איש רוח: בתנאים של טביב, המאמן לא אשם

הבעלים לא משקיע ומי שסופג את האש הוא האיש על הקווים. דעה

יניב בן חקון  22.11.16 - 11:43

תגיות: בית

תחילת כתבה

רגע אחרי שסיימה לפרק את הסוכה, אמרה שלומית לבעלה: "משה, תיראה איזה יום בהיר ויפה יש בחוץ. אין עננים ולא חם מידי". "ממש מרגש", ענה לה משה בציניות, "אז מה את רוצה ממני?". "שום דבר מיוחד", חייכה שלומית, "סתם נזכרתי שאמרת שיום בהיר אחד תעזוב אז הבית...".

 • בואי למטה: 1:1 בין בית"ר ירושלים להפועל ת"א
 • בוז בטדי. בן שמעון: "עליתי במערך לא נכון"
 • טביב ישקול לפטר את בן שמעון, אם יפסיד לסכנין
 • אכזבה בהפועל ת"א: "אנחנו פשוט פראיירים"
 • בזמן התדרוך של לוזון: שוינפלד ישב בחוץ

  לפני כחודש, מיד עם החילוף שביצע רן בן שמעון נגד בני יהודה, בו הוציא את כובש השער איתי שכטר והכניס את עידן ורד, החלו לבקוע מהיציעים קריאות כנגד המאמן. האלפים לא אהבו את העובדה שהקואוץ' ויתר על חלוץ בזמן שהקבוצה שלו היתה בפיגור והחליטו לשלוח אותו הביתה. כמה דקות לאחר מכן החילוף התברר כבינגו - ורד כבש שער גדול והחזיר את הצהובים למשחק. המאמן גאון.
 • יום שני האחרון, 20 אלף צהובים בטדי מברכים על המהלך של רב"ש, שמחליט לאמץ את חוכמת ההמונים ומספסל את קלאודימיר פריירה. כבר חודשים שהקשר מפגין חולשה. כבר חודשים שהפרשנים והאוהדים (גם סוג של פרשנים) זועקים לספסל אותו. בן שמעון השתכנע. וראו איזה פלא, הכשלה מטופשת של דוד קלטינס ובור אחד של חסוס רואדה, גורמים לאותם אוהדים, שרק לפני רגע רצו לשלוח את הברזילאי לרקוד סמבה בחופי קופה קבאנה, לקלל את הקואוץ' על שבחר לספסל את הקשר המהולל, או מתהולל, תבחרו אתם.

  בצעד חריג ששידר המון לחץ, החליט בן שמעון לעשות סיבוב פרסה. כבר בדקה ה-25 הוא שלף את מספר 14 מהאימונית והכניס אותו למגרש במקום לידור כהן. מה אגיד לכם, מאותו רגע שחקני בית"ר שטפו את המגרש, הגיעו למצבים וסיכנו את אריאל הרוש ללא הרף. רק במזל זה הסתיים ב-1:1. אה, זה היה הפוך? נו שטויות, העיקר שהקהל מבסוט. אה, הוא לא? טוב, אז לפחות הבעלים. גם הוא לא? שיט, בעיה.

  חייו של המאמן קשים מאוד. הוא תלוי כמעט בכולם למעט בעצמו, התקשורת הופכת אותו למטרה קלה, יש לו ביציע אלפי מאמנים שיושבים לו על הראש, שופטים אותו אך ורק על תוצאות, ואם לא די בכך יש לו גם בעל בית שלעיתים קרובות נע לפי הרוח. וטביב כמו שאתם יודעים, הוא איש רוח ידוע. איש רוח וספר, רק בלי הספר. ובלי חוקים. הוא יכול לייצר סערות ללא כל תחזית מוקדמת, ללא כל מפה סינופטית. משהו לא נראה לו, הוא שובר את הכלים. הנה, עכשיו כבר התבשרנו שבמידה ובית"ר לא תנצח את בני סכנין, הבוס שוקל להעיף את בן שמעון. הרי מה זה בשביל הוריקן טביב להעיף 120 קילו?

  בחודש האחרון הלכו והתעצמו הקריאות כנגד בן שמעון. חלק גדול מהאוהדים סימנו אותו כאשם הבלעדי ביכולת הדלה של הקבוצה. הוא ולא שרף, הוא ולא טביב. ברור שלא טביב. הרי כבר סיכמנו שהוא משיב הרוח ומוריד הגשם. הוא כל יכול. אז למה לא להסיט את האש לכיוון המאמן? זה כבר עבד בעבר, זה יעבוד גם עם רב"ש. מה אגיד לכם, בהחלט צעד נבון. כמעט כמו יצחק נבון. לא פופוליסטי בכלל. צעד שנובע מתוך מחשבה עמוקה.

  חברים, בן שמעון לא היה פחות טוב כשבוריס קליימן בישל שער לבני יהודה, כמו שהוא לא היה טוב יותר כשעידן ורד השתלט על הכדור עם החזה וכבש את השיוויון. הוא לא היה פחות טוב כשקלטינס גרם לפנדל מטופש, כמו שהוא לא היה טוב יותר כששכטר החזיר על הקרדיט הבלתי נגמר וחילץ נקודה. אם באמת רוצים לתהות על קנקנו צריך לתת לו זמן. זמן ושקט! לפחות עונה. גם ככה אני לא זוכר שבבית וגן כיוונו לקחת השנה את התואר מאלונה.

  אני חלילה לא מנקה את הקואוץ' מאשמה. ההפך, יש לו אחריות גדולה על הכתפיים, אבל בתנאים שמעמיד הבעלים, גם פפ גווארדיולה היה מסיים בשולי הפליאוף העליון. הסגל של בית"ר בינוני ובלי השקעה כספית הקבוצה תמשיך לעמוד במקום, או במקרה הטוב לרקוד צעד תימני. וגם זה במעגלים. כמו שהיא עושה כבר שנים.

  לצערי, בינתיים מי שמשלמים את המחיר, הם המאמנים. גיא לוי וסלובודן דראפיץ', כבר יודעים שאצל טביב, כך או כך, ביום בהיר אחד תעזוב את הבית. עכשיו זה נראה כמו תורו של בן שמעון. מעניין מתי יגיע גם יומו של הבוס לעזוב. אולי כשיהיה יום אפור...