הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נעים מתכנן: השארת כל הזרים לעונה הבאה

באשקלון מתמוגגים: "אף אחד לא ספר אותנו". ברוך דגו שוקל לפרוש

רועי זריהן  14.05.17 - 09:00

זאת הייתה עונה קשה, עם הרבה מאוד בעיות, קשיים ורגעים מקצועיים לא פשוטים, אבל היא הסתיימה בצורה הכי מתוקה ומרגשת שיש, עם הישארות היסטורית של הפועל אשקלון בליגת העל. לראשונה בתולדותיהם הדרומיים ישחקו שנתיים ברציפות בליגת העל, אחרי שבפעמיים הקודמות שעלו ליגה נשרו בעונה שלאחר מכן לליגה הלאומית.

החגיגות של אנשי אשקלון נמשכו לתוך השעות הקטנות של הלילה. "אף אחד לא ספר אותנו, אבל אנחנו האמנו לאורך כל העונה שאפשר לעשות את זה. התחזקנו בצורה משמעותית בינואר ואז ידענו שנישאר", אמר אבי מלכה בסיום המשחק והוסיף: "יש כאן שחקנים שנמצאים במועדון מאז שהיינו בליגה א' והיום הוכחנו שאנחנו מספיק גברים גם בשביל ליגת העל. זה היה נורא פופלרי לרצות את הפועל תל אביב בליגת העל. אותנו זה לא מעניין, שימחנו עיר שלמה".

כמובן שאת רוב המחמאות קיבלו המאמן יובל נעים ועוזרו אלי לוי, שעם התקציב הכי נמוך העונה בליגת העל, הצליחו לבנות סגל שבסופו של דבר גם השלים את ההישג הגדול. "נעים יאמן את הפועל אשקלון גם בעונה הבאה", הבהיר גורם בכיר במועדון.

אשקלון צברה בפליאוף התחתון לא פחות מ-16 נקודות מתוך 21 אפשריות, כשהשיגה חמישה ניצחונות, תיקו והפסד בודד. "מבחינתנו יובל הוא מאמן העונה", פרגן שחקן בקבוצה. בימים הקרובים תתקיים פגישה בין המאמן ועוזרו והנהלת הקבוצה. בכל מה שנוגע לסגל השחקנים, המטרה הראשונה של אשקלון היא להשאיר את כל ששת הזרים שלה גם לעונה הבאה.

גם בפן הניהולי, אשקלון חוותה העונה הצלחה כלכלית. נכון, פעמיים עוכבו המשכורות ואפילו אחד האימונים הושבת כמחאה של השחקנים, אבל הסיבה העיקרית לכך התרחשה כשבמועדון דאגו לניהול אישור תקין מרשם העמותות. בשורה התחתונה, יו"ר המועדון איתן קסטיני, מנכ"ל המועדון, דרור אלמלם והסמנכ"ל צי'קו מגיה, סיימו את העונה עם פלוס תקציבי של 400 אלף שקלים. "את העונה הזאת התחלנו בגירעון של 150,000 שקלים וסיימנו אותה בפלוס של כמעט חצי מיליון שקל. כל הכבוד לכל מי שניהל את המועדון", פרגן גורם בעיריית אשקלון. בשנה הבאה ינסו באשקלון להגדיל מעט את התקציב, שעמד העונה על 12 מיליון שקלים.

בתוך כך, סימן שאלה גדול עומד מעל עתידו של ברוך דגו. השחקן בן ה-35 שוקל האם לפרוש ממשחק פעיל. במידה שזה לא ייקרה, יתקיימו שיחות מול ראשי אשקלון בנוגע לעונה הבאה. מי שככל הנראה יעזבו הם ריף מסיקה ותומר סוויסה. הישראלים שנעים ולוי ירצו לראות בקבוצה גם בעונה הבאה הם שני השחקנים המושאלים, מתן חוזז ורז מאיר.