זוארץ: לא אחזור, סיימתי את דרכי בכדורגל

יו"ר ההתאחדות המתפטר ל"מגרש פתוח": "באתי לעבוד, לא לבזבז את הזמן ואם מקשים עליי את העשייה אז לא אהיה שם. לא מצטער שהלכתי על זה". מירי רגב: "קוראת לשינו לחזור בו"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  17.01.19 - 17:52
תחילת כתבה

בהתאחדות לכדורגל עדיין מנסים לעכל את ההתפטרות של שינו זוארץ היום (חמישי). היו"ר עזב אחרי פחות מארבעה חודשים בתפקיד מכיוון שלא התקיימה הצבעה על ביטול השחקן הזר בליגות הנוער, ובראיון לתוכנית "מגרש פתוח" הוא הסביר את ההחלטה והשיקולים שמאחוריה.

"צריך להפנים שאם לא נטפל בשחקן הישראלי כמו שצריך במחלקות הנוער, תהיה לנו בעיה", אמר זוארץ, "שחקנים בני 18-23 חייבים לשחק ואני מבין שאני לא יכול לעשות את השינוי שמתבקש. לא באתי לבזבז את הזמן אלא לעשות טוב לכדורגל הישראלי. אני לא מחפש לנסוע לקונגרסים באופ"א - באתי לעבודה, לא באתי לשבת על כיסא. אם מקשים עליי את העשייה אז אני לא אהיה שם".

זוארץ המשיך: "כשאתה רוצה לעשות שינויים, יש אנשים שזה לא נוח להם כי זה עלול לפגוע בהם. אמרו לי בישיבה: 'אל תשנו את המבנה כי זה עלול לפגוע בסוכנים', זה אומר דרשני. אנשים אוהבים את איזור הנוחות ואני לא, אני מאמין ששינוי מוביל לעשייה וזה הכל. שחקן זר שמשחק על חשבון ישראלי בנוער זה פוגע בכדורגל הישראלי. אם רוצים שינוי, צריך שיהיה את הכלים לעשות אותו אחרת זה בזבוז זמן. כשאתה רואה שהדברים הקטנים לא הולכים לך, אתה מבין שאת הדברים הגדולים אתה לא יכול לעשות".

זוארץ הבהיר: "אני לא אחזור. ברגע שאמרתי שאתפטר, התפטרתי ואני לא יכול לחזור. אני סיימתי את דרכי בכדורגל, לא אחזור לקבוצות. אם תשאל אנשים כמה עבדתי ב-3-4 חודשים אז יגידו שזה כמו כמה שנים. אני לא מצטער שהלכתי על זה. מי יגיע במקומי? לא יודע. גם המ"מ וגם הגזבר התפטרו. מי שיגיע צריך לאהוב את הכדורגל הישראלי ושיהיה לו הרבה זמן כי יש הרבה עבודה. אני מקווה שמי שיבוא - שיבינו שצריך לעבוד אחרת".

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, אמרה: "שינו נבחר בקונצנזוס מלא בשל ההבנה שלו את עולם הכדורגל הישראלי ובשל העובדה כי כולם האמינו ומאמינים ביכולות שלו לתקן את הדרוש כדי שהכדורגל שלנו ישתפר משמעותית. הוא הביא איתו משב רוח מרענן ורצון עז להחזיר את הכדורגל שלנו לימיו הגדולים, אבל לצערי פוליטיקה זולה של בעלי עניין ותקיעת מקלות בגלגלים, הביאה את שינו להתפטר. הכדורגל הישראלי חולה וזקוק למישהו שירפא אותו - שינו הוא האיש לעשות זאת. זה מצער עוד יותר כיוון ששינו הגיע עם משנה מאוד סדורה לקידום הכדורגלן הכחול לבן - מה שכל כך נדרש להבראת הכדורגל הישראלי והפיכתו לאטרקטיבי בזירה המקומית ובזירה הבינלאומית. אני קוראת לשינו לחזור בו מהתפטרותו".

יו"ר מנהלת הליגות, ארז כלפון, מסר: "אני קורא לשינו זוארץ לחזור בו מהתפטרותו ולהישאר בתפקיד יו״ר ההתאחדות. שינו הצטרף אליי בחודשים האחרונים לקידום הכדורגל הישראלי ומיד מצאתי שותף אמיתי שיוביל איתנו את ביצוע הרפורמות שהחלטנו דוגמת הקמת קבוצות בת, הורדת הזרים ושילוב יותר צעירים בליגה הלאומית, שינוי עתידי במבנה הליגות ועוד תוכניות רבות לשיפור הכדורגל הישראלי. הצטערתי לשמוע על החלטתו של שינו, ואעשה כל שביכולתי על מנת שיחזור בו מהתפטרותו כדי שנוכל יחד להמשיך ולקדם את הכדורגל הישראלי".

יו"ר ההתאחדות לשעבר, אבי לוזון, התייחס אף הוא להתפטרות של זוארץ: "אני בהלם. מצד שני אני מכיר את שינו והוא בא לעשות ולשנות. אם לא יתנו לו לעבוד על פי תפיסת עולמו, אז הוא לא יהיה כי הוא לא מחפש לא את השררה ולא את הכיבודים". נשיא מכבי חיפה, יעקב שחר, אמר: "אנו מצטערים מאוד על עזיבתו של שינו. אנו לא מודעים לכל הפרטים והסיבות שגרמו לשינו להתפטר. הוא היה ראוי מאוד לתפקיד ומצער מאוד שלא ימשיך לכהן בו". שרון ניסנוב, מבעלי הפועל ת"א, אמר: "שינו בא לעשות סדר אבל לא היו לו שותפים בשביל זה וחבל".

הדפס