צפו בגילי ורמוט באימון הבכורה במכבי: מרגיש מוזר, אבל יעבור

מחויך ומעט נבוך, הקשר שהגיע מהפועל ת"א לבש לראשונה את הצהוב של מכבי ועלה על הדשא בקרית שלום. המספר החדש שלו יהיה 28 (פעמיים 14). פאקו: גילי יודע שהוא רק עוד אחד בקבוצה

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  05.02.15 - 10:30
תחילת כתבה

יומיים אחרי שהחתימה במפתיע את גילי ורמוט, מכבי תל אביב רוצה לחזור להתעסק בכדורגל. עם זאת, נושא הגעתו של כוכב הפועל תל אביב ליריבה העירונית המושבעת הוא עדיין המעניין ביותר. הבוקר (חמישי), כמיטב המסורת, פאקו אייסטרן כינס מסיבת עיתונאים בקרית שלום והתייחס לשחקן החדש בסגל שלו.

עוד לפני מסיבת העיתונאים, ורמוט עלה לראשונה על המדים הצהובים - אחרי שנים ארוכות באדום. "זה מרגיש מוזר, אבל אני בטוח שזה יעבור לי בתוך יום-יומיים", אמר הקשר בן ה-29. ורמוט קיבל את החולצה עם הספרה 28 על הגב - שהיתה שייכת לשון גולדברג הצעיר.

"אם הוא כאן - זה בגלל שהוא טוב למכבי ת"א", הבהיר פאקו בפתח דבריו והוסיף: "מתי ידעתי שהוא מגיע? ביום שלישי. לא ידעתי לפני הדרבי, לא היה לי מושג. אני מכיר אותו הרבה שנים - ראיתי אותו במועדון שלו ובנבחרת - ואני חושב שיש לו את האיכויות והאמביציה להיות במכבי ת"א. מגיע כבוד לבן רייכרט ושון גולדברג, אם הם לא היו מסכימים לעבור העסקה לא היתה יוצאת לפועל. הדבר הטוב ביותר עבורם היה לשחק במקום אחר, כי פה הם לא היו מקבלים הרבה הזדמנויות".

בהפועל ת"א היה גילי ורמוט הכוכב הבלתי מעורער, אבל בצד הצהוב של תל אביב זה ממש לא יהיה המצב. אם מישהו עוד חשב אחרת לפני מסיבת העיתונאים, בא פאקו והחזיר את כולם לקרקע. "ורמוט יצטרך להראות על המגרש מה הוא שווה. מה שהיה בעבר לא שווה. החתמנו אותו בגלל מה שהוא יכול לעשות, לא בגלל היכולת שלו בשבועות האחרונים", הדגיש הספרדי. "כשאתה שחקן גדול במועדון מסוים אתה לפעמים מרגיש נוח ובגלל זה לא רוצה לעזוב, אבל לפעמים צריך לקחת החלטה קשה כדי להתקדם בקריירה. לא ראיתי ממנו לחץ. הוא שלם עם ההחלטה שהוא לקח".

"ורמוט יהיה עוד אחד בקבוצה הזאת. במכבי יש תחרות ברמה גבוהה, והוא לא יקבל שום דבר שהוא לא ראוי לו", סיכם פאקו. "כשאתה מסתכל מסביבך ורואה את הרמה של השחקנים - אתה מבין שתצטרך להילחם כדי להיות בהרכב או אפילו בסגל. יש לנו כרגע תואר אחד. אנחנו רוצים לזכות בכל השלושה. זה בידיים שלנו. אנחנו צריכים הרבה שחקנים ברמה כזאת בשביל לעשות את זה. אם האוהדים אינטיליגנטיים, ברגע שהם יראו אותו עם חולצה צהובה הם יקבלו אותו כחלק מהמשפחה".

גם מהראן ראדי לקח חלק במסיבת העיתונאים. גם הוא, כמובן, דיבר על התוספת החדשה לסגל. "גילי שחקן ברמה הכי גבוהה בכדורגל שלנו ואני מאחל לו הצלחה מכל הלב", פתח הקשר והוסיף: "כל שחקן שנמצא במכבי ת"א יכול להיות בסגל, מחוץ לסגל ובהרכב. זו הפילוסופיה של המאמן ואנחנו מתמודדים עם זה. התפקיד שלנו הוא לתת את ה-100 אחוז, ואז המאמן מחליט. שחקן מסוים לא יכול לשנות איכות של קבוצה כולה, אבל גילי ורמוט באיכויות שלו ייתן את התוספת".