המתח עולה: נעים בעט באוהד הפועל תל אביב

מאמן אשקלון טוען שספג יריקות וקללות. עימות גם בין קסנטיני לניסנובים

קרין שביט, רועי זריהן ושירי אלג'ם  06.05.17 - 16:50
תחילת כתבה

עם הגב אל הקיר, משחק על החיים, להיות או לחדול. תבחרו את הסופרלטיב שיתאר בצורה הכי טובה את האווירה בהפועל ת"א. האדומים יארחו הערב (שבת) את הפועל אשקלון במשחק שאם יפסידו בו, הם יירדו באופן רשמי לליגה הלאומית.

לפני המשחק המתיחות בין הצדדים הגיע לשיא חדש. כשעתיים לפני הפתיחה, בעת שעשה את דרכו אל עבר המגרש, בעט מאמן הפועל אשקלון, יובל נעים, באוהד הפועל ת"א, אילן מזרחי, שעמד בדרכו. לטענתו, חבורה של אוהדים אדומים קיללו וירקו לעברו ולעבר עוזר המאמן, אלי לוי, ולכן הגיב באלימות וניסה להזיז את אותו אוהד מדרכו.

מזרחי אמר בתגובה לערוץ הספורט: "נעים עבר דווקא בצד של אוהדי הפועל ת"א, אמרתי לו שזה לא מתאים שהוא עובר דווקא בצד של אוהדי הפועל ת"א והוא בעט לי באשכים וירק עליי. מג"ב באו לעצור אותו והוא ברח. אני מתכוון להגיש תלונה במשטרה".

בעקבות הטענות של מזרחי ודבריו של יו"ר הפועל אשקלון, איתן קסנטיני, באולפן ערוץ הספורט כי ישמח אם הפועל ת"א תרד ליגה, התרחש עימות גם בין בעלי האדומים, האחים ניסנוב, לבין אנשי אשקלון. מאוחר יותר קסנטיני הגיש תלונה במשטרה נגד האחים ניסנוב על תקיפה, ואלה הגישו תלונה נגדית.

לטענת הניסנובים, קסנטיני ועוד כמה אנשים התנפלו עליהם 'כמו עבריינים' בעניין הכרטיסים והאוהד. היו"ר אמר להם: "העולם הוא גלגל". לאחר מכן לטענת, שרון ניסנוב, יובל נעים נצמד אליו ואמר לו "תיזהר ממני". בעלי הפועל ת"א שאל "מה אתה מאיים עליי?" ולא הגיב. בצד האדום לוחצים עליו להגיש תלונה במשטרה נגד נעים.

בינתיים, בצד האדום, מפקד חיל הים לשעבר ואוהד הקבוצה, אלוף רם רוטברג, שפיקד על שייטת 13 ויחידת דובדבן, הקליט מסר מדרבן לשחקנים לקראת המשחק הגורלי: "השתתפתי באלפי מבצעים, ואני רוצה להגיד לכם שניצחנו בהם רק כי נלחמנו ביחד. ניצחנו בזכות ההקרבה אחד לשני, ההקרבה לקבוצה, ההקרבה לאוהדים, שהיא גם אהבה, ברור לכם. כמו בפרשת השבוע, שאומרת 'ואהבת לרעך כמוך'. כעת זו ההקרבה. זהו, אתם יוצאים היום לקרב על החיים שלכם כקבוצה. בלי סיסמאות, בלי כותרות, ממש יוצלאים לקרב. משה ואביחי, פגשתי אתכם ומה שאהבתי זה שראיתי שאתם לא משאירים אף אחד מאחור. כשיוצאים לקרב, יודעים שחוזרים רק מנצחים. אפשר וצריך לתכנן הפתעות, מהפכים, אבל בסוף מנצחים".

רוטברג המשיך בנאום המוטיבציה והזכיר את סמ"ר ארז אשכנזי ז"ל, אוהד הקבוצה שנהרג במבצע בעזה ב-2003 ועימו לחם רוטברג: "קשה לי להגיד את זה, שלא תבינו אותי לא נכון. גם בקרבות הכי קשים, בהם איבדנו את היקירים לנו ביותר, וארז הוא אחד מהם, זה שהכאב הוא בלתי אנושי, ועדיין נלחמנו עד הסוף ובסוף ניצחנו. אתם תילחמו בזכות המקצועיות והרוח האישית והקבוצתית של כל אחד ואחד. אתם נלחמים היום על החיים שלכם, הדם שלכם צריך להיות מרוח על הדשא של אשקלון. בלי 'כואב לי', בלי משיכות זמן. תקרעו את התחת על המגרש, לא לוותר. תירקו דם, זיעה, כאב. יחד עם זאת, תהיו רגועים, נחושים, חדים וערניים, ותסתערו על כל כדור, כמו על האויב. תסתערו, תיאבקו כמו קבוצה, רק ככה מנצחים. תעלו עם ברק ודם בעיניים, תעלו נחושים ותנצחו. אני ברשותכם אדבר בשמו של ארז לב אדום, ינון אשכנזי, אביו, וכל חבריי ומשפחתי אוהדי הפועל. זו המחויבות שלכם אליהם, אל האוהדים. רק להם. אני סומך עליכם, אני בוטח בכם, היום אני הפועל תל אביב, אני איתכם. היום מנצחים. בהצלחה, שלכם, רם".

הקבוצה ערכה אתמול את האימון המסכם שלה לעיני כ-100 אוהדים, שהגיעו למתחם חודורוב כדי לתמוך בקבוצה לפני המפגש הקריטי. גם הבעלים, שרון ניסנוב, בא לאימון כשהמתח הורגש באוויר. "אנחנו לא ישנים. אנחנו לא יכולים יותר", קראו האוהדים, "תילחמו, תיתנו הכל, תעלו שדים". בהמשך נתלה שלט עליו התנוסס הכיתוב: "איתכם עד המוות ביחד".

במהלך התרגול הטקטי, מנחם קורצקי ניסה להמריץ את השחקנים כשאמר: "חיכינו חצי שנה למשחק הזה. לתת הכל".

צפו במפגן התמיכה