"מבחינת הציפיות, ב"ש במינוס של 4-5 נקודות"

אלישע לוי לא מוריד את הרגל מהדוושה: "הניצחון בגביע צריך לתת דחיפה"

רועי זריהן  12.02.15 - 11:38
אלישע לוי, מכוון גבוה (אלן שיבר)
אלישע לוי, מכוון גבוה (אלן שיבר)
תחילת כתבה

חזרה למסלול: אחרי סדרת תוצאות פושרות, הפועל באר שבע יכולה להיות מעודדת. הניצחון 0:3 על יבנה שם את באופן מעשי את הקבוצה בחצי גמר הגביע ובשבת, אלישע לוי ושחקניו ישוב למאבקים בליגה כשיארחו את הפועל תל אביב, בתקווה לצמק את הפער משתי המוליכות, שנפגשות במחזור הקרוב, מה שאומר שלפחות אחת מהן תאבד נקודות.  

"עשינו צעד מאוד חשוב בדרך לשאיפות שלנו בגביע. זה לא נגמר, אבל התוצאה אמורה וצריכה להספיק לנו", אמר אלישע לוי במסיבת העיתונאים לקראת המחזור הקרוב. "עכשיו אנחנו עושים כל מה שצריך כדי להתכונן למשחק מול הפועל ת"א".

לגבי המצב בטבלה אמר המאמן: "אנחנו נמצאים בליגה, מבחינת הציפיות שלנו, במינוס 4-5 נקודות. סיכומים צריך לעשות בסוף ולא בשלב כזה. צריך לעשות מאמץ מאוד גדול כדי להשיג את הנקודות שאיבדנו".

כשנשאל על משמעות המצב בו מכבי ת"א או קרית שמונה יאבדו נקודות במפגש הישיר ביניהן, השיב לוי: "קודם כל אנחנו צריכים לנצח. המשחק שהיה בגביע אמור לתת לנו דחיפה ואני מקווה שזה יקרה נגד הפועל".

על התחלופה בהתקפה אמר המאמן: "אני שמח שמליקסון גם כבש וגם בישל. כל השחקנים בקו הקדמי - מליקסון, בוזגלו, ברדה ושלומי - מאוד חשובה לנו התרומה הקבוצתית שלהם, הדרך והיכולת לעשות עוד דברים חוץ מלהבקיע. סקוררים תמיד חיים על המספרים, אבל מניסיון זה בסופו של דבר מתאזן. זו המגמה: מצד אחד יציבות. מצד שני, לא אקרא לזה רוטציה, יותר אימון של אנשים לבוא בציוות כזה או אחר".

"נמשיך לראות שינויים", הסביר אלישע לוי. "נסאר לא פתח לא מפני שהוא לא היה טוב במשחקים הקודמים, להיפך. אני מנסה לצוות נכון בין השחקנים שנמצאים קדימה כדי שיהיו לנו יותר אפשרויות. אצלנו מבינים שאם כולם בריאים, אפשר לשחק עם זה או עם זה".

"אני לא רוצה לבוא בטענות לשופטים, רק רוצה לחשוב ולהאמין שאלה טעויות של שיפוט שקורות ובסופו של דבר כל החלטה תהיה נכונה", התייחס לתהיות לגבי טעויות לרעת באר שבע, ודיבר גם על צירוף לואי טהאא: "אחד היתרונות שמביאים שחקן מהליגה המקומית הוא שהוא משתלב מהר. הוא עוזר לנו ואני בטוח שהוא ישתפר".

ב"ש תיאלץ להסתדר ללא בן ביטון, שספג את האדום השני שלו העונה (הרחקה אוטומטית משני משחקים). לשמחתה של באר שבע ושל ביטון, בית הדין של ההתאחדות לכדורגל לא הרחיק אמש את השחקן ממשחק נוסף. את מקומו ימשיך למלא אביתר אילוז.