"חולם לשחק בברצלונה"

האמונה שהאל תמיד לצדו ("תמיד מכוון אותי"), תג המחיר הגבוה ("אוכיח שאני יכול לתת תמורה"), והמטרות ("רוצה לזכות בתואר עם מ.ס. אשדוד"). בלסינג אלקה, הזר הלוהט של הדרומיים, בראיון ראשון מאז שנחת בישראל. הכירו את הגרסה החדשה של וואקמה. צפו

אור מינץ
אור מינץ  02.02.18 - 17:30

תגיות: בלסינג אלקה

תחילת כתבה

את בלסינג אלקה לא היה צריך לשכנע כדי לעבור בקיץ לישראל.  "זו הארץ הקדושה. אלוהים תמיד נמצא כאן ועשה כאן דברים. בישראל יש קשר גדול לישו הקדוש. זו המדינה הכי טובה בעולם".

כשהוא עוד לא בן 22, יש משהו מעורר הערכה בשילוב בין תמימות ושמחת החיים של החלוץ הניגרי, שמזכיר שחקנים ניגרים אחרים בארץ, כמו טוני וואקמה וג'ון אוגו. בלסינג אלקה הוא אדם מאמין, מאוד מאמין, כזה שבטוח שכל מה שקורה בחייו הם תוצאה של היושב במרומים. וכך, השמיים שהביאו אותו לקבוצות הנוער של מילאן ופארמה בגיל 17, לאחר מכן לסלובניה, ולבסוף מ.ס. אשדוד.
 
"מישהו יכול לחשוב שהדברים לא מסתדרים לו, אבל אלוהים מסדר את זה בצורה כזאת שתעשה שינוי גדול", הוא מספר, "חשבתי שזה המקום בו אני צריך להיות. עשיתי דברים טובים בקריירה. מאמין שעוד אגיע למקומות הכי גבוהים"." אומרים שבשמו של אדם טמון הכוח להגשים את הייעוד שלו. בשמו הפרטי אי אפשר לטעות: פירוש המילה בלסינג באנגלית - ברכה והשגחה אלוהית. ההורים של בלסינג או אם תרצו – ברוך, קשרו את גורלו בברית נצח עם האל.

"אלוהים מספק לי את הצרכים. מנחה אותי, יש לי רק אותו. אם לא הוא – אני אפול. אני מאמין בזה. הוא מחזיק אותי. אני זוכר בגיל 17, הייתי באירופה, בלי אמא, בלי אבא, אחים או אחיות, רק אני", אלקה נזכר, "יחד עם זאת, לא הייתי לבד. ידעתי שהוא איתי וכשיש לך אותו – זה הרוב. הוא גדול. אני מאמין בו כל כך".

לא צריך ללכת רחוק כדי להסתכל על שחקנים שתג מחיר של מאות אלפי יורו על גבם, מסיט את הכישרון שלהם מהדרך ומהמטרה. אבל הערכים של בלסינג אלקה רק מתחזקים אל מול הכסף שהביא אותו מאולימפיה לובליאנה,  "אני צריך להוכיח את היכולות שלי. ולתת את התמורה על מה ששילמו עליי", חלוץ אשדוד מסביר, "אני לא חושב על הכסף. בחיים, כשאתה עובד, אתה מגיע למטרות שלך. עליך להיות צנוע כדי להגיע למטרות שהצבת. אם תחשוב שאתה יותר ממנו או ממישהו אחר לא תגיע לשום מקום. עליך להאמין בעצמך ורק אז תצליח להתקדם בחיים".

גם את הסיבות לתנופה המקצועית על המגרש, אלקה מעדיף לשייך להתגשמות רוחנית ושמה עמיר תורג'מן. "אני זוכר ששיחקתי בשפיץ, אבל כשהוא הגיע, ביום למחרת - הוא התקשר אליי ואמר לי מילה אחת שהבנתי: 'יש לך הרבה דברים שאין לאף אחד. אתה יכול לעשות שינוי, אבל אתה צריך לשחק איפה שאני אשים אותך. כשתשחק שם, אתה תראה שהכל יילך יותר טוב'. אמרתי לו – אתה כאן כדי לעזור לי, אני מאמין שאתה הגעת כדי לעזור לי להגשים את עצמי. אעשה כל מה שתגיד. אני מאמין שאלוהים השתמש בו כדי לדבר אליי".

אולי זו נאיביות, אבל אפשר ללמוד מ-אלקה דבר או שניים על העולם, ואל תתנו לעובדה שהקבוצה שלו מעולם לא זכתה בתואר, לעצור אותו.  "באולימפיה, זכינו באליפות. נהניתי מאוד לזכות באליפות. התפללתי לזה. ואני מתפלל שזה יקרה שוב. לכל מקום שאני הולך, אני רוצה להיות אלוף. גם באשדוד אפשר לזכות בתואר, אם לא זוכים באחד, אפשר בשני. ככה החיים. צריך לנסות לעשות את הכי טוב שלך, הכל בחיים זה ניסיונות. אתה מנסה וזה קורה. בגביע אפשר לעשות משהו יפה".

אם בלסינג אלקה ילמד לנווט את היכולות שלו שניתנו לו ברגליים ובראש הוא עוד עשוי למצוא את הקריירה שלו משייטת לעבר האופק הכי רחוק. כמובן, רק אם הקברניט ירצה. "מה אפשר לאחל לי?", אלקה שואל, "לשחק בברצלונה. אני מתפלל, בעזרת חסדי האל, הכלי יילך כמו שהוא רוצה. רוצה לשחק בברצלונה ואעבוד בשביל זה, אני מאמין שאלוהים יעזור לי לשחק שם".