הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לרדת בגדול: הפיטורים המתבקשים של לוזון

המקסימום של המאמן לא הספיק. פרימו על צעד בלתי נמנע

משה פרימו
משה פרימו  22.10.18 - 12:26

הכותרות בשבוע האחרון היו ברובן סביב גיא לוזון, מאמן בית"ר ירושלים - אם לא ינצח באשדוד, סביר להניח שילך הביתה, ההחלטה שלו להוציא מהסגל את ערן לוי ומי מבין שניהם יישאר במועדון. את אשדוד, לדעתי הקבוצה החלשה ביותר בליגה, בית"ר צריכה לנצח 0:3 גם בלי מאמן על הקווים. על המגרש ראיתי את שחקני בית"ר חסרי אנרגיה לחלוטין. אם כל השחקנים היו משחקים עם התשוקה של קריאף, איינבינדר וקלטינס, הם היו מנצחים בוודאות את קבוצת הליגה הלאומית שמחוזקת ע"י השוער האדיר יואב ג'רפי וגדי קינדה.

כאן טמונה הבעיה של בית"ר ואת זה צריך אלי אוחנה לגלות במהרה - מדוע השחקנים של בית"ר חסרי אנרגיה ומה שמשפיע על יכולתם במגרש. אם זאת בעיה עם המאמן, אז אין ברירה. השחקנים שומעים הכל וקוראים הכל, זה משפיע עליהם, יש להם גם מה להגיד אם ערן לוי צריך לשחק או לא, אם כי זה לא תפקידם. גיא לוזון התבטא אחרי המשחק שההחלטה לא להלביש את ערן לוי היתה הקלה בחייו. "הוא לא יכול לשחק במשקל כזה, עם אחוזי שומן כאלה".

ערן לוי, מבכירי שחקני הכדורגל בישראל, עם מסירה ובעיטה מהטובות שבארץ, הוביל את מכבי נתניה לעונות מצוינות, עם מספרים מדהימים. ידעת מצוין, גיא, מהי יכולתו ומהו משקלו. אם סירבת שיגיע לקבוצה שלך, היית עומד על כך, גם אם חוגג ואוחנה השפיעו עליך לצרף אותו. תשתמש בו. לדעתי אין תאונת דרכים יותר קטלנית מזו - מצד אחד דודו דהאן מייצג את גיא לוזון ומהצד השני אבי נימני מייצג את ערן לוי. נקודה.

משה חוגג הגיע לבית"ר עם הרבה רעש וצילצולים, הוא "הציל" את המועדון מידיו של אלי טביב. אין לי ספק שהוא רק רוצה לעשות טוב לבית"ר, הוא הרי הכניס את היד עמוק לכיס. אבל כבר עכשיו הוא צריך לקבל החלטות קשות, כי בית"ר ירושלים על עשרות אלפי אוהדיה לא יכולה להיראות כך, בטח לא להיות עם 5 נקודות מתוך 21 אפשריות. חוגג צריך להיות מאוד מודאג כי להערכתי, כל קבוצה פרט לאשדוד הייתה מנצחת את בית"ר אתמול.

לוזון יכול להגיד שהיה שיפור גדול ביכולת, אבל אני לא יודע על איזו יכולת הוא מדבר כשבית"ר לא מנצחת את הקבוצה החלשה ביותר בליגה. עכשיו חוגג בבעיה גדולה. אין קבוצה בכדורגל הישראלי שמושפעת מהאוהדים שלה כמו בית"ר. האוהדים לא רוצים את לוזון, הם אמרו לו את זה שעתיים לפני פתיחת המשחק. חוגג לא צריך לשמוע את הרעשים, הוא חייב לבדוק היטב עם שחקניו אם גיא לוזון הוא המאמן המתאים להוביל את הקבוצה, וכנראה שזה גם מה שהוא עשה.

מבחינת תוצאות, אין מאמן שהיה ממשיך בבית"ר עם המאזן הנוכחי. מאמנים אחרים עם מאזן טוב יותר מזה של לוזון נשלחו הביתה. לוזון אמר, "אני מבחינתי עושה הכל, עושה את המקסימום להצלחת הקבוצה". על פי התוצאות וחוסר היכולת לנצח באשדוד, לוזון הוכיח שהוא פשוט לא מסוגל לשקם את בית"ר. אז מה עדיף? שחקן גדול עם אחוזי שומן גבוהים, או מאמן כושל שהולך מדחי אל דחי עם אחוזי הצלחה נמוכים? את התשובה קיבלנו מהודעת הפיטורין.