הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בין חושך לאור: כך חיפה ניצחה את הפועל

מכבי חיפה ניצחה בקרבות החשובים, כשדקל קינן הוא סמל הנחישות. לגיא לוי יש סיבות לדאגה, ולא בטוח שמה שעבד בבית"ר י-ם יצליח באדום. אפק על משחק שהעלה געגועים

עומרי אפק
עומרי אפק  24.11.15 - 11:00

במשחק בינוני ומטה, מכבי חיפה השיגה ניצחון גדול. זה היה משחק שבעיקר גרם לנו להתגעגע לקלאסיקות העבר בין הירוקים להפועל ת"א, שני מועדוני הפאר. שתי הקבוצות שחלמו על צמרת בתחילת העונה התעוררו לעונה מסוייטת. אפשר היה להבחין בפחד ובחוסר הבטחון כמעט בכל פעולה, במיוחד במחצית הראשונה. היה נראה בבירור שהלחץ מהתחתית גרם לקבוצות לאיבודים ועבירות.

כרגיל העונה, מכבי חיפה מצליחה לפרוץ הגנות במצבים נייחים או במתפרצות. כך הפך דקל קינן לגיבור של המשחק עם צמד, פעמיים ממצב נייח. וזה מסמל יותר מהכול את הסיפור של המשחק: הנחישות והנצחונות בקרבות החשובים ברחבה הם אלה שניצחו.

אחרי שחווה עונה רעה מאוד בשנה שעברה, קינן הפך לכלי חשוב עבור מכבי חיפה דווקא בהתקפה והוא כבר אחראי ל-7 נקודות מתוך ה-12 של רוני לוי (סחט את הפנדל נגד רעננה ואת הפנדל נגד מכבי פ"ת).

השער של גליינור פלט היה אחד המהלכים הבודדים של כדורגל מסודר ואיכותי. מכבי חיפה מרוויחה עם פלט אופציה של חלוץ מטרה, רק שהיא לא משתמשת בו מספיק. היא גם צירפה בפגרה עוד איש מערכת איכותי שיכול לתרום בדמותו של דן ולנסי. פסיכולוג ספורט, עם הכשרה עמוקה ויסודית במדעי האימון שבא מעולם הכדורגל ומבין איך מערכות אמורות להתנהל. הוא בטח לא הגורם לנצחון הזה אבל הוא בהחלט תרם ויתרום ברבדים שחסרים במועדון אם ידעו לשלב אותו בצורה חכמה. רק הזמן יוכיח אם זה יעבוד ויעזור.

לגבי הפועל תל אביב, גיא לוי מיהר קצת להמר על התקפה ואיבד את ההגנה. ההתקפה שלו לא טובה. אין הרבה תנועה ללא כדור ואין שחקנים שעושים פעולות חכמות ולכן הכול הסתיים בבעיטות מרחוק. בבית"ר הוא הגיע לקבוצה הגנתית מצוינת שבנה קורצקי וזה שיחרר אותה ליזום ולהתקיף. בהפועל אין כרגע שום בסיס להישען עליו ולכן גם גיא לוי הבין שהוא צריך לקחת צעד אחורה בבניית ההרכב והשיטה.

אני לא ממש מבין את ההחלטה לשחק עם מרכז הגנה לא מנוסה (אבו עביד וגוטליב) בזמן שווינטרה על הספסל במשחק כל כך לחוץ. זה בעייתי לשחקנים שעוד לא מנוסים בהתמודדות עם לחץ של קבוצה גדולה במשחק טעון כזה. גם בלמים צעירים עם פוטנציאל צריכים מבוגר אחראי לידם. אבו עביד וגוטליב עשו טעויות של סגירה וחוסר ריכוז בכל השערים. גיא לוי חייב לאזן את הקבוצה שלו מחדש, ואמיר כבירי חייב להבין שבנו לו קבוצה בינוניות בתקציב לא קטן. קשיים כספים או לא, בינואר יגיעו לכאן שחקני התקפה. רייכרט ואנטאל משלמים את מחיר חוסר ההכנה שלהם לליגה ופשוט נראים פיזית רע.

כמה עבודה יש להפועל כדי לעבור עונה שקטה, כמה עבודה יש למכבי חיפה לחזור לצמרת. לפחות השבוע היא תסתובב עם חיוך קטן וקצת אמונה בעצמה. לכבוש שלושה שערים במשחק אחד העונה זו נקודת אור קטנה בעונה חשוכה.

לסיום, חובה לאחל החלמה מהירה ובריאות לאופיר קריאף שנפצע בצורה מדאיגה - דווקא במשחק שבו רצה להוכיח לגיא לוי כמה הוא טעה כאשר ספסל אותו בעונה שעברה בבית"ר ירושלים, ואף הפך אותו לבלם.