משחקי כבוד: עוד ערב סוער בבית"ר י-ם

טעויות השיפוט פגמו בחגיגת הכדורגל, המחדל ביחס כלפי בניון חייב להיפסק, עומר לקאו הזכיר לנו אילו כישרונות צומחים כאן ואלי טביב ממשיך לצחוק על כולם. שלמה שרף מנתח

שלמה שרף
שלמה שרף  14.01.18 - 09:48

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

רק ארבעה משחקים נערכו אתמול בליגת העל, אבל הם סיפקו שלל רגעים מרתקים, סיפורים מפתיעים ולמרבה הצער, גם שערוריות שיפוט. וכל זה עוד לפני משחקי ראשון ושני, שמבטיחים כל כך הרבה.

המשחק המרכזי של השבת, שהפגיש את הפועל קרית שמונה ובית"ר ירושלים, נפתח בסערה עם שער נהדר בסיומו של מהלך מרהיב של הקבוצה המקומית. הייתי מוקסם מצורת המשחק של עומר לקאו. זה לא רק הגול שלו, אלא זה שבהופעת הבכורה שלו בליגת העל הוא הפגין כל כך הרבה ביטחון עצמי ושיחק עם שקט נפשי מדהים.

זה רק מראה לנו שאין שום צריך להביא לארץ זרים שזרים לכדורגל אלא לסמוך על ישראלים צעירים שיתנו את הכל עבור הקבוצה. זוהי תעודת עניות לכל בעלי הבית ולכל הסוכנים שמנהלים לנו את הכדורגל ומתעקשים להביא שחקנים שהם פשוט בושה וחרפה.

התרשמתי, ולא בפעם הראשונה, מקלאודמיר פריירה. אלו לא רק שבעת השערים שהוא כבש, מדובר בקשר אחורי נפלא שאחראי במו רגליו לכך שבית"ר לא הפסידה אתמול. כל כך הרבה נגיעות בכדור עם אפס איבודים זה נתון שמעיד על העוצמה של הברזילאי הנפלא הזה. אם זה היה תלוי בי הייתי נותן לו ציון תשע על ההופעה ההירואית שלו.

אני מתחיל להישמע כמו תקליט שחוק בנושא של בני בן זקן, אבל גם הפעם ראינו שהוא לא קובע שום דבר. אלי טביב הוא זה שקובע מה יקרה ומי ישחק, והוא גם אחראי לחילוף המוטעה של איתי שכטר. איך קבוצה שרוצה לזכות באליפות מוציאה את השחקן הכי טוב שלה.

מה שעושים ליוסי בניון הוא כבר מעבר לחרפה. יוסי חייב לעזוב כבר מחר את בית"ר ירושלים ולעבור למועדון אחר. יש הרבה מאוד קבוצות שישמחו לקלוט אותו. האם יוסי נהנה מהבזיון שהוא עובר? אם לא הולכים להרכיב אותו, ראוי שפשוט לא יהיה חלק מהסגל ושלא יעבור את משע ההשפלה הזה. זוהי עוד עדות לחוסר הכבוד שיש בכדורגל הישראלי, שלא יודעים להתייחס לאחד מגדולי השחקנים שלנו.

מעבר לכך, בית"ר צריכה לשלוח זר גדול לאיתן שמואלביץ' על כך שאישר שער שאיננו חוקי ושהיה חייב להיפסל. עבירה ברורה נעשתה על השוער ולא ברור לי איך השופט והצוות שלו פספסו את זה. ההחלטה הזאת מצטרפת ליום השחור שעבר על שופטי ליגת העל.

והשיפוט של שמואלביץ' עוד היה מניח את הדעת לעומת מה שקרה לרועי ריינשרייבר שניהל את המשחק בין נתניה לאשדוד. אפשר לטעות, אפשר לפספס, אבל אסור לשופט להכריע בצורה כזאת של המשחק. אני גם סבור שזאת הייתה טעות לתת לערן לוי לבעוט את הפנדל השני אחרי שהחמיץ את הראשון.

מכבי נתניה לא נמצאת בתקופה טובה וגם במשחק הזה זה בלט. אשדוד, למרות קצב צבירת הנקודות הגרוע שלה היא בעיניי קבוצה איכותית ומוכשרת ואינני חושב שהיא תרד ליגה בתום העונה. בסך הכל מאוד נהניתי מהמשחק הקצבי והאיכותי הזה, להוציא כמובן את תצוגת השיפוט.

מכבי פתח תקווה רשמה ניצחון שני ברציפות וגילתה סימני חיים חדשים. אינני מבטל את הסיכויים שלה להעפיל לפלייאוף העליון, מה גם שהניצחון נתן לה פער של עשר נקודות מהקו האדום וגם זה דבר בעל משמעות רבה בליגה כמו שלנו.

מי שעוד הבטיחה כמעט באופן סופי את מקומה בפלייאוף העליון היא בני יהודה. הכתומים גילו אופי והצליחו לבצע מהפך, ולא בפעם הראשונה העונה. נריוס ואלסקיס הוא אחד הסקוררים הכי טובים בליגה שלנו, אבל אתמול הוא לא מצא את עצמו. על עכו באמת שאין מה להרחיב את הדיבור ונראה שגורלה כבר נחרץ.