טקס העברת השרביט: בניון, ערן זהבי וגם אלופה ראויה

זהבי החזיר את עמרי אפק לתחילת שנות ה-2000 וזכרונות מבניון. וגם: ה-1:2 בבלומפילד היה ניצחון של פאקו על בלבול. מסקנות מהדבר הקרוב ביותר לקלאסיקו שיש בליגת העל

עומרי אפק
עומרי אפק  23.03.15 - 10:00
זהבי קיבל את הכדור מאחורי הגב של ידין (אלן שיבר)
זהבי קיבל את הכדור מאחורי הגב של ידין (אלן שיבר)
תחילת כתבה

12.3.2001, דקה 90 בבלומפילד: יוסי בניון, בסלאלום אדיר, מכניע את לירן שטראובר ומכבי ת"א, ומתסכל פעם נוספת אותנו בהפועל ת"א - בזמן שאנחנו מנסים לרדוף לשווא אחרי שערי הניצחון הבלתי נגמרים שלו - ובעצם שם חותמת סופית על העובדה שהוא הווינר של הליגה ושזה תור הזהב של מכבי חיפה.

22.3.2015, דקה 90 בבלומפילד: טקס העברת השרביט מווינר לווינר. ערן זהבי יורה פגז ניצחון לרשת של הירוקים ומכריז שוב שזה תור הזהב של מכבי ת"א. ערן זהבי שם חותמת משלו למשחק הכי טוב של מכבי בעידן פאקו. מכבי מוכיחה לחיפה שיש עדיין פערים עצומים בין הקבוצות האלה, והצדק נעשה, ממש לפני שריקת הסיום.

המשחק הזה, במיוחד המחצית הראשונה, הוא התשובה הטובה ביותר של פאקו לעניין החלוצים. אפשר לשחק עם חלוץ אחד או לפעמים בלי חלוץ טבעי - ההבדל הגדול והחיובי הוא שהקישור סוף סוף נע לעומק ואיים על השער. איגיבור נתן משחק מעולה בזמן שבן חיים וזהבי עשו תנועות בלי כדור שהביכו את הגנת מכבי חיפה (כולל בשער הראשון). הלחץ ההגנתי האינטנסיבי המעולה של הצהובים גרם לירוקים לאבד כמעט כל כדור ואפשר הנעת כדור טובה. מכבי ת"א שיחקה קרוב ואגרסיבי, בעוד במכבי חיפה הפערים היו גדולים וללא חיפוי בין השחקנים.
 
בכלל, לא ברור לי איך מרקו בלבול לא הכין את מכבי חיפה לאפשרות של זהבי כחלוץ, כזה שבורח מהבלמים ומקבל את הכדור מאחורי הגב של ידין וקאמרה. הוא פשוט ניצל את זה, נגע בכדור כל הזמן והיה מעורב באיזור המסוכן מתחילת המשחק. כך גם הגיע השער הראשון כשזהבי התגנב מאחורי הקישור, החליק למיטרוביץ' שזיהה שלושה שחקנים שרצים לעומק והקפיץ  באומנות לאיגייבור.
השער הזה שיחרר את כל משקולות הלחץ של הצהובים והכניס לפאניקה את החיפאים. הטעות היחידה של מכבי זה שהיא לא גמרה את המשחק עם שער שני לפני המחצית בגלל חוסר ריכוז ואנוכיות בפעולה האחרונה. אחרי מחצית כזו רק טבעי שתגיע ירידה ביכולת. המשחק התאזן, ומי אם לא אלירן עטר, בשער אישי יפהפה משום מקום (סגירה רעה של טיבי) החזיר את חיפה לחיים.
 
פאקו הימר על התקפה עם יצחקי ובדש, בעוד מכבי חיפה הלכה אחורה והתעייפה מלרדוף אחרי הנעת הכדור של הצהובים. אחרי החמצות גדולות הגיע הרגע, עוד רגע, שנכנס לפנתיאון של ערן זהבי. עוד הדרן בדקה האחרונה שהוכיח פעם נוספת: מכבי ת"א אלופה גאה, שיודעת לשחק כדורגל – רק חבל שזה קורה מעט מדי. ולמכבי חיפה יש עוד דרך ארוכה כדי להתמודד נגדה.