הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

זה לא ההפרש, זה הכדורגל: הפער בין ב"ש למכבי ת"א

הצהובים שבלונים וצפויים, ואם לא ייצרו סגנון משחק שונה, בכר יכול להתחיל להסתכל על עצמו כאלוף. עומרי אפק על המנצחת הגדולה של הדרבי, העמידה ההגנתית של הפועל תל אביב והסגל החדש של האדומים, שבהחלט יש מה לצפות ממנו בקרבות ההישרדות

עומרי אפק
עומרי אפק  08.02.16 - 11:00

תגיות: ליגת ווינר

תחילת כתבה

הפועל באר שבע יכולה להביט במראה ולהתחיל להסתכל על עצמה כעל האלופה שבדרך. אם היא תמשיך לשחק ככה, היא פשוט יותר טובה ממכבי תל אביב, והכל כרגע רק ברגליים שלה. ב"ש מגוונת, יש לה יותר כלים לנצח והיא משחקת כדורגל הרבה יותר אפקטיבי. אולי אוהדי מכבי ת"א הרימו גבה כשכבר בסיבוב הראשון כתבתי שבבאר שבע מתפתחת קבוצה יותר טובה, עם מאפיינים יותר נכונים לאלופה, אבל עכשיו כבר קשה להתווכח.

מכבי תל אביב שבלונית, חד מימדית וחסרת יצירתיות. למעט משחק הבכורה המצוין בעידן בוס (נגד מכבי חיפה), היא פשוט משחקת רע. שוב ושוב הנעת כדור לרוחב והגבהות סתמיות בתקווה שיקרה נס של זהבי כל פעם מחדש. תסתכלו על משחק הלחץ של באר שבע לעומת זה של מכבי תל אביב. תסתכלו על חלוקת השערים אצל האדומים אל מול הצהובים.

מבחינה הגנתית, בכל משחק אתה יודע שמרכז ההגנה הצהוב ישאר חשוף למתפרצות כשאין חיפוי נכון בין הבלמים ואין תיאום ביניהם לבין היציאות של פרדראג ראיקוביץ'. מכבי פשוט צפויה, לרעה. מה שאכזב במהלך המשחק שבוס לא שינה שום דבר במערך או בשיטה. הוא אפילו לא ניסה להחליף בין יצחקי לזהבי. אולי להעביר את יצחקי מעמדת הקשר 50/50, הלא נוחה לו, לעמדת השפיץ ולהוריד את ערן זהבי לעמדת השחקן החופשי למרות שהפועל לא יזמה בכלל.

מכבי תל אביב החליפה מאמן והביאה זרים חדשים אבל קשה לדבר על התקדמות כרגע. כגודל הציפיות, גודל האכזבה. היא תצטרך לייצר סגנון כדורגל אחר עם מדוניאנין וסה כדי לנסות להדביק את הפער ההולך וגדל מבאר שבע לקראת הפלייאוף. אבל זה לא רק ההפרש, זה הכדורגל.

הניצחון התודעתי של הפועל
מבחינת האדומים, אם היו מקבלים שלוש נקודות על עמידה הגנתית, על לסבול בהגנה מבלי ליזום, אז גוטמן ניצח את מכבי תל אביב. הפועל תל אביב עלתה במטרה לא להפסיד והצליחה. בהתחשב במצב של הקבוצה זה נקודה מוראלית חשובה שמעלה אותה מעל הקו האדום. ההרכב החדש של גוטמן שווה יותר מתשעים דקות של בונקר ארבעים מטר מהשער ואני חושב שזו קבוצה שבהחלט יכולה לשחק כדורגל חיובי בהמשך הדרך.

שוינפלד חלוץ עם נוכחות, בארי חמזה כשרון וניקוליץ' בהחלט היה סביר למשחק ראשון בקישור האחורי. ביחד עם יחזקאל הכשרוני ושחקני הספסל בהחלט יש סיבה לצפות לכדורגל שהוא לא הגנתי (על גבול המתבנקר) אחרי הנקודה החשובה הראשונה בעידן גוטמן.

המסקנות? הפועל באר שבע נמצאת בעמדה נהדרת לקחת אליפות, מכבי תל אביב צריכה לשנות חשיבה כי הכדורגל שלה לא אפקטיבי והפועל תל אביב יכולה וצריכה להישאר בליגה ולשחק כדורגל טוב יותר עם הסגל החדש ועם מאמן נבחרת לשעבר על הקווים