הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אחרי השער ה-100: ערן זהבי זכה לנעל מיוחדת

נייקי פירגנה לקפטן מכבי ת"א בעיצוב מיוחד עבורו. מקורביו: "אין עליו הצעות"

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  26.11.15 - 17:51
תחילת כתבה

(וידאו: ה-0:4 של צ'לסי על מכבי ת"א בסמי עופר)

אחרי שהבקיע את שערו ה-100 בליגת העל, ערן זהבי זכה לנעליים מיוחדות שעוצבו ע"י נייקי. לרגל ההישג והשקת סדרת נעלי ה-Liquid Chrome, קפטן מכבי ת"א זכה לעיצוב אישי של כדור המפלח את המספר 100, בהשראת סימן ההיכר של זהבי אחרי כיבוש שערים.

בינתיים, על רקע חרושת השמועות והספקולציות לגבי מעבר אפשרי לאירופה, בסביבתו של ערן זהבי מבהירים: "כרגע אין עליו שום הצעה, בכל משחק בליגת האלופות מגיעים הרבה סקאוטים, ולמעשה ממלאים את עבודתם, אך נכון לעכשיו, אין שום הצעה קונקרטית על קפטן מכבי תל אביב". למעשה, הפניה היחידה אותה קיבל הקשר הייתה מסין, שם היו מוכנים לשלם לו בעונה שעברה 3 מיליון יורו, אך הוא דחה אותה.

לזהבי אין סעיף יציאה בחוזה החדש עליו חתם במכבי, המוערך במיליון יורו לעונה. אצל האלופה אמנם מטפטפים כל הזמן שמיץ' גולדהאר מסרב למכור אותו בינואר הקרוב, אך בסופו של דבר ברור שהצעה של למעלה מ-3 מיליון יורו תגרום לו לחשוב אחרת. סביר להניח שבגיל 28 ולאור העובדה שיש לו חוזה מובטח לחמש השנים הקרובות, אף קבוצה מאחת הליגות הבכירות לא תלך על הקשר.

גם זהבי יודע: למרות גדולתו בזירה המקומית וחלקו הגדול בהעפלה של מכבי לליגת האלופות, הוא לא הבריק יותר מדי מאז הקיץ, במיוחד במשחקיה של נבחרת ישראל. כעת, השאלה היא איזו קבוצה יכולה לגרום לו "להתפשר" על הצעה פחות יוקרתית ולכך יש 2 תשובות: הראשונה היא מה יקרה בת"א, שם הגיע למעמד שלא היה לאף שחקן מאז ימי אבי נמני. השניה, אם מדובר במועדון אירופי ממרכז טבלה שיבהיר לו כי הוא חלק מחיזוק במטרה לרוץ בצמרת.

כל עוד הוא ירגיש שעדיין יש לו אתגרים בקרית שלום, כנראה שזהבי ירצה להישאר שם, בטח כשכלכלית הוא לא נפגע. אם הקפטן ירגיש שמכבי עומדת במקום, סביר להניח שהוא יכניס גורם נוסף למשוואה והוא הצעה כלכלית משתלמת שתגיע מבחוץ. בתוך כך, כוכב הצהובים וחבריו נהנו היום (חמישי) מחופש, כשמחר יפתחו ההכנות למשחק מול בני יהודה שיערך בראשון באצטדיון בנתניה, אליו לא ימכרו כרטיסים. מנויים לשערים 10-11 ו-7 ישבו במזרחי עליון, 8 (לא כולל יציע משפחות) ישבו במזרחי תחתון, יציע המשפחות ישבו באותו מקום, 2 ישבו במערבי-צפוני תחתון, 13 במערבי-עליון ותא כסף ישבו ביציע הכסף.

בעקבות עונש 3 המשחקים ללא קהל שהטילה אופ"א על דינמו קייב, מכבי ת"א פירסמה את ההודעה הבאה: "למועדון הובהר ע"י אופ"א כי לא תותר כניסת אוהדים עם כרטיסים רגילים. למכבי ת"א תוקצה כמות מצומצמת של כרטיסי VIP המיועדת לספונסרים, קבוצת הנוער, עובדים ואנשי אבטחה. אנחנו מצרים על העובדה כי אוהדים שהפגינו נאמנות ורצו להתלוות לקבוצה במשחקה האחרון בשלב הבתים של ליגת האלופות לא יוכלו לעשות זאת והם מוזמנים לפנות למשרד הכרטיסים 'לאן' על מנת לקבל החזר".