די לטלטלות: לבנדה צריך להישאר בתפקיד המאמן

בית"ר י-ם נראית נהדר למרות איבוד הנקודות, לגיא לוזון אסור להסתנוור מהניצחון על רעננה וקובי רפואה היה צריך להמשיך במכבי פ"ת. שלמה מסכם ומתענג על המשחק בטדי

שלמה שרף
שלמה שרף  17.09.17 - 12:52
תחילת כתבה

איזה תענוג לסיים את השבת עם משחק כזה. מפגש דרמטי שהבטיח הרבה וקיים אפילו יותר. שישה שערים במשחק אחד זה דבר יחסית נדיר בכדורגל הישראלי של השנים האחרונות, וכמה כיף כשזה קורה. היכולת של בית"ר ירושלים והפועל חיפה הצדיקה את מיקומן הגבוה ואחרי הערב אין לנו אף קבוצה מושלמת בליגה.

הפרידה של אלי כהן מהקבוצה לא פגעה כהוא זה ביכולת של בית"ר. אלי היה עובר אורח, הוא לא תרם לה שום דבר בזמן הקצר שהוא היה חלק ממנה, ופיטוריו לא גרעו שום דבר. לבית"ר יש מאמן טוב מאוד בשם גילי לבנדה שראוי להמשיך עד לסוף העונה, בלי להנחית לו אף אחד על הראש. שמעתי את הדיבורים על הגעה של קובי רפואה. מדובר בצעד ששני הצדדים בכלל לא צריכים לחשוב עליו.

למרות כל הדברים האלה, בית"ר צריכה להלקות את עצמה על איבוד שתי הנקודות. היא הייתה עדיפה בהרבה ובקלות הייתה יכולה לכבוש עוד שניים או שלושה שערים. חוסר הפרגון במצבים מסוימים הוא בגדר רשלנות פושעת מבחינת בית"ר. היא איבדה היום נקודות יקרות במאבקים על הצמרת הגבוהה והיא יכולה לבוא בטענות רק לעצמה.

מבחינה טקטית, לבנדה עשה הכל נכון מול הפועל חיפה. הוא שינה מערכים כשהקבוצה נקלעה לפיגור והחילופים שלו במחצית השנייה היו בדיוק במקום ובזמן. בינתיים הוא עושה עבודה נהדרת על הקווים בטדי.

נהניתי מאוד לראות גם את הפועל חיפה. להשיג את הנקודה במגרש קשה כמו טדי, אחרי שהם כבר היו בפיגור זה אומר דרשני. עדן בן בסט ואלון תורג'מן, שחקנים שבמכבי ת"א ומכבי חיפה הציגו יכולת חלשה, נראים נהדר. מגיעות הרבה מחמאות לניר קלינגר ולצוות המקצועי שבחר בהם. המטרה של הפועל חיפה היא הפלייאוף העליון ואני מאמין שהשנה הם סוף כל סוף הולכים לעשות את זה.

המזל הכי גדול של מכבי חיפה הוא היריבה שאותה הם פגשו. הפועל רעננה היא נכון להיום הקבוצה הכי חלשה בליגה וכל יריבה אחרת לא הייתה מפסידה היום למכבי חיפה. אם היא סופגת שני שערים מקבוצה כמו רעננה זה אומר הכל. זה שלוזון פתח עם רוקאביצה וסלליך מעיד על כך שהוא מודה בטעות שלו מהשבוע שעבר, אז הוא בחר שלא להעלות אותם ב-11.

אני מציע לראשי מכבי חיפה שלא להסתנוור מהניצחון הזה עם כל הכבוד לארבעת הבישולים של שלומי אזולאי. מה שכן, שלוש הנקודות אולי ייתנו יותר ביטחון לגיא לוזון ולשחקנים שלו. אני מעריך את העובדה שרעננה נותנת במה לשחקנים צעירים אבל נכון להיום מצבה קשה והיא צריכה לפעול מהר.

מגיע הרבה מזל טוב להפועל אשקלון על ניצחון הבכורה שלה. אין הרבה דברים יותר מתוקים מניצחון בדקה ה-90 ואני אומר את זה מניסיון. אשקלון הייתה יותר טובה היום, היא לא גנבה את הניצחון והשיגה אותו בצדק גמור. אני צופה שהעונה הקרב נגד הירידה יהיה מורט עצבים ולכן הנקודות של אשקלון כל כך חשובות. גם הפועל עכו, שרבים סימנו כיורדת בטוחה, נראית לא רע והיא עוד תעשה צרות ללא מעט קבוצות, בדיוק כמו שהיא עשתה למכבי חיפה במחזור שעבר.

מאכזב אותי לראות את מצבה של מכבי פ"ת אבל אני חושב שדברים עוד ישתנו בגזרה שלה. קבוצה ששינתה את כל הסגל שלה לא יכולה להתחבר תוך יום אחד. היא צריכה את הזמן להידבק ויש לה את סגל השחקנים בשביל לעשות את זה. קובי רפואה דיבר על מהפכות אבל אני עדיין חושב שהוא האיש הנכון והיה חייב להישאר שם. בכדורגל אין הוקוס פוקוס ואסור לקפוץ למסקנות ולעזוב מועדונים בצורה חפוזה.

בסיכומו של דבר, המנה הראשונה של המחזור הייתה נהדרת וכולי תקווה שכך הוא יימשך גם הערב ובפינאלה של יום שני - המשחק המרכזי המסקרן בין מכבי נתניה למכבי ת"א.