הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מחירי המנויים עלו, אוהדי ב"ש זועמים

מחיר אחיד לאישה וילד. 5000 ש"ח קנס על השלכת כדורי הים

רועי זריהן  24.05.17 - 11:47

מעט יותר משבועיים חלפו מאז הפועל באר שבע הניפה את צלחת האליפות, ובקבוצה נערכים לקראת פתיחת העונה הבאה בשלב המוקדמות של ליגת האלופות. במועדון פרסמו הבוקר (רביעי) את מחירי המנויים לעונה הבאה, שמשקפים עלייה דרמטית לעומת השנתיים שחלפו.

בב"ש קבעו כי לעומת שנים עברו, המחירים הפעם יהיו אחידים לכולם, כולל נשים, ילדים סטודנטים וחיילים. בנוסף, מקומות הישיבה יחולקו לחמש קטגוריות, כאשר המנוי הזול שביניהם (יציעים 3 ו-4 בחלק הדרומי) יעלה 830 ש"ח ואילו היקר (יציע כסף עליון) יעלה 3,550.

לשם הדוגמא, מי שרכש מנוי ליציע המערבי לפני שנתיים שילם 930 ש"ח, בעונה שעברה 1,250 ש"ח ובעונה הבאה ישלם 1,400 ש"ח (קטגוריה 1). דוגמא נוספת: אישה, שקנתה מנוי ליציע המזרחי ב-2015/16 שילמה 590 ש"ח, ב-2016/17 המחיר עלה ל-750 ש"ח ובעונה הבאה היא תיאלץ לשלם 1,400 ש"ח, עלייה של 810 ש"ח.

בנושא אחר, המועדון ספג הערב קנס בסך 5,000 ש"ח בעקבות השלכת כדורי הים אל כר הדשא במשחק הבית מול סכנין בשבת האחרונה. "עם כל הכבוד ל'אווירת סוף העונה' שמצאה ביטויה בהשלכת הכדורים לתחומי המגרש, איני מקל ראש בכך לאור העובדה שהמשחק נעצר לצורך איסוף הכדורים", כך אמר הדיין עו"ד גיורא לנדאו בבית הדין.

אוהדי הקבוצה הגיבו בזעם בעמוד הפייסבוק של הקבוצה. הגולשת רווית ישי כתבה: "וואו, ממש הגזמתם. איך ילד אישה וחייל קפצו כמעט פי 2 במחיר?! כנראה שלמועדון כבר לא חשוב שמשפחות ימלאו את היציעים. עכשיו גם הכדורגל לעשירים בלבד? ומעבר לזה, אם מחיר ממוצע למשחק במזרחי הוא 66 ש"ח איפה הכדאיות הכלכלית בלעשות מנוי, כאשר כרטיסי אישה וחייל ימכרו ב-50?".

רפי אטיאס הוסיף: "באמת שממש הגזמתם עם הכסף. אנחנו שבויים שלכם ואתם מנצלים את זה. לא ככה אמור להתנהג מועדון לאוהדים שלו. העלייה ממש מוגזמת. זה התחיל ב-1,500, שונה ל-1,750 ועכשיו 2,100 וזה לא כולל מחירים מוגזמים באירופה".

גם גדעון אסולין תהה לגבי המחירים האחידים: "מה לגבי מנויי ילד? זאת בושה שילד קטן צריך לשלם סכומים כאלה. אל תשכחו שכל יושבי הדרומי כמעט ילדים/חיילים/נשים. בלי הקהל הזה לא היינו איפה שאנחנו היום".

גיא פלד חתם: "לכל מקום אוהדים הולכים אחרי הקבוצה, למשחקי חוץ, טסים אתה לאירופה, מוציאים אלפי ועשרות אלפי שקלים כדי לתמוך בקבוצה בכל מקום אפשרי. ובדבר היחידי שבו אתם יכולים להקל על האוהדים אתם לא מפסיקים לעשות הרבה יותר קשה, בחיים לא האמנתי שנהפוך להיות כאלה".

תגובות הפועל ב"ש: "אנחנו עדיין שומרים על מחיר ממוצע שנע בין 40 ל-66 ש״ח לכרטיס. מחיר של 66 ש״ח לכרטיס למנוי על קו מרכז המגרש הוא מחיר נוח לכל הדעות לקבוצה שמתמודדת בצמרת הגבוהה ומשחקת באירופה, כאשר המנוי כולל כניסה למשחק הראשון במסגרת האירופית.
 אנחנו מאפשרים החלפת מנוי בין מנויים למי שרוצה לשמור על רמת מחיר שונה מהיציעים המרכזיים, ובנוסף לכך, גם השנה החלטנו שלא למכור מנויים ליציע הצפוני כדי לאפשר לפי שידו אינה משגת, להגיע למשחקים מבלי לרכוש מנוי.