יריבה בהזמנה, למכבי ת"א: על חולשת ב"ש

כמו שהפועל ב"ש נראית, אין לה סיכוי לנצח במשחק העונה מול הצהובים. הפועל חיפה היא ההצגה הטובה בעיר, מכבי חיפה ממשיכה לדשדש בגלל הזרים החלשים שלה ומנור סולומון הוא יהלום שהכדורגל הישראלי חייב לשמור עליו מכל משמר. שלמה שרף חזר חד מהפגרה

שלמה שרף
שלמה שרף  15.10.17 - 10:45

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

ברק בכר הוא מרואיין שאומר את אשר על ליבו והדברים שלו אתמול (שבת), הן במחצית והן בסוף המשחק, סיכמו בצורה מדויקת את מה שראינו על כר הדשא - באר שבע הייתה רעה מאוד ומול כל קבוצה אחרת שאינה הפועל רעננה, היא לא הייתה מצליחה להפוך את התוצאה.

כל העוגנים של באר שבע מהעונות האחרונות נמצאים רחוק מאוד מהכושר שהכרנו. טוני וואקמה ממשיך להיות אחד השחקנים החלשים וגם אתמול הוא היה צריך להיות המוחלף הראשון. בכר שומר לו חסד נעורים, אבל יכול להיות, וכבר אמרתי את זה בעבר, שדווקא ירידה לספסל תעשה לו טוב. גם מהראן ראדי, אחד הבולטים של האלופה העונה, תפס יום שחור ולמעשה אין אף אחד שאני יכול לציין לטובה.

באר שבע נהנתה היום ממזל של אלופים ואולי הניצחון הזה יחזיר אותה לעניינים, אבל אם היא תמשיך ככה, אין לה שום סיכוי, לא במאבק על האליפות ולא במשחק העונה המסקרן בשבוע הבא מול מכבי תל אביב.   

הפועל רעננה היא אותה קבוצה מבוהלת ולא התרשמתי שמשהו השתנה שם. אתמול ראינו איזה סף שבירה נמוך יש לה, כשספגה שלושה שערים בעשר דקות. לקבוצת תחתית שנאבקת על חייה אין את הפריבילגיה לאבד יתרון כזה ולא להשיג אפילו נקודה אחרי שהיא מובילה עד הרבע שעה האחרונה. כניסתו של אלי בבייב במקום יובל טיטלמן הבירה לשער הראשון אחרי סגירה איומה של הראשון. 

המשחק הטוב ביותר של השבת נערך דווקא באצטדיון המושבה. נהניתי לראות את מכבי פתח תקווה שהציגה את משחקה הטוב ביותר העונה והזכירה את הימים היפים שלה מהעונה שעברה. אם לא ההרחקה של גרגורי טאדה, שרון מימר היה גם אוסף את שלוש הנקודות. חבל ששחקן זר מבצע כזו טעות טיפשית, כל כך רחוק משערו ועולה לקבוצה שלו בשתי נקודות.

מי שבלט מעל כולם הוא כמובן מנור סולומון, שלפחות עבורי הוא תאווה לעיניים. המעורבות שלו בשערים, האיום המתמיד ויכולת הכדרור. צריך לשמור על השחקן הזה ואז הכדורגל הישראלי יהנה ממנו לשנים קדימה.

מכבי חיפה שוב נראתה רע ולמזלה היא משחקת בפעם השלישית העונה מול עשרה שחקנים. הזרים של מכבי חיפה ממשיכים לא לתרום לה כלום וקלאוס, קאיו וקוסטדינוב שאפילו לא שותף היום, בכלל לא משפרים אותה. לא כל כך הבנתי את החילוף של סלליך דווקא אחרי שהוא זה שבנה את השער הראשון והיה מהיותר טובים על הדשא. חוץ מזה, אני פשוט לא מבין למה גילי ורמוט נמצא על הספסל? אם זה היה תלוי בי, מכבי חיפה הייתה ורמוט ועד עשרה.

הפועל חיפה מחזקת מדי שבוע את פתיחת העונה החלומית שלה. היא נמצאת במקום הראשון בזכות ולא בחסד ומציגה נכון להיות את הכדורגל הטוב בארץ. ניר קלינגר זכאי למירב המחמאות על החיבור המצוין ועל בחירת השחקנים, אלון תורג'מן ממשיך לסתום פיות לכל אלה שפיקפקו בו ולהוכיח שהוא חלוץ נפלא וברכות גם לחנן ממן שהוא המוח של הקבוצה.

עוד קבוצה שעשתה את המוטל עליה הייתה הפועל אשקלון שיצאה למשחק חוץ מול קבוצה עם מאמן חדש והצליחה להוציא נקודות על אף שנותרה בעשרה שחקנים. אני חושב שעמיר תורג'מן הוא האיש הנכון במקום הנכון והוא האיש שיכול לחלץ את הקבוצה הזאת מהמצב הקשה שבו היא נמצאת. לאשדוד יש חומר טוב ועמיר יכול להצליח שם כפי שהוא הצליח בבית"ר ת"א/רמלה.