פרידה מניר קלינגר בקיץ? בית"ר חייבת שינוי מיידי

לא הורגש על הקווים, לא הנחיל שינוי והתקרב צעד נוסף לקו האדום - הירושלמים זקוקים לדרך חדשה. וגם: העתיד של אביטן, החלק של מימר והמטרה של בלבול. שרף מסכם שבת

שלמה שרף
שלמה שרף  10.03.19 - 10:01

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

הצדק נעשה. הפתעת העונה מחדרה - זו שעשתה עונה נפלאה, הייתה חלק מהשישייה הראשונה במשך כל העונה ובמקביל רשמה עלייה היסטורית לחצי גמר גביע המדינה - תהיה בין שש הקבוצות הבכירות של הכדורגל הישראלי. לעולה החדשה, ובראשה ניסו אביטן, מגיעות את כל המחמאות שבעולם. אבל אני מציע למאמן להגיד תודה רבה, לתלות את המפתחות ולחפש קבוצה חדשה לעונה הבאה, כי הישג מרשים שכזה יהיה קשה לשחזר.

הקבוצה של אביטן איבדה לא מעט שחקנים העונה. על אף שעזיבתם של פלומן, טאפוקו ואבו פאני הכניסה לא מעט כסף לקופת המועדון, כל קבוצה אחרת בסדר גודל הזה הייתה נופלת בצורה חדה. אבל לא חדרה. הקבוצה הצנועה, שגם אם הייתה נשארת בליגה על יחס שערים טוב יותר היה מדובר בהצלחה, התאוששה ועשתה בדיוק את המצופה ממנה כדי לרשום הישג היסטורי ואם יש מגיע בכדורגל - לחדרה מגיע.

ומזאת שרשמה נסיקה מרשימה, לזאת שעשתה את הדרך ההפוכה. בית"ר ירושלים הולכת מדחי אל דחי ולמרות החיזוק המאסיבי של ינואר, קלינגר לא הצליח לנחיל שינוי בצהובים שחורים. מעמדו של המאמן הירושלמי מתערער בכל רגע שעובר ולא בטוח שהוא יסיים את העונה על הקווים בטדי. זה יכול להגיע מכיוונו וזה יכול להגיע מצידו של משה חוגג, אבל משהו חייב להשתנות, כי ניצחון של אשדוד יזכיר לבית"ר ירושלים שהיא עדיין לא הבטיחה לגמרי את הישארותה בליגה.

זו שתתמודד עם בית"ר ירושלים על תואר אכזבת העונה היא הפועל חיפה. הקבוצה מהכרמל היא אחת מאכזבות העונה. קבוצה שלא מנצחת שבעה משחקים ברציפות ואוספת ארבע נקודות בלבד מתוך 21 אפשריות היא קבוצה שלא מגיע לה להיות בפלייאוף העליון. כמובן שהמחמאות מגיעות להפועל רעננה, שהגיעה למשחק החשוב ביותר בעונה של הפועל חיפה ולא התבטלה. הקבוצה של מנחם קורצקי הייתה טובה יותר, תכליתית יותר וגם קופחה פעמיים בצורה ודאית.

הקבוצה מרעננה בעלת התקציב הצנוע באה לסמי עופר ללא רגשי נחיתות והגיעה להרבה מצבי הבקעה באופן שלא אופייני לה, אבל היא יכולה להודות גם לשרון מימר על זה. אין ספק שלמאמן של מחזיקת הגביע יש חלק גדול בדרך בה קבוצתו הופיעה. ההגנה של הפועל חיפה הייתה מאוד חדירה, ולא בפעם הראשונה, כשגם ניהול המשחק היה כושל עוד מזמן קבלת ההחלטה על ההרכב שיפתח.

החילופים של מימר היו מאוחרים - הוא היה צריך להגיב כבר אחרי השער הראשון - וגם ההחלטה לשבץ את גילי ורמוט באגף ולא מתחת לחלוץ הייתה שגויה. לדעתי, אם ורמוט לא משחק במרכז הוא לא צריך לשחק בכלל. ורמוט הוא השחקן הטכני הטוב ביותר של הפועל חיפה, הוא מחבר בין ההגנה להתקפה וזה היה ניכר בבישול השער הראשון. לשרון מימר, שלא הציב את ההרכב הטוב ביותר שלו למשחק החשוב בעונה, יש חלק גדול מאוד באי ההעפלה של הפועל חיפה לפלייאוף העליון. מן העבר השני, מחמאות לקורצקי. מאמן רעננה בדרך הבטוחה להישאר בליגה ועל הדרך הוא מגדל את שוער העתיד של הכדורגל הישראלי - אסף צור.

נסיים במנצחת הגדולה של ערב ההכרעות - מכבי חיפה. גם אחרי שאיבדו יתרון והכניסו את עצמם לבור, הירוקים הצליחו לנצח ולהבטיח את המקום השני ועל זה אחראי מרקו בלבול. מכבי חיפה אמנם לא משחקת כדורגל גדול, אבל אם תוצאות אי אפשר להתווכח - 80% הצלחה למאמן מכבי חיפה מאז נכנס לתפקיד. המטרה: לשמור על המקום השני, להשיג את הכרטיס המיוחל לאירופה ולעשות את יענקל'ה שחר מרוצה. במידה שזה יקרה, בלבול יצליח לתקן ואולי קצת להשכיח עונה נוראית של ההולנדים.