יו"ר הפועל: "ורמוט לא נתן מעצמו 100% בזמן האחרון"

שעות לאחר המעבר של הכוכב למכבי ת"א, בארי בן זאב העניק ראיון ראשון ל"חדשות הספורט": "גילי לא היה מוכן לעזוב לחיפה. הוא רוצה לשחק באלופות". על המצב: "אין לנו אבא ואמא. אני רואה עתיד שחור למועדון הזה"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  03.02.15 - 19:03
תחילת כתבה

אחרי יום עמוס שגולת הכותרת שלו היא המעבר הסנסציוני של גילי ורמוט למכבי ת"א, הרוחות בעיר עדיין לא נרגעו. הערב (שלישי) הגיע יו"ר הפועל ת"א בארי בן זאב לאולפן "חדשות הספורט", ובראיון ראשון התייחס למצב קבוצתו ובעיקר לאחת ההעברות המסקרנות בכדורגל שלנו לאחרונה.

"אנחנו בשום פנים ואופן לא רצינו לוותר על גילי", הבהיר בן זאב בתחילת דבריו, "דיברתי איתו הרבה מאוד פעמים. בקיץ לפני שהייתי בתפקיד התקשרו אליי מהנהלת הפועל וביקשו ממני להתקשר לגילי ולשכנע אותו להישאר בהפועל. בשיחה הזו גילי סיפר לי שג'ורדי קרויף, שהערצתי את אבא שלו אבל אותו ממש לא, פנה אליו כמה פעמים ביום. אני מכיר את ההיסטוריה של מכבי בכדורגל ובכדורסל, אני כלכלן ואני יודע מה זה כוח מונופוליסטי בשוק. מכבי הם מונופול בכדורסל וראינו מה קרה שם. בכדורגל הם גם כמעט מונופול. הצלחנו לשכנע אותו להישאר בקושי רב, והיה לי גם חלק קטן בארגון הכסף שהשאיר את ורמוט".

על השתלשלות האירועים לאחרונה הוסיף: "דיברתי עם חיים רמון והוא אמר לי לא דובים ולא יער. הפועל היא קבוצה בלי אבא ואמא ובלי הורים אי אפשר לגדל ילדים. גילי אמר לי אני נשאר עד סוף העונה סופית וככה האמנתי לו. אתמול בפעם הראשונה בחדר ההלבשה של הקבוצה ראיתי את הפנים של גילי ונסעתי הביתה בהרגשה כבדה ביותר. בבוקר קיבלתי טלפון מחיים רמון, שהוא רוצה להיפגש איתי דחוף כי העו"ד של גילי הודיע לו שהוא רוצה ללכת. אני הבנתי שאין ברירה ברגע שגילי דורש לעבור. מי שלוקח את 3 המשחקים האחרונים ומסתכל עליהם, אולי מסיבות פסיכולוגיות או בגלל שאין לו עם מי לשחק, הוא לא נותן את ה-100 אחוז".

על השאלה האם ההעברה נסגרה עוד לפני הדרבי ענה: "אני לא יודע אם גילי ידע כבר אתמול לפני שהוא עובר למכבי. מצד שני, כשמעדכנים אותי ב-10:00 בבוקר על העסקה יש סבירות שהעסקה נסגרה עוד לפני כן. מה שאני יודע זה שמכבי מחזרת אחרי גילי כבר שנה וחצי ועכשיו הם הצליחו".

ורמוט מצטרף כעת גם לשמות כמו וינסנט אניימה, ערן זהבי וטל בן חיים שחצו את הכביש בשנים האחרונות, גם אם בעקיפין. "אני לא נהנה ששחקני הפועל עוברים למכבי וגם לא להיפך", אמר היו"ר "הפועל תל אביב במשבר כלכלי אדיר וכדי שאוהדים יחייכו צריך לפתור את הבעיה הכספית ולמכור את הקבוצה. בשלושה שבועות אין סיכוי למצוא רוכש להפועל תל אביב. אין שום ספק שהצורה והדרך והמועד שורמוט עזב לא טובים. אפשר לומר שהפועל זה מכבי ב' אבל אפשר גם לומר שמכבי זה הפועל א'. אנחנו יודעים שהיום הכדורגל זה ביזנס אחד גדול. מכבי היא כמו ריאל מדריד של הכדורגל בישראל - קונה את כל הכוכבים".

ומה הלאה? "הגירעון של הפועל הוא הרבה יותר מ-10 מיליון שקלים", סיפר בן זאב, "בעניין של למכור את הקבוצה יש פלוס ומינוס. קודם כל שיהיה ברור לכולם שבארץ להפועל אין רוכש, אבל בחו"ל יש קונים. אני לא רציתי למכור את גילי אבל לפחות קיבלנו מחיר טוב, ועכשיו יהיה יותר קל למכור את המועדון כי יש פחות גירעון".

בן זאב במסיבת העיתונאים: "גילי לא הסכים לעבור למכבי חיפה"
בהמשך הערב יו"ר הפועל קיים גם מסיבת עיתונאים מיוחדת בה גילה: "גילי רוצה לשחק בליגת האלופות. הוא לא היה מוכן לעבור למכבי חיפה, רק למכבי ת"א. אי אפשר להכריח שחקן לשחק במקום שהוא לא רוצה לקראת סוף הקריירה שלו. גם האוהדים צריכים להפעיל את המוח ולהבין שלא היתה ברירה".

בן זאב הדגיש שוב את המצב הקשה של המועדון והבהיר: "מצפים לנו ימים קשים אם לא נמצא רוכש. אם לא יהיה רוכש תוך זמן סביר אני רואה עתיד שחור. עתיד רע מאוד. אני גם מאמין שהעמותה תורה לי להתפטר במקרה כזה. אני לא מעריך שהמועדון יוכל להתקיים ללא האוהדים, אבל מצד שני אי אפשר שאוהדים ינהלו כל מהלך. זה לא עובד בשום מקום בעולם. זה מצב בלתי אפשרי".

אגב, לאחר מסיבת העיתונאים, כ-20 אוהדים שהגיעו לאירוע נשארו לדבר על בן זאב על המצב של הפועל ת"א.