הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

תנו לנו עוד: חיפה ומכבי ת"א עשו כבוד לכדורגל

כשחנכו את סמי עופר, אלה המשחקים שקיוו לראות בהיכל החדש של הכדורגל הישאלי. המהפכה של מכבי חיפה, השינוי שהביא ייני למכבי ת"א, השיעור שנתן קיארטנסון ודו קרב המוחות ההולנדי מאחורי הקווים. עומרי אפק על ערב שהביא הרבה כבוד לליגת העל

עומרי אפק
עומרי אפק  31.01.17 - 10:00

כשחנכו את סמי עופר, היכל הכדורגל החדש של הכדורגל הישראלי, אלה בדיוק המשחקים שקיוו לראות בו. שני מועדוני פאר עולים לדשא, נותנים פייט אמיתי, כדורגל בקצב גבוה, קרבות פיזיים אמיתים ובעיקר 22 שחקנים שלא מוותרים עד הדקה האחרונה. מכבי חיפה ומכבי ת"א עלו למגרש והוכיחו שאפשר לייצר כדורגל מרתק וקיצבי כשאתה סוחט מעצמך את כל מה שיש ודורש מעצמך יותר מהרגיל. הקהל המדהים, שממלא את האצטדיון הזה למרות הכשלונות של הירוקים, היה שותף מלא להצגה שראינו אתמול בעידוד אדיר במשך 90 דקות.

מכבי חיפה מבצעת מהפכה שהדבר הראשון שניכר בה זה שקבוצה הפכה להיות הרבה יותר פיזית. שלישיית קישור של נטע לביא, אניס אלושי וקמיל ואצק, שמגבה רביעיה הגנתית שכוללת גם היא שלושה זרים. בסך הכל חמישה מתוך שבעה השחקנים בחלק האחורי הם זרים. חיפה הבינה בשנה האחרונה שנגד מכבי ת"א העדיפה היא צריכה לחכות מאחורה, ומשם לצאת להתקפות מעבר. היא עשתה זאת מצוין במחצית הראשונה בעזרת גילי ורמוט, עומר דמארי ועמית זנטי (הפתעה נעימה עד עכשיו ובישול נהדר).

לעומת זאת, מכבי ת"א שיחקה רק עם שני קשרי אמצע (אייל גולסה וגל אלברמן) ולכן כל איבוד כדור השאיר אותה חשופה מדי. בטח כשההגנה לא מספיק חכמה בכיסוי שטחים. לכן, גם החילוף הכפוי של אבי ריקן בשרן ייני, שנכנס ומיד הפך לבלם הכי חכם ושקט של מכבי ת"א, סידר את ההגנה במחצית השניה.

הצהובים נראו נהדר במחצית הזו ואלי דסה, שהגיח פעם אחר פעם מימין (ניצל את חוסר העזרה של שחקני הקישור לסאן מנחם), בישל שיוויון מוצדק לוידאר קיארטנסון. האיסלנדי נתן אתמול שיעור מה זה חלוץ אמיתי, שמגיע לפני הבלמים לפינה הקרובה וכובש בנגיעה, פעמיים. פשוט פנטסטי.

המאמנים שינו מערכים, הגיבו, היו פעילים לא פחות מהשחקנים. החילופים שלהם השפיעו כשרועי קהת כבש ודור מיכה בישל מהצד השני. רנה מולנסטיין ניסה להעיר את הקבוצה שלו, כשעבר לשחק עם שני חלוצים. מנגד, כשהוא בפיגור, ג'ורדי קרויף העביר את ייני לשחק בהתקפה על מנת שיעזור לקיארטנסון בכדורים ארוכים וב-2:2 מיד החזיר אותו לעמדת הבלם.

לכולם מגיע ציון לשבח. גם לוותיקים כמו ברק יצחקי ויוסי בניון שלא מפסיקים לרוץ, לקחת אחריות ולהשקיע גם כשלא הולך. אפשר רק להגיד תודה לשחקנים, למאמנים ולקהל על ערב נהדר של כדורגל ישראלי משובח, ולבקש בקשה קטנה. תנו לנו עוד מזה, אולי אפילו כבר בשבת הקרובה במשחק העונה.