רמון: "הדו"ח מופרך. טביב חייב כ-25 מיליון ש"ח"

תגובות סוערות לאחר פרסום הממצאים בנוגע להפועל ת"א. מחזיק זכויות הניהול לשעבר: "אתבע את המפרקים"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  01.01.19 - 09:32
תחילת כתבה

השלב הראשון בדרך לפיזור הערפל בעניין הקריסה הכלכלית של הפועל תל אביב נמצא כבר מאחורינו, לאחר שהבוקר (שלישי) הגישו לבית המשפט המחוזי עו"ד שאול קוטלר ורו"ח חן ברדיצ'ב, המפרקים של חברת הראל אחזקות, את דו"ח הפירוק ששופך אור על מה שנעשה במועדון בשנים האחרונות. על פי הדו"ח ולטענת המפרקים, החובות של הפועל ת"א עומדים על 77,923,968 מיליון שקלים. על הבעלים הקודם אמיר כבירי הוטלה אחריות כספית על כלל החובות, כמו גם על חיים רמון, מני וייצמן, עופר אורליצקי והבקרה התקציבית, ההתאחדות לכדורגל והוועדה להעברות זכויות וכן על "מגדל חברה לביטוח". כלומר, על כל האנשים והגופים האלו הוטלה אחריות כספית של כלל החובות בהפועל ת"א.

"במסגרת הדו"ח שהוגש לבית המשפט פירטנו תוצאות של עבודה מעמיקה במשך שנתיים", אמר עו"ד קוטלר עם פרסום הממצאים. "אנחנו מפרטים את הסיבות ומי האחראי לכך שהפועל ת"א הגיעה לפירוק. לא אתייחס לדברים ספציפיים מתוך הדו"ח, אבל אני חושב שהדבר העיקרי שעולה ממנו הוא שאפשר היה למנוע את הסיפור הזה, היו הרבה כשלים לאורך הדרך שאפשר היה למנוע את הקריסה. חוץ מזה, הכתובת הייתה על הקיר לאורך כל הדרך. הגופים המנהלים, המבקרים והמפקחים על הסיפור הזה - לכולם היה את המידע שהפועל ת"א הולכת שנה אחרי שנה למקום אליו היא הגיעה בסופו של דבר בדצמבר 2016".

מעופר אורליצקי, יו"ר בהקרה התקציבית, נמסר בתגובה: "מפרק הפועל תל אביב זיהה בעופר אורליצקי וברשות לבקרה תקציבית 'כיס עמוק' ומקור למילוי קופת הפירוק ומשכך סימן אותו כמטרה לדו"ח עוד בטרם בדק את העובדות. אורליצקי הוא מרואי החשבון המובילים בישראל וכל פעולותיו נעשו במקצועיות. תפקידו של יו"ר הרשות לבקרה תקציבית הוא לבקר את תקציבי הקבוצות בהתאם לכללים המקצועיים. אין זה מתפקידו ומסמכותו לבדוק מעשים לא חוקיים שבוצעו, ככל שבוצעו בקבוצה".

"דו"ח המפרקים שפורסם היום הוא דו"ח מופרך מעיקרו של חצאי ורבעי אמיתות שכידוע גרועים משקרים", אמר חיים רמון, מחזיק זכויות הניהול לשעבר, "הטענה שכאילו קיבלתי מועדון עם 7 מליון ש"ח מטביב אין בינה ובין האמת דבר וחצי דבר. טביב חייב אז והיום לרשויות המס כ-15 מיליון ש"ח ועוד כ-10 מליון ש"ח תשלומים נוספים. המפרקים מתעלמים מכך שטביב הודיע בקיץ 2012  שהוא נוטש את הפועל והקבוצה עמדה על סף פירוק ועמד להתמנות לה כונס נכסים. התחייבויות טביב לעונת 2012/13 הסתכמו בגרעון של כ-20 מליון ש"ח ואלמלא קיבלתי עלי את זכויות הניהול הקבוצה הייתה מתפרקת. התמונה המצטיירת מדו"ח המפרק כאילו קיבלתי קבוצה מבוססת עם אמצעים הוא שקר מוחלט. בשנתיים שניהלתי באופן בלעדי את הקבוצה , גייסתי כ-30 מליון ש"ח, רובם בהלוואות לזמן ארוך והקדמת תשלומים מספקים כמו אריאל שיינמן שהסכים להקדים תשלומים על חשבון העתיד".

"בתקופתי שולמו כל המשכורות בזמן", הוסיף רמון, "לא חזר אף צ'ק וכל הספקים קיבלו את כספם, ותוך כדי כך הפועל סיימה את השנה הראשונה במקום שלישי, את השנה השניה במקום רביעי, השתתפה בשנים הללו בליגה האירופית ובשנת 2012/13 עלתה לשלב הבתים של הליגה האירופית. כשהגעתי להפועל היא היתה קבוצה ללא עתיד ובשיניים הצלחתי להעניק לה שנתיים של ניהול תקין והישגים ספורטיביים, כל זאת בהתנדבות ללא קבלת שכר או הוצאות. המפרקים שמונו ככונסים והבטיחו להבריא את הפועל פעלו בחוסר מקצועיות , ברשלנות ומתוך פניקה והביאו ללא שום הצדקה לפירוקה של הפועל ולירידתה לליגה הלאומית. אמיר כבירי, מני וייצמן ואני מתכוונים לתבוע את המפרקים על סך עשרות מיליוני ש"ח על הנזק שהם גרמו למועדון ולנו. יש בכוונתנו להציג בפני בית המשפט את העובדות לאשורם באופן שיחשוף את המניעים האמיתיים של המפרקים שנובעים מתאוות בצע ופירסום".

הדפס