"לא הראיתי בישראל מי אני. יכול להוביל קבוצה בספרד"

"בתקופה בבית"ר י-ם הראש שלי לא היה יציב. בכיתי אחרי שהקהל שרק לי בוז"; "הזמן בישראל בנה אותי"; "ההתקדמות שלי לא מפתיעה אותי". פול אדגר, אשתקד בבית"ר י-ם ובראשל"צ, הגיע עד לבטיס, וממש לא מתכוון לעצור שם. סיפורו המפתיע של הכישרון

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  22.02.19 - 15:15

תגיות: פול אדגר

תחילת כתבה

אם תגידו את השם פול אדגר ביציעי טדי, כנראה שאף אחד לא יגיד לכם שמדובר בכישרון יוצא דופן. הקשר בן ה-21 הגיע לישראל מפינלנד, על תקן ההבטחה, שאלי טביב איתר, ועשוי להפוך לאקזיט.

ההתחלה הייתה מבטיחה ואדגר חסר הניסיון דווקא בלט, אלא שאז דווקא אחרי הפסד להפועל ב"ש דברים השתנו. הקהל איבד כלפיו סבלנות ושרק לו בוז בכל נגיעה במה שגרם לו לרדת מהמגרש בדמעות. בהמשך העונה, אדגר נדד להפועל ראשון לציון מהלאומית, כשבסיומה בית"ר י-ם החליטה שלא לממש את האופציה שלו והוא עזב את ישראל.

תופתעו לשמוע, אבל דווקא מאותה נקודה אדגר צמח למקומות שהוא לא חשב. הקשר חתם בבטיס מהליגה הראשונה בספרד, ומשחק בקבוצת המילואים שלה. הקבוצה מאנדלוסיה רואה בו כישרון לעתיד והחתימה אותו על חוזה ארוך טווח, כשכעת הוא משחק בקבוצת המשנה ומתאמן עם הקבוצה הבוגרת עם שחקנים כמו חואקין וג'ובאני לו צ'לסו. מרחוק אדגר ממשיך לעקוב אחרי בית"ר י-ם ומסמן את התקופה בישראל כזו שבנתה לו את הקריירה.

"סקאוטים של בטיס ראו אותי כשהייתי בישראל. בסיום העונה היה חוסר ודאות בבית"ר י-ם והבנתי שהם לא רוצים אותי אז חיפשתי אחרי קבוצה חדשה", אדגר נזכר, "היו הצעות מפינלנד, אבל ברגע שבטיס הגישה לי הצעה, ידעתי שאני אלך על זה".

אדגר נזכר בתקופה בישראל והבהיר מה ראו בספרד שלא ראו ממנו בישראל: "הגעתי לבית"ר י-ם כילד צעיר, ממש ילד, וציפו ממני להיות שחקן משפיע. זה ריגש אותי להתאמן עם שחקנים כל כך טובים וקהל טוב, אבל ברגע שהתוצאות לא היו טובות, אז דברים השתנו".

"ברגע שהקהל שרק לי בוז, זה הוציא אותי מפוקוס", אדגר ממשיך, "אני לא אשכח את המשחק מול ב"ש. הם שרקו לי בוז ופשוט התפרקתי. בכיתי. האוהדים לא מבינים לפעמים שיש לשחקן נשמה ושלאחד כמוני שפתאום עזב את המדינה שלו ונמצא במדינה אחרת לבד, זה פשוט קשה להשתלב. הביטחון שלי נפגע. אני מודה שלא הייתי חזק מנטאלית, פשוט לא עמדתי בלחץ הזה. אנטואן קונטה ואנתוני וארן ליוו אותי לאורך כל הדרך, אבל פשוט שום דבר לא התחבר לי ואז שלחו אותי להשאלה בראשון לציון".

אם תשאלו אותו, אדגר לא מופתע מקפיצת המדרגה שלו: "עכשיו אני חזק בראש ואני הרבה יותר טוב ממני. ברגע שקורה לך משהו פעם ראשונה אתה מתקשה, אבל בפעם השניה אתה מצליח. הדברים הקשים האלה שינו ובנו אותי. זה ממש לא מפתיע אותי שהגעתי למועדון גדול כמו בטיס".

עקב בעיות בוויזה, אדגר יכול היה לשחק בבטיס רק במהלך העונה, כשמאז הוא פתח ב-9 משחקים בקבוצת המילואים, כשבמקביל הוא מתאמן עם הקבוצה הבוגרת. "אני לומד כאן המון. מרגיש לי שכולם מאוד מאמינים בי", הוא מספר, "אני מאמין ביכולת שלי להתקדם ולעבוד קשה. בישראל לא הראיתי את כל היכולת שלי, אני יכול להפוך בעתיד לשחקן משמעותי בליגה הספרדית".

בסיום, אדגר שלח מסר לקהל הצהוב שחור: "אני אוהב את האוהדים ושום דבר לא ישנה את זה. הם צריכים להבין שגם השחקנים רוצים בהצלחת הקבוצה, גם כשלא הולך. לפעמים צריך לתת את הגב והתמיכה ברגעים קשים ולהבין שכולנו בני אדם. ברגע שהקהל הגדול הזה איתך, שום דבר לא יכול לעצור אותך".

View this post on Instagram

⚽️👀

A post shared by ak Paul Edgar ⚽️✞. (@paul_edgar.5) on