הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יוקאנוביץ': כוכבים? לא ראיתי אצלנו אפילו אחד

מאמן מכבי לא אהב את היכולת ב-2:1 לרעננה: "אנחנו חייבים להשתפר". יצחקי: "מאוכזב שאני לא משחק יותר". סילבס: "שיחקנו כמו מוריניו מול ברצלונה"

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  20.09.15 - 22:27
תחילת כתבה

כזה שבוע רע לא זוכרים אוהדי מכבי תל אביב כבר הרבה מאוד זמן. מילא ה-4:0 שספגו מצ'לסי - לזה עוד היה אפשר לצפות. אבל שבוע אחרי המעידה מול קרית שמונה, הערב (ראשון) הטרבליסטית המכהנת שוב הובכה בליגה כשהפסידה 2:1 להפועל רעננה בבלומפילד. ברק יצחקי עוד החזיר את התקווה עם שער שוויון מרהיב בדקה ה-88, אבל כעבור דקה הגיע שניר שוקר והשתיק את האצטדיון היפואי עם הגול המכריע.

"אמרו לי שיש אצלי את כל הכוכבים של הכדורגל הישראלי, היום לא ראיתי אף כוכב", אמר סלבישה יוקאנוביץ'. "לא באנו עם אנרגיה. שיחקנו לאט, בסוף לא הגנו על המצבים שהם כבשו והפסדנו. אנחנו חייבים להשתפר. זה מצב מוזר, לא הצלחנו להגן 26 שניות אחרי הגול שלנו. לא עשינו כלום. נרגענו והם הענישו אותנו על זה".

על הכושר של הכוכב שלו, ערן זהבי, אמר המאמן: "זה לא שאלה של היכולת של זהבי. זה בקשר ליכולת שלנו. זה לא היה מספיק בשביל לנצח משחק שכזה. אנחנו משחקים בשתי מסגרות ואנחנו צריכים להיות מוכנים לעומס הזה. התחרות מאוד ארוכה. היא לא נגמרת בספטמבר, אלא בסוף העונה. זה לא הזמן להיכנע. יש עוד הרבה משחקים לפנינו".

ברק יצחקי עלה כמחליף וכבש שער נהדר, אך לצערו זה לא מה שיזכרו מהמשחק הזה: "הייתי בטוח שאבקיע עוד אחד. גם אם אנחנו משווים וגם אם אנחנו באים כפייבוריטים, אנחנו לא צריכים להתנהל ככה בהגנה ולספוג את ה-2:1. צריך לתת את הדעת על מה שקרה היום. כשלנו בתוצאה היום. הגענו מוכנים, התכוננו למשחק כמו שהתכוננו לצ'לסי. ידענו שאנחנו צריכים להיות מרוכזים".

"התרגלנו בשנים האחרונות לבונקרים שעושים מולנו", המשיך החלוץ. "שחקנים שנופלים בדקה 60 בשביל למשוך את הזמן. הם באו לשחק על תוצאה וכל הכבוד להם. לצערי השער לא הספיק. גם כשנשארו 6 דקות חשבתי שאפשר להפוך את התוצאה, חבל".

על מעמדו בקבוצה אמר החלוץ: "אני תמיד רוצה לשחק ואני תמיד מאוכזב שאני לא משחק. כשאני על המגרש אני משתדל להוכיח שאני ראוי להיות על המגרש. אני רק רוצה להזכיר שבפלזן שיחקתי 70 דקות בקצב הרבה יותר גבוה ממה שהיה היום, כך שאי אפשר להגיד שמבחינת כושר אני לא יכול להשלים 90 דקות".

המאמן המנצח, חיים סילבס, היה מאושר בסיום: "אחד הניצחונות הגדולים של רעננה. לפני המשחק הייתי חותם על תיקו. על הנייר הפערים אדירים. רצינו לשחק על תוצאה, כמו מוריניו שמגיע לברצלונה ומשחק על תוצאה, זה מה שעשינו היום. כולם חשבו שזה הולך לכיוון שלהם, אבל לנו יש רוח. רעננה קבוצה חדשה וצעירה בליגת העל. יש לי מזל ענק לאמן את השחקנים האלה. זה חג בשבילי היום".

המאמן המשיך: "מדברים על משחקים גדולים, עבורנו זה משחק ענק, התנהלנו כמו במשחק ענק. בכדורגל יש מגיע ולנו הגיע היום. אנחנו קבוצה טובה שיכולה לנצח קבוצות גדולות. השנה, בניגוד לשנה שעברה, קפצנו מדרגה באמונה ובדרך, ואנחנו רוצים לנצח את המשחקים גם כשנראה שהם הולכים לכיוון אחר".