הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מכבי הגישה הצעה על בלסינג אלקה בן ה-19"

דיווח: הניגרי על הכוונת. יוקאנוביץ': "אנחנו צריכים 5 זרים שעושים הבדל". מיכה: "לרגע לא חשבתי על עזיבה"

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  13.12.15 - 10:20
תחילת כתבה

בוידאו: הביצועים של בלסינג אלקה

האם מכבי תל אביב שוב תצרף שחקן אפריקני צעיר ומבטיח? בתקשורת הסלובנית מדווחים כי האלופה הישראלית הגישה הצעה קונקרטית על בלסינג אלקה, חלוץ ניגרי בן 19 שמככב העונה במדי גוריצה מהליגה הסלובנית.

אלקה, יליד מרץ 1996 (1.81 מטר), הבקיע עד כה 12 שערים ובישל ארבעה נוספים במדי הקבוצה שנמצאת במקום הרביעי בסלובניה. אם מכבי רוצה לשים את ידה על השחקן המבטיח, היא כנראה תצטרך להיאבק עליו - לפי הדיווח, גם לובליאנה ומאלמו הגישו עליו הצעות.

יש להזכיר כי בשנים קודמות, במכבי ת"א עברו כשרונות צעירים מאפריקה כמו מוסא קונאטה, עמנואל מאיוקה, לנרי קהינדה ומאוויס צ'יבוטה. שני הראשונים ברשימה הזו אף יצאו מהצהובים לאירופה והכניסו לקופת המועדון סכום לא מבוטל.

צפו בדברים של יוקאנוביץ' ומיכה ממסיבת העיתונאים

בתוך כך, במועדון ערכו הבוקר את מסיבת העיתונאים לקראת המפגש מול בני סכנין מחר (שני, 20:15). אחרי סיום הקמפיין בליגת האלופות הצהובים ממוקדים כעת רק בליגה והמאמן סלאבישה יוקאנוביץ' התייחס להמשך המשימות של הקבוצה.

"אנחנו מתחילים את החיים האמיתיים. המטרה שלנו היא תמיד לקחת את האליפות. כרגע יש לנו צ'אנס להילחם על שני תארים וזו המחוייבות שלנו", אמר הסרבי, "הליגה לא קלה לנו, אנחנו סובלים ואנחנו מנסים להיות טובים. אני מודה שאני לא מרוצה לפעמים במשחקים אבל אני מנסה להיות ריאלסטי. אני מצפה שבעתיד נהיה יותר תחרותיים וטובים יותר להופעה בליגת האלופות".

על השאלה איך משתפרים כדי שמכבי תצליח גם באירופה ענה: "יש לי את השחקנים הישראלים הכי טובים. אני צריך 5 זרים שעושים את ההבדל ושיהיו במגרש תמיד. זה מאוד פשוט. אני חושב שהישראלים טובים מספיק, אבל הפתרון הוא להחתים 5 זרים ברמה טובה".

לצידו של יוקאנוביץ' ישב דור מיכה שיובש לאחרונה, אך מול קייב חזר לשחק. "התגעגעתי לשחק בעיקר. דיברתי עם המאמן בזמן שלא שיחקתי, גם לפני דיברנו. לא משהו מיוחד. הוא ניסה להסביר לי מה הוא רוצה ומה הדרישות ואני משתדל לעשות מה שהוא רוצה", סיפר הקשר, "אני יודע שהוא חשב שיש שחקנים שמגיע להם לשחק לפני. הוא דרש דברים טקטיים ומקצועיים, אין לו משהו אישי נגדי. אני שמח שבמשחק האחרון הוא שינה את דעתו ואני אנסה להוכיח כל יום שמגיע לי לשחק".

על העובדה שמאמנים חדשים נוטים "להתעלם" ממנו ענה: "לאורך השנים ההתחלה שלי פחות טובה, יש איזה עניין שמאמנים חדשים פחות מתחברים אליי בהתחלה. אבל עברתי הרבה ובסוף זה תלוי בי ואני אשחק. לרגע לא חשבתי על עזיבה. אני יודע איפה אני נמצא וכמה התחרות קשה. מכבי זה הבית שלי".