"אנחנו לא מכבי, הכוחנות היא מאיתנו והלאה"

הפרידה מרמון ("המועדון היה על סף תהום"), עסקת ורמוט ("נולדה בחטא") והבכורה של בן רייכרט ("שחקן הפועל לכל דבר"). יו"ר עמותת האדומים אלי פסטמן ויו"ר המועדון בארי בן זאב בראיון זוגי בעקבות הסערה שעברו האדומים

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  09.02.15 - 11:05
כוחניים מדי? גולדהאר וקרויף
כוחניים מדי? גולדהאר וקרויף
תחילת כתבה

ימים סוערים עוברים על הפועל תל אביב. המנג'ר אייל ברקוביץ' התפטר, כמה ימים לאחר מכן המאמן אסי דומב פוטר ואלי כהן מונה במקומו, בהמשך הכוכב הגדול של האדומים, גילי ורמוט, עבר למכבי תל אביב - ואם כל זה לא מספיק – בסוף השבוע הגיע תורו של מחזיק זכויות הניהול, חיים רמון, לסיים את תפקידו ולהעביר את הבעלות לעמותת "האדומים".

בתוך כל הבלאגן הניהולי, שכמובן השפיע גם על הצד המקצועי, הפועל השיגה בשבת ניצחון חשוב (1:2 על הפועל רעננה) משער בתוספת הזמן, ואולי, רק אולי, השער הזה  - יחד עם הניהול של האוהדים – יסמלו יציאה לדרך חדשה. שניים מהאנשים המשפיעים על הצד הניהולי, בעקבות השינויים שעברה הקבוצה, הם אלי פסטמן, יו"ר עמותת האדומים, ובארי בן זאב, יו"ר המועדון. בראיון לאתר ערוץ הספורט הם ניסו לשפוך אור על המצב החדש, ונגעו גם בסוגיית בן רייכרט, הקשר שהגיע בהשאלה ממכבי ת"א ולא זוכה לאהדת הקהל, בלשון המעטה.

"הרגשנו שהמועדון שלנו על סף תהום, שהוא קרוב לפירוק ואני נגד מהלך שכזה", הסביר פסטמן ופירט: "לכן החלטנו לעשות מעשה ולקחת את זכויות הניהול מחיים רמון כדי למנוע מצב כזה ולהבריא את המועדון. הקצר בין חיים לקהל, על כל הרבדים שלו - ולא רק בין האוהדים שמכונים "אולטראס" - היה מביא את המועדון לפירוק. אם חיים היה נשאר אז היה רק רע, ואני חושב שאולי עכשיו, בנקודה הזו יכול להיות רק טוב".

גם יו"ר המועדון, בארי בן זאב, מסכים עם פסטמן: "לא באנו להתנצח לא עם אלי טביב ולא עם חיים רמון. הגענו למסקנה שאם אין רוכש אנחנו לא יכולים לעמוד מהצד ולתת להפועל להתפרק. החלטנו שמבחינה ציבורית וחברתית עדיף לנסות להציל את המועדון, אבל אין הצלחות מובטחות. חיים עשה צעד נכון בשביל עצמו ובשביל הפועל ת"א".

"אנחנו לא מכבי ת"א, הכוחנות היא מאיתנו והלאה", המשיך יו"ר העמותה כשהוא מתייחס ליריבה העירונית: "אנחנו לא חושבים שקבוצת כדורגל ישראלית צריכה 100 מיליון ש"ח או יותר מכך. אנחנו רוצים שהאוהדים יהיו גאים בקבוצה שלהם, שהקבוצה שלהם תהיה בריאה ושפויה ותתנהל בצורה סולידית. עם הזמן יגיעו הישגים". בן זאב אמנם לא אומר את אותן המילים, אך המשמעות דומה: "יש מציאות מסוימת והיא עובדה. גם אם כל הכוונות שהיו לאנשים היו טובות – כרגע יש צרות גדולות בהפועל. יש גירעון, חילוקי דעות ושסע בתוך הקהל, סכנה לחרם מנויים חוסר הצלחה בצד המקצועי בצורה קיצונית".

"מקווה שהשריקות נגד שחקנים שהגיעו ממכבי ייפסקו"
אחד הנושאים הבוערים מאז מעבר ורמוט לצד הצהוב, היה המעבר ההפוך שעשו שון גולדברג ובן רייכרט. ביום שבת, כשהאחרון פתח מול הפועל רעננה, הוא זכה לקריאות "בוז" מאוהדי קבוצתו במשך 90 דקות, כשחלק מקהל מנסה לעודד אותו. "העסקה למכירת גילי ורמוט ומעבר של שחקני מכבי להפועל לא הייתה כמובן בידיעתנו ונולדה, במידה מסוימת, בחטא מבחינתנו", סיפר פסטמן על יום שלישי הסוער, אך הבטיח: "מרגע שנעשתה העסקה, ושחקני מכבי הגיעו - עד כמה שחלק מהקהל לא אוהב את זה - הם שחקנים שלנו לכל דבר, גם אם הם בהשאלה. אנחנו צריכים לאהוב אותם, לחבק אותם ולעודד אותם. הם עוזרים לנו ואחיי לשער חמש צריכים להבין את זה. אני רוצה לקוות שהשריקות נגד שחקן שלנו שהגיע ממכבי ייפסקו. זה לא אנחנו וככה אנחנו לא צריכים להיות. התסכול מהעסקה הזאת הוא גדול אבל זה מאחורינו".

"בן היה מצוין לדעתי, וגילה מנהיגות בלתי רגילה", התייחס יו"ר הפועל לרכש הטרי והחמיא לו: "ההתנהגות של בחור כזה עם כל הלחצים – זה פשוט מעורר השראה. הוא שיחק עם כל הנשמה".