הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ראדי זועם: "לא אהיה שותף לביזוי השחקנים"

קשר ב"ש דרש להסיר את שמו מהמועמדים לשחקן המצטיין חברתית. ארגון השחקנים סרב לחשוף את זהות האנשים שעמדו בוועדה שבחרה את המועמדים

רועי זריהן  02.05.17 - 14:29

תגיות: נבחרי העונה

ארגון השחקנים פירסם אתמול (שני) את רשימת המועמדים למצטייני העונה בליגת העל. מדובר על 5 קטגוריות הכוללות את שחקן העונה, תגלית העונה, זר העונה, מצטיין חברתית ומאמן העונה. אבל לא כולם מרוצים.

קשר הפועל ב"ש, מהראן ראדי, ששמו נכלל בין המועמדים לשחקן המצטיין חברתית, ביקש להסיר אותו והסביר: "מי שמכיר אותי, יודע שתארים אישיים לא בסדר העדיפויות שלי, לכן ביקשתי שיורידו אותי מהקטגוריה של השחקן החברתי. לפי המומחים של ארגון השחקנים, מדובר בקייטנת ספורט ולא בליגת העל לכדורגל ואני לא מוכן להיות שותף בביזוי השחקנים".

בנוסף, חלק מהשחקנים זועמים על הארגון, שבחר בכמה שחקנים כמועמדים לפי מומחים לטענתם ולא מוכנים ליידע על שמות המומחים והאם הם מהמקצוע בכלל. עוד טוענים כי לא ראוי לעשות רשימה מצומצמת ולהגביל בבחירה, משום שבעבר תמיד הייתה הצבעה שכללה את כל השחקנים בליגה.

למרות בקשת ערוץ הספורט, בארגון השחקנים לא מוכנים לחשוף את זהות האנשים שעמדו בוועדה שבחרה את המועמדים.

הרשימה המלאה
המועמדים לשחקן מצטיין:
מאור בוזגלו, טוני וואקמה (הפועל ב"ש), טל בן חיים החלוץ (מכבי ת"א), גידי קאניוק (מכבי פ"ת) ואיתי שכטר (בית"ר ירושלים).

תגלית העונה:
עומרי גלזר (מכבי חיפה), מנור סולומון (מכבי פ"ת), אורן ביטון (קרית שמונה), מוטי ברשצקי (הפועל ת"א) ויונתן כהן (בני יהודה).

זר העונה:
מיגל ויטור, טוני וואקמה (הפועל ב"ש), וידאר קיארטנסון (מכבי ת"א), ז'אורז'יניו (בני סכנין) ואליסון דוס סנטוס (מכבי פ"ת).

מצטיין חברתית:
 אריאל הרוש (הפועל ת"א), דקל קינן (מכבי חיפה), חאלד חלאילה (בני סכנין), מהראן לאלה (הפועל חיפה), רמזי ספורי (בני סכנין) ושרן ייני (מכבי ת"א). לפי בקשתו של מהארן ראדי (הפועל ב"ש), השחקן הוסר מרשימת המועמדים.

מאמן העונה:
ברק בכר (הפועל ב"ש), יוסי אבוקסיס (בני סכנין) ויובל נעים (הפועל אשקלון).

מארגון השחקנים נמסר בתגובה: "אנחנו מצרים על ההחלטה של מהראן ראדי להסיר את מועמדותו לבחירת הכדורגלן המצטיין במעורבות החברתית של העונה. השחקן נכלל ברשימת השחקנים המשפיעים חברתית מכיוון שהוא מהווה דמות מופת מעוררת השראה להתנהלות מקצוענית אל מול תופעות גזעניות. חבל שראדי ככל הנראה הבין את הקטגוריה בצורה לא נכונה. מה גם שהרשימה היא רשימה חלקית מתוך יותר מ-30 שחקני כדורגל, מכל הליגות (כולל נשים וליגות נמוכות). הרשימה תרכיב בסופו של תהליך נבחרת של 11 שחקנים שיודעים להשתמש בכוחם כדי לעזור לצמצום פערים בחברה הישראלית".