איגוד המאמנים נגד רעננה: "לבונדר אין תעודה"

הקבוצה מהשרון ספגה תביעה בטענה שהמאמן מדריך ללא כל הסמכה: "רומס ברגל גסה את התקנון". המועדון בתגובה: "מצאו את הקורבן התורן"

רז זהבי
רז זהבי  16.10.17 - 09:39
תחילת כתבה

בעקבות חשיפת ערוץ הספורט על כך שדני בונדר הדריך את הפועל רעננה ללא תעודת הסמכה, באיגוד המאמנים זעמו והחליט לתבוע את הקבוצה מהשרון.

באיגוד המאמנים בישראל הגישו תלונה רשמית לתובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף, וטענו כי לא יעלה על הדעת שבונדר או כל אדם אחר ידריך קבוצה בליגת העל ללא תעודת הסמכה. ממלא מקום יו"ר איגוד המאמנים, אמיר כהן, אמר: "קבוצת הפועל רעננה מפרה באופן בוטה את תקנון ההתאחדות לכדורגל ומתעלמת מיו"ר האיגוד ניסים בכר. אנו כאיגוד התחייבנו לפעול למען מעמד המאמן ולא ניתן יד לבני בונדר, הפועל רעננה ולא לאף מאמן לעבוד ללא תעודת הסכמה רלוונטית ובתוקף".

כזכור, הסיפור נחשף כבר אחרי שדודו אברהם פוטר מתפקידו כמאמן הפועל רעננה ודני בונדר מונה למחליפו הזמני. "על קבוצה בליגת העל חלה חובה להעסיק מאמן בעל סמכות אימון הגבוהה הביותר המוענקת על ידי ההתאחדות", נכתב בכתב התביעה של איגוד המאמנים. "דני בונדר אינו חבר באיגוד המאמנים ולכן גם עבודתו כמדריך ו/או כל תפקיד אחר הינה בניגוד לתקנון ומהווה הפרה חמורה".

"חרף כל הפניות ובאופן תמוה, בוחרים רעננה ובונדר להפר במודע וכלל עם ועדה את תקנון ההתאחדות ובפועל יוצא מכך פוגעים במעמד המאמן ובמקצוע", תקפו באיגוד. "הנהלת איגוד מאמני הכדורגל החליטה לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותה בכדי למנוע מצב שבו מאמן ללא הכשרה מתאימה ובניגוד לתקנון, יאמן קבוצה בליגת העל ובכך ירמוס ברגל גסה את התקנון".

תגובת הפועל רעננה: "איגוד המאמנים מצא את הקורבן התורן - דני בונדר. כן, שחקן הנבחרת לשעבר והמאמן שהביא, בעונתו הראשונה בתפקיד, גביע וסגנות אליפות לנוער של רעננה. לא ברור מאיפה שואב איגוד המאמנים את ידיעותיו, אבל דני בונדר אינו המאמן הראשי של הפועל רעננה ולא אימן אותה באף משחק השנה". (עינת הירש)

הדפס