ביקורת במכבי על פאקו: "עלה לנו ב-2 נקודות"

גורמים במועדון התקשו להבין את ספסולו של זהבי ב-3:3 בנתניה: "אולי הוא רצה להוכיח שהקבוצה לא תלויה רק בערן". קרלוס, אחד החלשים במגרש, היה נסער: "לא יודע מה קרה לי, הטעויות עלו לנו במשחק". בן חיים ויצחקי ייעדרו מול קריית שמונה בגביע המדינה

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  09.02.15 - 08:30
תחילת כתבה

"יש רוטציה לגיטימית, אבל מה שפאקו עשה בנתניה פשוט עלה לנו בשתי נקודות. הוא כנראה רצה להוכיח שמכבי תל אביב לא תלויה רק בערן זהבי וחבל". מכבי ת"א אמנם נותרה במקום הראשון גם אחרי ה-3:3 הדרמטי עם מכבי נתניה בחוץ, אבל גורמים במועדון התקשו להבין מדוע המאמן הספרדי החליט לפתוח עם השחקן הטוב ביותר בסגל על הספסל. "כשיש לך שחקן כמו זהבי והוא כשיר - אתה לא פותח איתו על הספסל", הוסיפו אותם גורמים.

פאקו עצמו נזף קשות בשחקניו במהלך ההפסקה, ומכבי הצליחה להפוך פיגור ליתרון 2:3, אבל טעויות של קרלוס גארסיה וחואן פאבלו איפשרו לדיא סבע לאזן. הבלם הספרדי סיפק את אחד ממשחקיו החלשים ביותר, ופאקו הסביר כי בחר שלא להחליפו על מנת שלא לפגוע לו עוד יותר בבטחון. "אני לא יודע מה קרה לי. עשיתי טעויות שעלו לנו במשחק ואני יכול רק להתנצל", אמר קרלוס, שלדברי שחקנים במכבי נראה נסער בסיום.

בן ארצו של קרלוס, השוער חואן פאבלו, גם כן לא היה במשחק שיא. הספרדי הוותיק ירד בצעקות לחדר ההלבשה, ולדברי שחקנים לא נרגע גם דקות ארוכות אחרי השריקה. "אסור היה לי לטעות ככה אחרי שחזרנו למשחק", אמר השוער והוסיף: "ספגנו שלושה שערים, זה לא נורמלי עבורנו. נהיה חייבים להמשיך לעבוד, יש לנו הרבה משחקים לפנינו, נהיה חייבים לנצח אותם כדי לזכות באליפות".

קרלוס הוא שחקן מאוד מנוסה, וטעויות הן חלק מהמשחק", ניסה חואן פאבלו לגונן על הבלם, "נתניה כבשה שני עשרים מטעויות שלנו, במשחק הבא ננסה לעשות את הכי טוב שלנו. אני מאוד מרוצה מההגנה של מכבי. חלק מהתפקיד שלי הוא לחפות על כולם". לקראת המשך העונה אמר: "קשה לזכות באליפות, והשנה אולי יהיה קשה יותר מאשר בעונות הקודמות. אנחנו עובדים כדי לזכות באליפות, זה לא קל, אבל זו המטרה שלנו".

ביום רביעי הקרוב, במסגרת רבע גמר גביע המדינה, תפגוש מכבי תל אביב את הפועל קריית שמונה. מספר ימים מאוחר יותר, במסגרת הליגה, הצהובים יפגשו שוב את ק"ש וינסו לעשות צעד גדול לעבר התואר. "יהיה קשה בכל מקרה, בגביע ובליגה. יהיה קשה להם וגם לנו. אנחנו רוצים להמשיך קדימה בכל החזיתות", סיכם השוער.

טל בן חיים (מוצהב) וברק יצחקי (טרם התאושש מהפציעה ברגלו) ייעדרו מהמשחק מול קריית שמונה בגביע המדינה.