הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

משחק ההכתרה של ב"ש הוקדם ל-20:00

האלופה תניף את התואר מול פ"ת בשני. בן שהר: "אני לא מתכוון לעזוב", ברדה: "אנשים בעיר עם הראש בעננים"

רועי זריהן  30.04.17 - 14:40

תגיות: ליגת העל

הפועל ב"ש קמה היום לבוקר שבו היא אלופה פעמיים ברציפות. למרות זאת, האדומים היו צריכים לעשות את המעבר החד מהשמחה הגדולה להתייחדות עם יום הזיכרון והמשפחות השכולות של האוהדים. מאמן ב"ש, ברק בכר, התייחס למעבר החד למציאות: ״זה מה שמייחד את המועדון הזה, המסורת לכבד את המשפחות זה מאד מרגש ועוצמתי וקשה מאד לעשות את המעבר החד הזה. דקה לא נחתי מאתמול".

המאמן דיבר על העונה עצמה והסיום המתוק: "המשחק סימל את העונה שלנו מבחינת עוצמות ובסוף להגיע לתוצאה הזאת בדקה ה-89 גול של אליפות, זה מסמל את הפועל ב״ש של השנתיים האחרונות וזה כיף ענק לסיים ככה. בגלל ששיחקנו נגד קבוצה מצויינת, שנמצאת במומנטום אדיר, קשה לבוא ולעשות את מה שעשינו אתמול. זה לא משנה איפה לקחת אליפות מבחינתנו, רצינו לסיים בצורה כזאת כי מגיע לנו אחרי העונה הזאת״.

על כך ששמו חתום בזהב בב״ש: "היום צריך להבין שמאמן זה הרבה מעבר, זה הכל מסביב. זה כל הצוות שסביבי שעוזר לי ולשחקנים להצליח. יש פה מאמני כושר מצויינים ויש לנו בזכותם יתרון משמעותי בליגה וכולם עוזרים לי כמאמן ולמועדון הזה להמשיך לשבור שיאים״. על המטרות החדשות: ״עצם זה שמדברים על שלב הבתים באלופות, אומר כמה המועדון הזה התקדם. ניצחנו קבוצות גדולות בסדר גודל מעל באר שבע, אבל עם אמונה ועם הקהל שלנו אפשר לעשות את זה, וזה החלום כרגע״.

על הסגל של הפועל ב״ש, שמעורר הרבה עניין, ואיך שומרים על המרקם: ״המטרה היא להשאיר את רוב הסגל ולעשות התאמות. אם נצטרך לעשות דברים, נעשה אותם. אני סומך על אלונה ועל הצוות יש לנו שחקנים חדשים ומוכשרים כמו אוחנה וזריהן, וזה מה שיפה שזה מועדון שחושב כל הזמן קדימה. על הסיכוי שיעזוב אם יקבל הצעה קוסמת: ״אני אשאר בבאר שבע בשנים הקרובות״.

אגב, משחק ההכתרה של האדומים מול מכבי פתח תקווה ביום שני הקרוב הוקדם והוא ייערך ב-20:00 באיצטדיון טרנר בבירת הנגב.

מלך השערים של הקבוצה, בן שהר, סיכם את השעות האחרונות: ״אתמול חווינו משהו מטורף. באנו למשחק הזה ואמרנו לעצמנו שאולי לא נצא מנצחים, וזה היה ניצחון מתוק, בעיקר אחרי שקיללו את ג׳ון אוגו והוא כבש את השער השני. חגגנו כל הלילה ואין מאושר ממני לחגוג אליפות שנייה ברצף״.

על השאלה אם הפועל ב״ש היא הקבוצה הטובה בישראל השיב: ״אני חושב שהעובדות מדברות בעד עצמן. אנחנו אלופים ועשינו עונה אדירה בארץ ובאירופה, והוכחנו שאנחנו הכי טובים בארץ. אחרי 40 שנה אליפות זאת היסטוריה, ועכשיו אליפות שנייה ברצף זאת כבר מסורת. החיבור לעיר ולקבוצה הוא טוב, אני מאושר פה ורואים את זה עליי. גם העיר עצמה נותנת לי לאשתי ולילדה שלנו אושר ושמחה".

"לא חלמתי לפני זה על ההישגים שאנחנו עושים פה זה יותר ממה שיכולתי לבקש, וכן יש לי גם חוזה לעוד עונה. עוד לא הארכנו אותו מעבר, כי תיכננו לדבר על זה בסיום העונה בקיץ, וכמובן שנשב ונדבר ויש לי רצון להישאר כאן, אבל כמובן אם תהיה הצעה טובה מעבר לים אחשוב על זה. אם זה בארץ, אני פה״. על השאלה מה יעשה אם יקבל הצעה ממכבי ת"א: ״זה לא על הפרק אם אקבל הצעה ממכבי כי אני נמצא בקבוצה מצליחה שטוב לי בה״.

מהראן ראדי על היום שאחרי: ״היום כשקמתי בבוקר התחלתי לעכל את המצב, ועם כל הצניעות, זה הישג מדהים מבחינה אישית לקחת חמש אליפויות. אני חייב להגיד מילה על בן שהר, אנשים לא מכירים אותו מספיק, אבל זה שחקן עם 21 גולים גם במשחקים שהוא לא פתח, אתה רואה שהוא נכנס בטירוף כאילו זה המשחק הראשון שלו וזה לא מובן מאליו. שחקנים צעירים צריכים להסתכל עליו וללמוד.

"לגבי חמשת האליפויות שלי, אני לא חושב על מה שעשיתי, אלא אני קם כל בוקר ועושה מה שאני אוהב ונותן את המאה אחוז כדי לחזור כל יום ולהגיד 'איזה יופי עשיתי כל מה שיכולתי'״. על האליפות מול האקסית הוסיף: ״במכבי ת״א הגעתי למצב של מיצוי, וזאת הייתה החלטה משותפת. זה היה הזמן שלי לחפש יעד אחר כדי להאריך את הקריירה שלי ולא היה מקום יותר טוב מהפועל ב״ש מכל הבחינות. מנסים להגיד שחגגתי אצל מכבי בבית, אבל גם לפני שלוש שנים חגגתי עם מכבי בבית של ב״ש, אז הכל בסדר, אולי סגרתי מעגל. אני משחק בקבוצה עם אוהדים נפלאים ואני משחק בשבילם כמו ששיחקתי בשביל האוהדים של מכבי ת״א. אינשאללה שנה הבאה אני אזכה באליפות שישית".

גיא חיימוב, האיש בין הקורות, שחיכה להשיג את התואר היחיד שהיה חסר לו: ״זהו, אפשר לסמן וי על התואר הכי חשוב. הגעתי לכאן כדי לקחת אליפות וצריך להינות מזה עכשיו. אתמול במשחק, בגול של מכבי רצו לי כבר מלא מחשבות, למרות שהרגשנו שאנחנו במשחק כל הזמן והבאנו את זה במחצית השנייה. בגול של מליקסון הרגשנו שאנחנו כבר הולכים עד הסוף. אוגו נותן את הגול בדקה ה-89 ואנחנו בטירוף מאז.
"הדבר הכי חשוב בב״ש, זה שיש כאן את הביחד. הייתי בכמה חדרי הלבשה ופה יש אחד כזה מאד איכותי, בוגר ומפרגן. אני ודודו גורש במשך שנה שלמה כמעט משחקים חצי חצי, עם פירגון הדדי בלי פרצופים עם כבוד אחד לשני, וזה פשוט כיף ומדהים כי הצלחנו לעשות את זה על הצד הטוב ביותר. אין מאושר ממני״.

הקפטן, אליניב ברדה, סיכם: ״כשדיברתי על אליפות, אנשים קצת ציחקקו. היום אנחנו עם שתי אליפויות בכיס ואנחנו רוצים לייצר מסורת. היינו קרובים שער אחד מליגת האלופות, עשינו קמפיין יפה וזה האתגר בשנה הבאה, וכמובן שהליגה זה הלחם והחמאה כי ככה מגיעים למשחקים האירופיים. התחושות בעיר מדהימות. כדורגל בב״ש זה דבר מרכזי ומקור לגאווה. אנשים גאים ומסתובבים עם הראש בעננים כבר שנתיים ברציפות וזה הדבר הכי כיף שיכול להיות, כי עברו פה שנים לא נעימות ובשבילי לראות אותם מאושרים זה מדהים״.