הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

להוציא להם אדום: השופטים פגעו בבית"ר

מהניצחון של הפועל ב"ש על בית"ר ירושלים יזכרו רק את הטעויות של יפת וצוות השיפוט. ההחלטות השגויות עלו לקבוצה של ניר קלינגר בפלייאוף העליון ועלולות לגרום גם למשה חוגג לאבד את הסבלנות. וגם: החולשה של ורד ובוזגלו והעתיד של האלופה. פרימו מסכם

משה פרימו
משה פרימו  19.02.19 - 10:15

תוצאת המשחק המרכזי של המחזור ה-23 בליגת העל: אלון יפת וצוות עוזריו 3, בית"ר ירושלים 1. נראה שלא רק לי יש את הרושם, שאם ה-VAR היה נכנס למגרשים כבר בתחילת העונה, הפועל באר שבע הייתה קרובה יותר למכבי פתח תקווה מאשר למכבי חיפה. התמונה בסיום המשחק בטרנר שבה נראה ניר קלינגר צועק "בושה" מסמלת את כל המשחק.

קלינגר צודק במאת האחוזים. זה היה שיפוט מביש ומבחינתי אפילו זו הייתה שערורייה ואני גם בהחלט יכול להבין את הנהלת בית"ר שהוציאה הודעה רשמית בה נטען שאיגוד השופטים לא רוצה אותה בפלייאוף העליון. מבין, אבל כלל לא מסכים. כי אם נכונים הדברים של הנהלת הירושלמים, הרי יש כאן שחיתות וזה פלילי. ב"ש כבר ניצחה בעבר את הקבוצה מהבירה כי היא הייתה טובה יותר, אבל לא הפעם. איך מרגיש היום אוהד בית"ר שקבוצתו "נשדדה" בצורה כל כך בולטת?

היכולת של השופטים פשוט ממאיסה כל חובב כדורגל. כמה משחקים נראה עוד שהוכרעו ע"י שופטים? די, באמת נמאס. אף פעם לא הייתה לי חצי טענה לשופט שלא ראה ויכול לקרות שאירועים נעלמים מעיניו, אבל לראות משני מטרים פנדל ברור לטובת בית"ר וכרטיס אדום ללואי טאהא ולא לשרוק? לראות בוודאות את שופט הרחבה יגאל פריד, עומד בצורה אופטימלית, משני מטרים, בלי שאף אחד מפריע לו, ולא להבחין שמאור בוזגלו הכשיל את ניב זריהן חצי מטר מחוץ לרחבה? מה זה?

בכלל, יגאל פריד הצעיר מקבל המון קרדיט מאיגוד השופטים, אבל במעט ששפט יותר טעה מאשר צדק ואתמול זה היה השיא. משה חוגג היה משוכנע שקבוצתו תגיע לפלייאוף העליון ועשה הכל לשם כך, עם השקעה כספית גדולה ביותר. לא הייתי רוצה להיות אתמול חוגג ומשחק כזה יכול לגרום לו לחשוב פעמיים אם להישאר, ובצדק רב. אלון יפת וצוות עוזריו שלחו את בית"ר לשחק נגד מכבי פ"ת, אשדוד ורעננה במקום נגד מכבי תל אביב ומכבי חיפה.

צריך לומר את האמת, בית"ר גרסת 2018/19 לא הייתה טובה, בטח עם פתיחת עונה רעה במיוחד. אנשים יטענו שאם היא לא בפלייאוף העליון זה לא בגלל ההפסד בב"ש, אלא בגלל העונה כולה, אבל אני לא מסכים. הירושלמים הגיעו לטרנר למשחק עונה מבחינתם וזה היופי בליגה, שלא כמו בגביע, שכל שבוע או שבועיים אפשר לתקן.

בית"ר הגיעה לב"ש במלוא מובן המילה. ניר קלינגר זרק למערכה הגורלית את כל הכישרון העומד לרשותו וזה נראה לא רע בכלל. למרות טעות איומה של טל בן חיים, היא חזרה מהר מהפיגור ואף הייתה צריכה לעלות ליתרון 1:2, מה שלא קרה בגלל יפת. הירושלמים היו כל הזמן במשחק, עד הטעות של יפת ופריד ושם זה נגמר.

בית"ר היא קבוצה חשובה לפלייאוף העליון וכנראה לא תהיה שם השנה. אם משה חוגג לא יתייאש אז אפשר לקוות שנראה קבוצה הרבה יותר טובה בעונה הבאה, כי הוא עצמו הבטיח, שבית"ר ירושלים שלו תתמודד על האליפות. בינתיים, בלי דיבורים מיותרים עושה זאת רק מכבי ת"א. אם מוחמד אבו פאני ממכבי חיפה וחוגג נביאים, אז בעונה הבאה מחכה לנו קרב משולש על התואר בין מכבי ת"א, מכבי חיפה וביתר ירושלים. אשרי המאמינים.

המשחק עצמו היה בקצב מטורף, משער לשער, ללא קישור. המאמנים לקחו סיכונים כי שתי ההגנות לא משהו בכלל ולצופה הממוצע בוודאי שכיף לצפות בזה. הזכרתי את קלינגר, שלא עלה עם חלוץ טבעי ושיבץ בהרכב את כל הדריבליסטים. מחשבה מעניינת שגם עבדה. אם לומר את האמת אז דווקא שניים בחוליה הזאת של קלינגר היו חלשים - מאור בוזגלו ועידן ורד. אם המשחק הזה היה משוחק לפני שלוש שנים, ורד ובוזגלו היו מובילים את בית"ר לניצחון ענק. לא הפעם, חלשים השניים. רואים שהם משתדלים ומתאמצים, אבל אין תכל'ס. גם הכרטיס האדום שקיבל בוזגלו בסיום המשחק, אחרי ש"יצא" על יפת הוא תוצאה של משחק לא טוב, מעבר לתסכול מהפנדל שנשרק בגללו, פנדל שלא היה כמובן, אבל זאת הצטברות של משחק שלא הולך ועוד בב"ש השנואה.

לגבי הפועל ב"ש, היא אכן ניצחה וכנראה תהיה בפלייאוף העליון. ברק בכר אמר בסיום המשחק ש"שחקנים רצו, שחקנים נלחמו, הגיע הזמן לשמוח אחרי תקופה קשה". צודק מאמן האלופה, לא ציפיתי שיגיד שהקבוצה שלו ניצחה בזכות השופטים. עכשיו היא צריכה לשמור על מקומה בפלייאוף העליון כי יש לה משחקים נוחים על הנייר.

לזכות בכר יאמר שהוא באמת ניסה הכל, כולל הרכבת שחקנים, שהוא עצמו הודיע להם לפני חודש לחפש קבוצה אחרת. הזכרנו את מכבי חיפה ובית"ר שקראו תיגר על האליפות בעונה הבאה (מכבי ת"א לא צריכה להצהיר, זה ברור), אבל על ב"ש אי אפשר, בנקודת הזמן הזאת, לומר את הדברים. הרבה סימני שאלה לגבי האלופה לעונה הבאה ובמיוחד מה יקרה עם אלונה ברקת. דבר אחד בטוח, כשה-VAR ייכנס למגרשים, יהיה לה הרבה יותר קשה לנצח.