הגיעו מים עד נפש: לוזון חייב לסיים את תפקידו

גיא לוזון חייב לשים את המפתחות ולא לאלץ את יעקב שחר לפטר אותו אחרי שמכבי חיפה הפכה למועדון שעצוב לראות אותו. פער 12 הנק' מהיריבה העירונית מתוק יותר מאליפות לחלק מאוהדי הפועל חיפה, ובית"ר ירושלים מבטיחה שתהיה לנו עונה מרתקת. שרף מסכם

שלמה שרף
שלמה שרף  29.10.17 - 12:30

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

הרגש החזק ביותר שחשתי אמש כשראיתי את המשחק של מכבי חיפה היה עצב. אחד המועדונים הגדולים והמפוארים ביותר של הכדורגל הישראלי הפך לסתם עוד מועדון. אם לגיא לוזון היה כבוד הוא היה ניגש בהקדם ליענקל'ה שחר ומודיע לו שהתפקיד הזה גדול עליו ושהוא מתפטר לאלתר. הימים של גיא לוזון כמאמן מכבי חיפה ספורים ועדיף שהפרידה תגיע ממנו ושלא ימתין לקבל את מכתב הפיטורין מהנהלת המועדון.

אני מודע לכך שהציפייה הזאת שלי מתאימה לזמנים אחרים ולדור אחר, אבל אני לא יכול להבין למה לוזון נאחז בקרנות המזבח. הכישלון שלו הוא קולוסאלי והוא נפל עם כל אחד ואחד מהשחקנים אותם הוא צירף. היה עצוב לראות את סרט הקפטן הולך לרמי גרשון, במשחקו השלישי במכבי חיפה.

קשה לי לחזור ולראות את אותן הטעויות ואותן השגיאות, אם עד המחזור התשיעי גיא לוזון עדיין לא מצא את ההרכב שאיתו הוא רוצה לרוץ, מתי זה יקרה? לוזון אמר בסיום המשחק שקריית שמונה עקצה אותם הערב, אבל כל מי שראה את המשחק יודע שהקבוצה הטובה יותר ניצחה. ולא שקריית שמונה הציגה כדורגל מבריק, פשוט מול מכבי חיפה הנוכחית זה מספיק.

גיא לוזון עדיין בחור צעיר והתפטרות איננה סוף העולם ולא אומרת שהוא סיים את הקריירה שלו. הוא בהחלט יוכל לשקם את עצמו במקום אחר. עם כל הכאב והצער, המצב במכבי חיפה הגיע לנקודת האל חזור.

בית"ר ירושלים ממשיכה לנצח, גם כשהיא פוגשת יריבה עיקשת בדמותה של הפועל אשקלון. השופט קיפח את אשקלון בשער השני שהגיע אחרי עבירה ברורה על טל איילה, אבל גם זה לא משנה את השורה התחתונה. התכליתיות של בית"ר עשתה את ההבדל מול החלק הקדמי של אשקלון, שלמרות שהייתה טובה יותר בפרקים ארוכים של המשחק, סבלה מהכבדות של יוסיפ איבנצ'יץ'.

לצערו של בני בן זקן הוא מהווה כינור שני או אפילו שלישי בבית"ר והדבר הזה תקף לכל מאמן שהיה מגיע לשם, פשוט משום שאלי טביב מנהל את ההצגה ומקבל את ההחלטות. יחד עם זאת, אני עדיין לא יכול להגיד שאני מזהה את טביעת האצבע של בן זקן, אבל לשמחתו יש לו קבוצה מספיק מוכשרת שמהווה את אחת ההסיבות שגורמות לליגה שלנו להיות מרתקת וצמודה.

עוד קבוצה שממשיכה לחגוג על כר הדשא היא הפועל חיפה שבחלומות הכי ורודים שלה לא תיארה לעצמה שבשלב הזה של העונה היא תוביל בפער של 12 נקודות על יריבתה העירונית. אני בטוח שלחלק מהאוהדים שלה זה שווה אפילו יותר מאליפות. יואב כץ, שידע הרבה שנים רעות עם המועדון, יכול להתהלך בעיר עם חיוך מרוח על הפנים. מחמאות מגיעות לניר קלינגר שבנה תלכיד אדיר שמוביל בזכות ולא בחסד את הליגה.

מכבי נתניה עברה אתמול בהצלחה מבחן לא קל כששיחקה בעשרה שחקנים למעלה ממחצית. ההפתעה המרעננת של סלובודאן דראפיץ' תילחם עד סוף העונה לתחושתי על מקום בפלייאוף העליון מול בני סכנין.

כמובן שתמיד אפשר לבקש רמה גבוהה יותר של כדורגל, אבל הלוואי עלינו ליגה כזאת בכל עונה. מכבי ת"א עוד תחזור לעצמה, הפועל ב"ש תדבר חזק והמאבקים בצמרת ובתחתית ילוו אותנו עד סוף העונה. אין ספק שאנחנו הולכים ליהנות מהעונה הזאת.