הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מצעד הצביעות: ניר קלינגר קיבל את ההחלטה הנכונה

המאמן, שהוביל את הפועל חיפה לעונה הטובה ביותר תחת יואב כץ, סבל מתרבות הניהול הקלוקלת של הבעלים, ועשה מה שכל אחד מאיתנו היה עושה. פרימו על הסערה בבירה

משה פרימו
משה פרימו  29.10.18 - 18:00

ניר קלינגר קיבל בימים האחרונים שתיים מן ההחלטות הכי טובות בכדורגל הישראלי. האחת הייתה לעזוב את הפועל חיפה, והשנייה להצטרף לבית"ר ירושלים. מי שלא מכיר את סביבת העבודה תחת יואב כץ, לא יוכל להבין את קלינגר לעולם. בכיר שעבד שנים במועדון סיכם את זה בצורה הטובה ביותר: "מי שמגיע לעבוד בהפועל חיפה, יודע שהוא שבוי של יואב כץ". המשפט הזה אומר הכל. יואב כץ פשוט מדכא את עובדיו ורוצה כל העת להיות בכותרות. די אם נזכיר את הסיפור שבו שעה לפני גמר הגביע באצטדיון טדי, כץ הגיע לחדר ההלבשה, ראה את ההרכב והשתולל על קלינגר. הבעלים אמר למאמן כי ההרכב הזה לא יכול לשחק והוא הולך להפסיד בוודאות את המשחק.

אפשר להגיד על ניר קלינגר הרבה דברים, כולל שהוא נכשל יותר ממה שהוא הצליח, אבל במצבה של בית"ר היום, היא חייבת מאמן שלא רואה ממטר. ניר קלינגר הוא אחד כזה. יש שיגידו שקלינגר לא מאמן מספיק טוב, אחרים יגידו שהוא מצוין. אני ממש לא נכנס לאיך קלינגר מאמן, על זה יצטרכו לתת את הדין משה חוגג ואלי אוחנה. אבל קלינגר הוא אמיתי והסגל המנופח והלא מאוזן של בית"ר יצטרך לעבור טיפול יסודי אצל קלינגר. היום יש שלושה מאמנים שיכולים לעשות את זה בכדורגל הישראלי, קלינגר אבוקסיס ודראפיץ'.

בית"ר קיבלה החלטה מעולה. עכשיו יגיע מבחן התוצאה וחובת ההוכחה מוטלת על קלינגר. אחרי שנה מדהימה בהפועל חיפה - קבוצה שמעולם לא הייתה בפליאוף עליון - בה הוא הוביל אותה לפלייאוף העליון ולגביע המדינה. וכל זאת למרות הבעלים יואב כץ, שמקשה מאוד על כל עובדיו בניהול היומיומי. אני לא נכנס כאן לעניינים משפטיים, אני לא עורך דין ולא שופט. אם יואב כץ רוצה לאיים על ניר קלינגר בבית משפט, זו זכותו. דבר אחד כולם צריכים להבין. כמו שהיד קלה על ההדק בכל נושא פיטורי המאמנים, כך יכול לקום מאמן בכדורגל הישראלי ולהגיד 'לא טוב לי יותר, נמאס לי', ולעזוב את מקום העבודה.

רבים שואלים למה קלינגר לא התפטר בסוף העונה שעברה, כשהוא היה בדיכאון מיואב כץ. התשובה פשוטה. לקלינגר הייתה פרנסה מעולה של 45 אלף ש"ח נטו בחודש לערך. תראו לי עוד בנאדם במדינה שעוזב מקום עבודה, גם אם לא טוב לו שם, כשזאת משכורתו, וללא מקור פרנסה אחר.

בימים האחרונים אנחנו שמים לב איך יואב כץ לא מפסיק לעקוץ את ניר קלינגר. הוא משוכנע שעכשיו הקבוצה תהיה הרבה יותר טובה, מאיך שהייתה עם קלינגר. אין חוצפה גדולה מלומר דברים כאלה. המאמן היחיד בתקופת יואב כץ שהוביל את המועדון להישגים היה קלינגר. גם אם הוא החליט לעזוב אותך מר כץ, וזה לא מוצא חן בעיניך, תשקול את מילותיך ותתנהג כמו ג'נטלמן, כי קלינגר עשה רק טוב להפועל חיפה.

אסור להיות צבועים. בכל סקטור במדינה ובכל תפקיד, כאשר באה אליך חברה מתחרה עם הצעה, ואתה יכול לעזוב את מקום העבודה שבו אתה סובל, אתה תקום ותלך. כך עשה ניר קלינגר, ובצדק גמור. אני לא רוצה להתייחס לכך שיואב כץ יתחיל לחפש עכשיו את קלינגר בקטנות. הדבר החשוב ביותר הוא שקלינגר חייב להוציא את בית"ר י-ם מהמקום אליו נקלעה, ועם סגל השחקנים שיש לו, פלייאוף עליון היא לא מילה גסה.

לסיכום, כמו שקלינגר יצא באופן אישי מעבדות לחרות, ככה הוא צריך לדאוג ולשקם מחדש את קבוצתו החדשה. ואם כבר לצאת מעבדות לחרות, אין מקום סימבולי יותר לעשות את זה מאשר בעיר הבירה שלנו.