משחקים בכאילו: הזרים של חיפה לא משפיעים

הזרים של מכבי חיפה מחלישים את הקבוצה עד כה, לכן המבחן האמיתי של אלאך יגיע רק בינואר. מכבי ת"א והפועל ב"ש כבר לא פייבוריטיות בארץ והפארסה של עכו. שלמה מסכם

שלמה שרף
שלמה שרף  26.11.17 - 11:00

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

המשחק המסקרן ביותר של השבת היה כצפוי זה שנערך בנתניה. מכבי חיפה הגיעה כשהיא יודעת שהפסד יכול להרחיק אותה עוד יותר מחבורת הצמרת, אם מישהו בכרמל עוד שוגה באשליות. נראה שהשחקנים של מכבי חיפה רצו להילחם להוכיח למוחמד אלאך שהם כולם שחקנים ראויים.

הגעה של מנהל מקצועי עמוק בתוך העונה היא כמובן לא דבר בריא לאף מועדון, אבל למהלך כזה יכולות להיות גם תוצאות חיוביות. ראיתי משחק הגנה מצוין ונטול טעויות של מכבי חיפה, במיוחד במחצית השנייה שהייתה בשליטה שלה. אם קלאוס לא היה מחמיץ בשלומיאליות חיפה הייתה יכולה אפילו לנצח במשחק שלא הגיע לה, מול יריבה שטובה ממנה.

המבחן המשמעותי הראשון של אלאך יגיע בינואר, אז נראה איזה שחקנים הוא יצרף. מכבי חיפה משוועת לשחקנים שישדרגו אותה, כי הזרים שכיום משחקים במדיה רק מחלישים אותה. עדיין מוקדם בכדי לתת ציונים לאלאך, אבל אני חושב שזה שהוא השאיר את גיא לוזון היה מהלך נכון, כדי להימנע מזעזועים נוספים במועדון.

מכבי נתניה הגיעה אחרי מסע משחקים מצוין והמשיכה להציג יכולת גבוהה במחצית הראשונה. הדומיננטיות שלם במחצית הראשונה הייתה ברורה, כשדראפיץ' וברדה משיגים יתרון במרכז השדה דרך הנעת כדור סבלנית וקירבה בין השחקנים.

דווקא אחרי השער שהיא כבשה בזכות הפנדל המפוקפק שהעניק לה ארז פפיר, נתניה הלכה אחורה וראינו מחצית שונה בתכלית. נראה כאילו היא איבדה מהביטחון שלה וטעות קשה של קייטה ששגה קשות בכדור רוחב, הובילה לשוויון של מכבי חיפה.

אני רוצה לברך את מאור בוזגלו שחזר למגרשים אחרי תקופה ארוכה. אין ספק שהחזרה שלו היא חדשות מצוינות לכדורגל הישראלי וכולנו התגעגענו אליו. כמובן שאי אפשר לשפוט את בוזגלו אחרי פחות ממשחק אחד, אבל היכולת שלו ידועה לכולנו והוא בהחלט שחקן שיכול לסייע למכבי חיפה.

המחצית הראשונה בין הפועל קרית שמונה לבני יהודה הייתה מהמחציות הכי חלשות ומשעממות שראיתי העונה. אני מאמין שחיים סילבס שטף את השחקנים שלו בהפסקה, כי ב-45 הדקות האחרונות ק"ש נראתה אחרת לגמרי. נהניתי מאוד לראות את איסמעיל ריאן שהיה איש המשחק עם שער ובישול. תמיד האמנתי ביכולות של השחקן הזה, ואתמול הוא עשה את זה כמו גדול.

יוסי אבוקסיס חייב להכניס גיוון למשחק של הקבוצה שלו. לא ייתכן שהנשק היחידי של הקבוצה שלו יהיה התקפות מתפרצות, במיוחד שיא נקלעת לפיגור. המשחק ההגנתי הזה לא תמיד מתאים, בטח לא לקבוצה שיש לה מה להציע מבחינה התקפית.

הפועל אשקלון יכולה להרגיש את עצמה מקופחת אחרי ההפסד לסכנין. מבין השתיים היא הייתה הקבוצה הטובה יותר, אבל לצערה פיראס מוגרבי תפס יום גדול והוביל את סכנין לניצחון. מסירת האומן של חאלד חלאיילה סידרה למעשה את שלוש הנקודות לפליקס נעים.

הפארסה של השבת שייכת להפועל עכו. אני לא מצליח להבין איך קבוצה מקצוענית בליגת העל יכולה לטעות ככה, במיוחד כשבית"ר ירושלים עשתה את אותה טעות לפני זמן קצר. כולי תקווה שהם ילמדו מהעונש שהם ייספגו, ושלא נראה עוד טעויות חובבניות כאלה בעתיד.

המשך המחזור מזמן לנו משחקים מעניינים בהשתתפות הקבוצות הבכירות שלנו שנראו איום ונורא באירופה. אני בהחלט יכול להגיד בפה מלא שהפועל חיפה, לו הייתה מגיעה בסגל מלא וללא חוסרים, הייתה פייבוריטית מול מכבי תל אביב. גם המשחק בין בית"ר ירושלים להפועל באר שבע פתוח על הנייר, בטח אחרי ההופעה החלשה של האלופה.