הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

זה לא מקרי: הפער בין מכבי לב"ש רק מתרחב

הפער המתרחב בין ב"ש למכבי ת"א לא קרה סתם. זה ההבדל בין מערכת שקטה ללחוצה, בין ניהול אגו לבעיות שמחלחלות לדשא. עומרי אפק על נקודות קלות ורגליים כבדות

עומרי אפק
עומרי אפק  07.11.16 - 11:20

תגיות: ליגת העל

פער של 5 נקודות בין באר שבע למכבי תל אביב לא יכול להיות מקרי. לא להבקיע ארבעה משחקים בחודש לא יכול להיות מקרי. גם הניצחון של באר שבע על מכבי לא היה מקרי. לכל קבוצה גדולה יש רצפים לא טובים, יש משחקים לא טובים. ההבדל הוא שמערכת שקטה ובריאה מתגברת עליהם בעוד שמערכת לחוצה גוררת את זה לתקופה. קבוצה עם שחקנים מרוכזים ומפוקסים מנצחת כאלה משחקים בתקופה כזו עם השיניים. מכבי תל אביב יכולה להחביא את הבעיות הנוכחיות בראיונות, לא על הדשא.

במשך כל תקופת ג'ורדי קרויף, מכבי תל אביב היתה דוגמא למועדון שמנהל כוכבים עם אגו בצורה מופתית. גם כאשר היו בעיות, גם כאשר היה לחץ, הכל נעשה מאחורי הקלעים אבל לא התבטא במגרש. על הדשא היתה קבוצה שקטה מלאת ביטחון, עוצמתית. כשלא היו לה פתרונות על הדשא הגיע ערן זהבי והיה השובר שיוויון שמנצח משחקים בהברקה. כרגע כל השחקנים המובילים של מכבי תל אביב, שהתחילו את העונה מצוין, פשוט לא מפוקסים. ההתנהלות של ארבלדזה הוציאה אותם מהאיזון, הם עצבנים בפעולה האחרונה.

טל בן חיים לא כבש או בישל כבר שישה משחקים, קיארטנסון - שכל חייו היה חיית רחבה - לא מסוגל להבקיע משני מטר, סקאריונה מדי פעם מבקיע אבל חסר השפעה על המשחק השוטף של מכבי, מדוניאנין כבר חודש בירידה חדה בכושר, איגייבור הבקיע בתחילת העונה את המנה הקבועה שלו, 3-4 שערים, ואז חזר להיות מבולבל מול השער.

הדרך שבה ארבלדזה מנהל את ההרכב והסגל שלו, השינוים הקריטים במשחקים חשובים, התסכול של שחקני הספסל, כל אלה מחלחלים לדשא. קרויף צריך לראות בזה תמרור אזהרה כי אין יותר את ערן זהבי שיציל את המערכת כשהיא במשבר. מכבי תל אביב לא משחקת רע. היא מגיעה למצבים, אבל היא לא תכליתית, לא רגועה. היא מתוסכלת. יש לה תבנית משחק אחת מאוד ברורה, שיטת משחק שארבלדזה מאמין שלאורך זמן תנצח. כשזה לא הולך, החילופים נראים כמו אלתורים שלא ממש מתורגלים. גם אתמול נגד מכבי פתח תקוה זה היה אותו סיפור.

מנגד, הפועל באר שבע מצליחה להתגבר על התסכולים של בוזגלו ובן שהר מתחילת העונה, ומרוויחה אותם בגדול. היא משלבת את מיכאל אוחנה הצעיר ברוטציה, בשעה שכשרונות הצעירים במכבי נדחקים החוצה (איפה דור פרץ?). באר שבע ורסטילית בשיטות המשחק שלה, מאוד דינאמית. הניצחון על אשקלון היה צפוי וברור, אבל ניהול הסגל שלה, ניהול המשברים שלה מוצלח יותר. סגנון המשחק המגוון שלה נותן לה יתרון על הדשא בשלב הזה של העונה.

במכבי תל אביב יצטרכו לעשות חושבים איך זה שארבלדזה דיבר אתמול על "רגליים כבדות", במועדון שהביא לישראל את הקדמה בכושר הגופני ובניהול הסגל. רגליים כבדות יכולות להיות בגלל הלחץ במערכת ובגלל חלוקת עומסים שעליה החליט המאמן. הן לא הפכו לכבדות כבר בחודש נובמבר מעצמן.