מנור סולומון צפוי לעבור לשחטאר דונייצק במרץ

המחיר: 6 מיליון יורו על 80% מהכרטיס של הקשר, שיישאר במכבי פתח תקווה עד לסיום חלון ההעברות באוקראינה. בינתיים השחקן מנהל מו"מ עם שחטאר על חוזה ל-4 או 5 שנים

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  08.01.19 - 18:40

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

מנור סולומון נחשב מאז תחילת העונה לסחורה הכי חמה ומבטיחה בליגת העל, אבל עדיין לא עזב את מכבי פתח תקווה. כשברקע התעניינות מלא מעט קבוצות ברחבי אירופה, הכישרון של המלאבסים נפגש עם ראשי שחטאר דונייצק ועשוי לעבור דווקא לאוקראינה.

בדונייצק מעוניינים בקשר באופן מיידי ומחירו המסתמן של הקשר הוא שישה מיליון יורו על 80% מכרטיסו, שכן 20% הנוספים יישארו אצל מכבי פ"ת. עם זאת, המלאבסים מבחינתם רוצים שהשחקן יישאר כמה שיותר כשיש שלוש אפשרויות: מעבר בחלון ההעברות הנוכחי בינואר, מעבר עד תחילת מרץ (סגירת החלון באוקראינה) ומעבר בקיץ. ככל הנראה סולומון יעבור לאוקראינה רק במרץ.

סולומון עצמו המריא לאוקראינה במיוחד כדי להיפגש עם נציגי שחטאר ומתנהל מו"מ בין הצדדים על חוזה לארבע או חמש שנים. כידוע, אבי לוזון, האיש החזק במועדון, כבר הבהיר בעבר כי הוא ירצה בעסקה מהעונה הבאה, זאת כדי להשאיר את סולומון בקבוצה עד תום העונה. כבר בקיץ היו הרבה מאוד דיבורים סביב השחקן בן ה-19 ולא מעט קבוצות באירופה הביעו בו עניין, אבל בסופו של דבר שום דבר לא הבשיל לכדי הצעה של ממש.

שחטאר דונייצק היא הקבוצה המצליחה ביותר בכדורגל האוקראיני במאה ה-21. מאז השתלט עליה איש העסקים, אחמט רינאטוב, הקבוצה זכתה ב-11 אליפויות ו-9 גביעים ופעם אחת אף זכתה להניף את גביע אופ"א אחרי ניצחון על ורדר ברמן בגמר ב-2009. בשנים האחרונות השליטה שלה בליגה ברורה לאחר שזכתה בשבע מתשע האליפויות האחרונות.

שחטאר מבוססת בשנים האחרונות על שחקני התקפה ברזילאים ורק בסגל הקבוצה הנוכחי עומדים לרשותו של המאמן פדרו פונסקה לא פחות מתשעה צאצאי ארץ הסמבה. קבוצת "כורי הפחם" היא אחת היצואניות המשובחות ביותר של שחקנים למערב אירופה. ברשימת אפשר למצוא את וויליאן (צ'לסי), פרננדיניו (מנצ'סטר סיטי), דוגלאס קוסטה (יובנטוס), פרד (מנצ'סטר יונייטד) ועוד רבים וטובים.

חשוב לזכור כי ברגע שתיסגר עסקה כלשהי מול קבוצה בחו"ל סולומון יצטרך לסדר את ענייניו מול צה"ל. בתוך כך, אחרי יום חופש שחקני הקבוצה שבו הבוקר לאימונים והחלו בהכנות למשחק מול הפועל חיפה תחת המאמן החדש מוראד מגמאדוב שקיים את אימון הבכורה שלו.

מגמאדוב גם דיבר באימון הבכורה שלו ונשמע בטוח בעצמו: "אני מרגיש מוכן כי יצא לי לאמן עוד אחרי הפרישה שלי. אז לא הייתי מוכן, אבל היום הרבה יותר. כמובן שתמיד יש מה ללמוד ולאן להתקדם, אבל בשלב הזה אני מרגיש מוכן".

על הפרידה מאלישע לוי: "אני רוצה להודות לו על התקופה בה עבדנו יחד, לא פגשתי הרבה אנשים כאלו. בתחילת העונה היו דברים שנראו טוב, אבל מסיבות אובייקטיביות כמו פציעות צצו בעיות ומהרגע הזה התחילה הנפילה. הוא ניסה להסתדר עם מה שיש, אבל זה לא הצליח תמיד".

"אף אחד במועדון לא תיכנן או חשב שאלישע לוי יעזוב וגם אני", מגמאדודב הוסיף. "נפגשנו ביום שזה קרה ותיכננו את האימון, הוא אפילו ביקר את חביב חביבו בבית שלו". על המטרות: "המטרה הראשונית היא לייצר את הקבוצה ולסדר אותה מבחינה טקטית".