גילי ורמוט חתם במכבי ת"א:"אף אחד לא הכריח אותי לעבור"

רעידת אדמה: קשר הפועל ת"א סגר ל-3.5 שנים וירוויח 400 אלף יורו לעונה, אחרי טרייד מורכב. האדומים יקבלו 700 א' יורו ואת רייכרט ושון גולדברג. גם קהינדה וצ'יבוטה הצעירים יושאלו בנוסף לזכויות על אלטמן. קרויף: "ורמוט ישפיע מיידית"

שירלי בר דיין ושירי אלג'ם  03.02.15 - 16:17
בקרוב בצהוב. ורמוט (האתר הרשמי של מכבי ת"א)
בקרוב בצהוב. ורמוט (האתר הרשמי של מכבי ת"א)
תחילת כתבה

רעידת אדמה בכדורגל הישראלי: גילי ורמוט, קשר וכוכב הפועל תל אביב בשנים האחרונות, חצה את הכביש וחתם לשלוש שנים וחצי במכבי תל אביב. ורמוט, שהיה מועמד להגיע לאלופה כבר בקיץ, השלים את אחד המהלכים הגדולים ביותר בכדורגל שלנו בשנים האחרונות וירוויח 400 אלף יורו בכל עונה, וכן 1,000 יורו על כל נקודה.

שימו לב מה תקבל הפועל בתמורה: מכבי תעביר ליריבה המושבעת 700 אלף יורו ולא פחות מחמישה שחקנים: בן רייכרט ושון גולדברג יושאלו ללא תמורה מיידית לתקופה של חצי שנה או שנה וחצי. כמו כן, הפועל תקבל את כל הזכויות על עומרי אלטמן החל מהעונה הבאה ותהיה זכאית לקבל בהשאלה את לנרי קהינדה ומרוויס צ'יבוטה הצעירים לתקופה של בין שנה לשנתיים.

בעקבות החתימה ג'ורדי קרויף אמר לאתר הרשמי של המועדון: "אנחנו שמחים על החתמתו של גילי, שצפוי להשפיע על הקבוצה באופן מיידי ומהווה חלק חשוב מהתכנון העתידי שלנו". ורמוט עצמו אמר לאתר הרשמי: "רציתי לעבור למכבי ת"א כיוון שזהו הדבר הטוב ביותר עבורי בשלב זה ואף אחד לא הכריח אותי לעשות זאת"

על רייכרט וגולדברג הוסיף המנהל המקצועי: "קיבלתי את ההחלטה מתוך שיקולים של טובתם והתפתחותם של השחקנים הצעירים שלנו. זו הזדמנות מצויינת לצאת להשאלה בקבוצה מליגת העל ואני בטוח כי האפשרות לשחק באופן קבוע בגיל כה צעיר יתרום להתפתחותם כשחקנים של מכבי בעתיד. יהיו כאלה שיטילו דופי בהחלטה שלי, אבל אני לוקח אחריות מלאה מתוך ידיעה כי הם מושאלים למועדון גדול שיבטיח לדאוג להם".

למרות שמדובר באחד השחקנים הבכירים בכדורגל הישראלי, מספר אוהדי מכבי ת"א הגיעו הבוקר (שלישי) למתחם האימונים ומחו נגד חתימתו הצפויה של ורמוט במועדון. מנגד, למתחם חודורוב הגיעו מספר אוהדים של הפועל ת"א על מנת להפגין נגד העזיבה של השחקן הטוב ביותר בסגל של אלי כהן.

ורמוט, השחקן המזוהה ביותר עם הפועל תל אביב בשנים האחרונות, ויתר בקיץ על האפשרות ללבוש את החולצה הצהובה, זאת לאחר שהיה נתון ללחץ גדול מצד האוהדים האדומים. כעת, אם כן, קשרה של נבחרת ישראל החליט לשים את צרות המועדון האדום מאחוריו, ולדאוג לטובתו האישית - מקצועית וכלכלית.

עם חתימתו בצד הצהוב של תל אביב, ורמוט בעצם "עשה זהבי", אך המעבר שלו אולי אפילו כואב יותר מבחינת הפועל. זהבי, צריך לזכור, לא הצטרף למכבי ת"א ישירות מהפועל ת"א, אלא חזר לארץ מפאלרמו האיטלקית. טל בן חיים, ברוך דגו, ג'ון פנטסיל ויוסי שבחון הם בין אלו שעברו ישירות בין המועדונים של תל אביב בעשור האחרון, אבל אף אחד מהם לא היה מה שוורמוט עבור הפועל.

בהפועל תל אביב טוענים כי ורמוט, באמצעות עורך דינו, ביקש בבוקר לעזוב לטובת מכבי תל אביב. בעקבות כך, במועדון האדום דורשים מהקשר לצאת בהצהרה פומבית שהוא זה שביקש לעזוב, ואולי בכך תימנע מחאה כזו או אחרת של אוהדי הקבוצה כנגד הנהלת המועדון.

ורמוט, 29, הצטרף להפועל תל אביב בקיץ 2005 ועזר לה לזכות בשני גביעים ברציפות. בקיץ 2007 עבר הקשר לגנט הבלגית, אבל לא הצליח להותיר חותם ובקיץ 2008 שב להפועל. בקדנציה השנייה במדים האדומים, ורמוט קיבע את מעמדו כאחד הכדורגלנים הבכירים בישראל, כאשר הוביל את הפועל לזכיה בדאבל ולהופעה היסטורית בשלב הבתים של ליגת האלופות.

בקיץ 2011 החליט ורמוט לנסות את מזלו פעם נוספת מעבר לים, כאשר חתם בקייזרסלאוטרן הגרמנית. אחרי שגם שם לא הצליח להרשים, עבר הקשר בחלון העברות של ינואר לשורות דה חראפשחאפ ההולנדית. בספטמבר 2012 - בפעם השנייה בקריירה - בחר ורמוט לחזור לישראל וחתם לחמש שנים בהפועל ת"א. כעת, כאמור, הוא החליט לחצות את הכביש ולעבור ליריבה המושבעת.