחצי

המהפכה של יעקב שחר: חלוץ נאנט יעזוב הלילה את צרפת כדי לעבור בדיקות ולחתום. עמאשה אבוחצירה שילמו את המחיר ונופו מהסגל אחרי פגישה עם הבעלים. עטר עלול להיעדר עוד שבועיים

תומר לוי
תומר לוי  01.02.15 - 18:25
יש דיל. שכטר בדרך לכפר גלים
יש דיל. שכטר בדרך לכפר גלים
תחילת כתבה

הכישלון המקצועי העונה בליגה ובגביע לא הותיר ברירה ליעקב שחר, אלא לבצע מהפכה במכבי חיפה. אחרי שאלירן עטר ומדו קמארה כבר הצטרפו, הגיע אחר הצהריים (ראשון) תורו של איתי שכטר. החלוץ עזב את נאנט וימריא הלילה לישראל. שכטר סיכם את תנאיו במועדון לשלוש שנים וחצי ויחתום רשמית על החוזה לאחר שיעבור בדיקות רפואיות.

שכטר מסיים קדנציה לא מרשימה במיוחד במדי נאנט, בה רשם 24 הופעות ליגה במשך שתי תקופות של חצי עונה וכבש שער אחד בלבד. בגביע הצרפתי החלוץ הישראלי כבש שני שערים נוספים. זו הפעם השניה שהחלוץ חוזר מאירופה לליגת העל אחרי שבתחילת העונה שעברה עזב את קייזרסלאוטרן והגיע להפועל תל אביב. בחיפה יקוו כי הקדנציה של שכטר בירוק תהיה טובה יותר מזו שרשם אשתקד באדום. שכטר כבש 7 שערים ב-16 הופעות ובינואר עבר לנאנט. בארבע וחצי העונות האחרונות כבש שכטר 16 שערי ליגה ב-92 הופעות במדי נאנט, הפועל ת"א, סוואנזי, קייזרסלאוטרן והפועל ת"א (לפני המעבר הראשוני). 

עמאשה ואבוחצירה התבשרו: חפשו קבוצה חדשה
אחרי שהירוקים נחלו את הפסד הליגה ה-11 העונה (הכי הרבה בליגה), 1:0 למכבי פתח תקווה באצטדיון סמי עופר, יעקב שחר נכנס לחדר ההלבשה, "שטף" את השחקנים והבטיח להם כי ישחרר חלק מהם עם תחילת השבוע. היום הוא הוכיח שהוא עומד במילה שלו.

שמעון אבוחצירה ו-וויאם עמאשה זומנו לשיחה אחר הצהריים במשרדי המועדון ולאחר פגישה קצרה התבשרו כי סיימו את דרכם במועדון. אבוחצירה ועמאשה קיבלו הודעה כי הם רשאים לחפש קבוצה חדשה, אבל זו כנראה לא המילה האחרונה כששחקנים נוספים נמצאים על הכוונת כמו דקל קינן ואלון תורג'מן. מיצ'ל, לעומתם, נשאר עד לסיום העונה. הקשר הספרדי היה גם הוא בין המתנדנדים, אולם בצוות המקצועי הוחלט לא לשחררו.

אבוחצירה ועמאשה הגיעו בקול תרועה אבל לא הצליחו לספק את הסחורה במדים הירוקים כאשר לצד הבלחות בודדות, רשמו מספרים פושרים למדי. בעונה וחצי שלו במדי חיפה, שמעון אבוחצירה כבש ארבעה שערים ב-28 הופעות, כאשר מתוכן פתח 16 פעמים. בתחנה החדשה שלו, החלוץ יקווה לשחזר את יכולתו מעונת 2012/13 במדי ק"ש אז כבש 15 שערים ב-30 הופעות. וויאם עמאשה תרם העונה לירוקים 5 שערים ב-15 משחקים.

"אווירה של חדר מתים"
"היינו משחררים את כל הסגל אם רק היה אפשר, זה פשוט מביש", אמר גורם במועדון אחרי עוד תצוגה עלובה, הפעם מול החבורה של רן בן שמעון. "יש אווירה של חדר מתים בחדר ההלבשה. אין יכולת ואין בטחון, פשוט בושה", אמר אחד משחקני חיפה. מירב הביקורת מופנית לעבר ההתקפה, כאשר בארבעת המשחקים האחרונים כבשו הירוקים רק שער אחד וגם הוא מפנדל. "כל המשחק ההתקפי מת ובלבול לא מצליח להחיות אותו", אמרו במועדון.

המאמן, באופן טבעי, סופג ביקורת גם כן. "מרקו לא מוצא פתרונות למשחק שלנו. עם ניצחון אחד בליגה בשישה משחקים, גם הוא לא ממש הגיע לתפקיד עדיין", אמר גורם במועדון מהכרמל. שחקן בקבוצה הוסיף: "בשבת מצפה לנו קרב תחתית בעכו על שש נקודות וזה אומר הכל".

במקביל לרצון לשחרר שחקנים, במכבי חיפה עושים מאמצים גדולים כדי להנחית בלם זר - אולי אפילו בנוסף לאברהם פאס, שהגעתו למועדון עדיין לא נסגרה. כרגע לא בטוח שדקל קינן יסכים לעבור לבני סכנין במסגרת הטרייד, ואפשרות אחרת היא להכניס בכל זאת את ג'אבר עטאא לטרייד, מאחר שזה לא מרבה לקבל דקות תחת מרקו בלבול. בכל מקרה, ערן ביטון ומוחמד כליבאת כבר סגורים בסכנין.

הצרות נמשכות: עטר עלול להיעדר שבועיים נוספים
אם לא מספיקות הצרות על הדשא אז מסתבר כי אלירן עטר עלול להיעדר לשבועיים נוספים בעקבות הפציעה בעין. מסתבר כי הוא סובל מקריש דם בעין, כאשר בשלב זה, הוא יצטרך לנוח מכל פעילות לפחות עד יום שלישי הקרוב.

בנושא אחר, המועדון אירח היום את הטורניר המסורתי של חטיבת ברק כאשר במהלך האירוע, גוסטבו בוקולי התייחס למצב הקבוצה. "מעולם לא ראיתי את יעקב שחר ככה בחדר בחדר ההלבשה והאמת שמעולם לא שיחקנו כל כך גרוע. אין מה לעשות, הדיבורים לא יעזרו - צריך לעשות".