הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ברקת: "הנופלים השאירו צוואה, שנהיה מאוחדים"

ב"ש קיימה טקס לחללים אוהדי הקבוצה, הבעלים: "מחבקים את המשפחות". ראש העיר דנילוביץ': "היכולת להפריד בין השמחה ליום הזיכרון היא האליפות האמיתית"

רועי זריהן  30.04.17 - 12:54

שעות בודדות אחרי חגיגות האליפות הספונטניות, התפנו שחקני ואנשי הפועל באר שבע לכבד את אוהדי הקבוצה שנפלו במערכות ישראל וקיימו טקס מיוחד ומרגש, שנערך לזכר נופלים שאהדו את הקבוצה.

הבעלים של הפועל ב"ש, אלונה ברקת, נשאה דברים: "מחר כשיסתיים יום הזיכרון ויחלו חגיגות יום העצמאות, עם ישראל יחזור לשגרת יומו, אבל אתם תתמודדו עם החדר הריק, החיוך שכבר לא קיים, הזכרונות שעדיין מפלחים את הלב בכאב ואנחנו נביט בכם, נחבק ונזיל דמעה, נעטוף באהבה. אנו בהפועל ב"ש מקיימים את הטקס המיוחד לזכרם של הילדים היקרים, אלו שחלמו, שצחקו, שאהבו ושהמשותף להם הייתה האהבה למדינת ישראל ולהפועל ב"ש".

"אנחנו בוחרים להביט על הדברים שמאחדים אותנו זה לזה", ברקת המשיכה. "מבחינתנו, זו הצוואה הגדולה והאמיתית של כל אלו שהקריבו את חייהם למען המדינה שלנו. הם השאירו לנו שליחות, להיות יחדיו ברע ובטוב, להושיט יד לחלש, לעזור לזה שזקוק לעזרה, לנחם את זה שמבקש נחמה ולדעת לסלוח. משפחת הפועל ב"ש מתאחדת עם המשפחות ומחבקת אתכם באהבה גדולה ובהוקרה עצומה, מתפללת לימי שלום ומבטיחה שהמשפחה הזו תמיד תעטוף אתכם ותהיה שלכם ושל היקירים האהובים שלכם. יהי זכרם ברוך".

ראש עיריית ב"ש, רוביק דנילוביץ', נאם גם הוא בטקס: "עת לשמוח ועת להרכין ראש. כאשר אני מביט אל קהל האוהדים שלנו, של הקבוצה שאנחנו כל כך אוהבים, אני לא יודע אם יש עם שחווה את החוויות המעצבות והכואבות, אלו ששורפות את ליבנו. לא יודע אם יש קהל כלשהו בעולם הספורט שמסוגל לעשות מעבר של מספר שעות - להרכין ראש, להתאפק ולכבד. זו האליפות האמיתית של מועדון הפועל ב"ש, הערכים והיסודות. אני מכיר את רוב המשפחות באופן אישי, הילדים שלנו היו צריכים להיות אתמול בתוך הקהל ולאורך כל השנה באיצטדיון הביתי שלנו, לחוות איתנו את החוויה והעוצמה של האהבה לקבוצה האדומה שהם כל כך אהבו. אהבה מקודשת בדם".

"יש הקבלה בין אהבה למולדת ואהבה לקבוצה, על אף שהמילים הן בהקשרים שונים - האהבה עצמה, המסירות, ההתגייסות, הנתינה וההקרבה, אבל ישנו דבר אחד שלא יכול להיות דומה לעולם", אמר דנילוביץ'. "בספורט בכלל ובכדורגל בפרט, אנחנו עושים הכל כדי לנצח, אבל לא תמיד מצליחים וכך גם הקבוצות הגדולות בעולם והשחקנים שעשו את הבלתי ייאומן". אגב, מי שאירגנה את הטקס המרגש היא ציפורה חלפון, ששימשה בעבר גם כדוברת המועדון.