בעזרת צילומי הטלויזיה: בית"ר תעמוד לדין

צוות השיפוט לא ראה את הקללות והיריקות במגרש אבל צפה בתיעוד שלהם. איש המשק של בית"ר: "אחמד עאבד ירק על הקהל". חיימוביץ': "אולי זה אפקט המאמן החדש. המטרה - פלייאוף עליון". אלון תורג'מן על הכוונת.

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  02.02.15 - 09:00
תחילת כתבה

עידן גיא לוי בבית"ר ירושלים נפתח ברגל ימין. הירושלמים גברו 1:3 על קרית שמונה כאשר בסיום, מספר גדול של אוהדים המתין למאמן מחוץ למתחם ומחה לו כפיים.  בבית"ר שיבחו את המאמן בעקבות השינויים שעשה במחצית (כשהכניס את חנן ממן במקום שלומי אזולאי ובחר לוותר על משחק האגפים ולשחק עם דני פרדה ועומר אצילי יותר באמצע) שהובילו לכך שבית"ר יצרה לעצמה יתרון במרכז השדה.

"לא היינו גדולים'', הודה זאב חיימוביץ'. ''סך הכל באנו לעבוד קשה, עבדנו טוב והמשחק היה די רדום. אני שמח שבסופו של דבר, אחרי שלושה משחקים ללא ניצחון רשמנו אחד כזה. יכול להיות שזה אפקט המאמן החדש, המזל היה איתנו אבל שיימשך ככה עד סוף השנה''.

''אין ספק שזה אחד המשחקים הכי קשים בליגה ואני שמח שהצלחנו לעשות את זה בישורת האחרונה לפני הפלייאוף. זה היה משחק באמת חשוב אבל צריך להמשיך. המטרה שלנו היא פלייאוף עליון, חד וחלק ואנחנו אומרים את זה מתחילת השנה. אחרי כמה שנים שלא הצלחנו להעפיל, זו המטרה העיקרית שלנו ואני מקווה שנעמוד בה לטובת כולנו''.

חוץ מכדורגל - התרחש אירוע מכוער במהלך המשחק כאשר אחמד עאבד ירד מהדשא, כאשר מספר אוהדים השמיעו קללות גזעניות כלפיו ואף ירקו לעברו. השופט לירן וקסברגר לא ציין בדו''ח את היריקות והקללות, שספג שחקן קרית שמונה, אחמד עאבד מאוהדי בית"ר לאחר שהוחלף. הסיבה לכך היא שהשופט הרביעי אורן סימיניאן לא ראה את האירוע, וכך גם המשקיף אמיר נבון. באיגוד השופטים טענו כי אין זה מתפקידו של השופט הראשי להתעסק במה שקורה מחוץ למגרש, אלא אם קיבל תלונה על כך.

למרות זאת, בית"ר תעמוד לדין בעקבות צילומי הטלויזיה לאחר שהמשקיף צפה באירועים שהתרחשו. צריך לזכור שבית"ר נענשה בהורדת נקודה בפועל, משחק רדיוס ומשחק ללא קהל בעקבות קללות גזעניות לעבר אבו עביד מנתניה. אגב, אוהדי בית"ר העבירו תמונות לאנשי המועדון לפיהן עאבד נראה יורק לעברם לפני האירוע. כזכור עאבד עבר ליד אוהדי בית"ר, בשער שמאחורי הספסלים, וחטף מטר של ירקות וקללות. "ערבי זבל" ו"ערבי חרא" היו רק חלק מהפנינים שהושמעו כלפי השחקן, שנראה זועם אחרי היציאה מכר הדשא.

איש המשק של בית"ר, מאיר הרוש, הטיל ספק ביכולת של המשקיף לזהות מה קרה. ''המשקיף שאל אותי אם אחמד עאבד קיבל אדום כי הוא בכלל לא היה שם, האוהדים שלנו ספגו יריקות וקריאות מהמשחק עצמו".

במועדון הופתעו מכמות הקהל הדלה שהגיעה לטדי, אך משוכנעים כי אם בית"ר תמשיך לנצח, אז הקהל יחזור ללוות את הקבוצה, גם במשחקי חוץ. רפי כהן, שאימן בעבר בנס ציונה, הוזכר כמועמד לשמש כעוזרו של גיא לוי. במקביל, בקבוצה כבר נערכים גם למשחק מול הפועל חיפה. גיא לוי יפתח עם ההרכב שסיים את המשחק ויכניס בהמשך את הרכש החדש, ליביו אנטל, לעניינים. השחקן הרומני ביקש את המספר 8 השייך לשלומי אזולאי, אבל לבסוף ויתר וייתכן שישחק עם המספר 88. במועדון מקווים כי טביב יצליח לצרף שחקן נוסף לסגל לפני תום חלון ההעברות, כאשר המועדפים הם אלון תורג'מן, אף שטרם שוחרר ממכבי חיפה, ומרקו שצ'פוביץ', שמעדיף למצות את האופציות האחרות שעומדות לרשותו מחוץ לישראל.

בעניין אחר, עוזר המאמן שפוטר, אורי אוזן, יגיע היום לשימוע בבית וגן מלווה בעורך דינו ניר ענבר. במועדון יטענו כי עוזר המאמן יצא נגד המועדון בתקשורת ולכן לא מגיע לו לקבל פיצויי פיטורים. ההערכה היא כי הצדדים ילכו לבוררות בסופו של דבר. ועוד בעניינים מחוץ למגרש, איציק כהן יעמוד לוועדת משמעת בגין האדום שספג מול מכבי נתניה. כבר מתחילת השנה הנהיג טביב חוק לפיו מי שמקבל אדום חסר אחריות יישא בקנס.