חיימוב סירב לחזור לסגל ב"ש: "איבדתי בכם אמון"

"מתחממים": בכר פנה לשוער אחרי התבוסה בזאגרב, אך זה השיב: "תקעתם לי סכין בגב". וגם: מה הוביל להתדרדרות? ב"ש: "לא נתעמת גם עם מי שבחר לירוק לבאר ממנה שתה"

רז זהבי
רז זהבי  03.08.18 - 14:31
תחילת כתבה

ברק בכר ניסה לשכנע את גיא חיימוב לחזור לסגל הפועל באר שבע, לאחר שהודח, אך זה סירב, כך נחשף ב"מתחממים" בערוץ הספורט. לאחר תצוגת הנפל של יאניס אנסטיס מול דינמו בזאגרב, ניסה המאמן להחזיר את הגלגל אחורה, אך השוער, למוד אכזבות מהיחס של האלופה, דחה את ההצעה.

"אני מרגיש שתקעתם לי סכין בגב ובמצב הזה אני לא יכול לתת מאה אחוז עבור המועדון", אמר חיימוב לבכר בשיחה עמו, "תצאו בהודעה שעשיתם טעות ותנו חוזה ארוך כמו שנתתם ליווני. איבדתי בכם אמון. התנהלתם כלפיי בכפיות טובה ובסגנון הרצחת וגם ירשת".

מערכת היחסים בין חיימוב לב"ש הגיעה לנקודת שפל עוד בעונה שעברה. השוער, שביקש להיפגש עם הבעלים, אלונה ברקת, זכה לכתף קרה ולמרות שקיבל מסר מרגיע מהמנכ"ל אסי רחמים, העובדה שהתעלם מברקת ולא לחץ את ידה כשזו ירדה על הדשא במהלך משחק פלייאוף העליון גרמה לפיצוץ ביחסים בין השניים.

ברקת פנתה אל המנכ"ל והצוות המקצועי בטענה שחיימוב בייש אותה וזה שלח הודעה בתגובה: "אלונה, הבנתי שנפגעת ממני. זאת לא הייתה הכוונה. אני מתנצל", אך הבעלים לא קיבלה את ההתנצלות: "ההתנהגות שלך לא הייתה לעניין".

אחרי ששוב זכה להתעלמות מהבעלים, חיימוב שוב פנה לרחמים ואמר לו כשהוא נסער: "זה הזמן שתגידו לי את האמת ואם אתם לא רוצים אותי, זה בסדר, אני יכול למצוא קבוצה אחרת. אל תזלזלו באשתי ובילדים שלי. העברתי אותם לב"ש ואם אתם עושים לי תרגיל, הילדים שלי עלולים להיתקע בלי גן ובלי בית ספר. תכבדו לפחות את אשתי והילדים". המנכ"ל בתגובה: "תהיה רגוע, אתה השוער של ב"ש".

למחרת ב"ש מסכמת עם ארנסטס שטקוס וחיימוב, שעוזב נסער את חדר האוכל פונה לבכר ואומר לו: "איך אתה עושה לי דבר כזה ומשתף פעולה נגדי". המאמן בתגובה: "זו החלטת מועדון". השוער, שהתבקש לעבור להפועל חיפה, סירב מה שהוביל לעסקת אנסטיס ולמצב בו נמצאת הפועל ב"ש היום.

מהפועל ב"ש נמסר: ההחלטות בקבוצה מתקבלות משיקולים מקצועיים ולא מכל שיקול אחר, כך נעשה גם בעניינו של גיא. כך היה וכך יהיה. הטענה כי הקבוצה בוחרת שוער משיקול של לחץ יד או לא לחץ יד, היא טענה ילדותית ומצוצה מן האצבע. אין בכוונת המועדון להתעמת עם שחקנים בתקשורת, גם אם הם בחרו לירוק לבאר ממנה שתו במשך שנים ולהפיץ הדלפות מגמתיות של שיחות פנימיות כדי לעצב מציאות כוזבת. אנחנו מודים לגיא על תרומתו למועדון, ומאחלים לו הצלחה בהמשך".