הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שלום ולא להתראות: האחריות על שחקני בית"ר

מדושני עונג, בכיינים ולקקנים, רוב שחקני בית"ר ירושלים לא ראויים ללבוש את החולצה והם האשמים העיקריים לכישלון. חוגג חייב לשחרר את רוב הסגל ולקחת דוגמה מנתניה, בני יהודה וחדרה. פרימו על מועדון ענק ממנו נשארה קבוצה קטנה, וגם קלינגר לא יוצא נקי

משה פרימו
משה פרימו  10.03.19 - 11:35

תגיות: ליגת העל

בתום הראיון של ניר קלינגר, בסיום ההפסד של בית"ר ירושלים להפועל ת"א, היה ברור שהמאמן לא ימשיך בעונה הבאה בבירה. קלינגר היה "גמור", הוא יודע הכי טוב מכולם שאיכזב בגדול את הבעלים משה חוגג. הבעלים, לו היו כמה התבטאויות שלא משתמעות לשתי פנים, אמר בתחילת העונה "בית"ר קבוצה של מקום שני או שלישי, מקום רביעי יהיה כישלון".

כשהיה ברור שיהיה קשה להיכנס לפלייאוף העליון, אמר חוגג "נהיה בפלייאוף העליון" ואף הוסיף "מי שלא יבעט לשער, לא יהיה בבית"ר. בשנה הבאה נתמודד על האליפות". כל הכבוד לחוגג שחושב מאוד גבוה, אבל צריכים להיות ריאלים. בית"ר מועדון ענק עם קהל עצום שברובו הכי קנאי בארץ, היסטוריה מפוארת, אצטדיון נהדר ולמרות הכל, עכשיו היא לא קבוצה בכלל.

הדבר מקבל משמעות גדולה יותר כי יש בסגל שחקנים שעל הנייר לא רעים בכלל, וזאת הבעיה הגדולה - רק על הנייר, על המגרש כלום ושום דבר. כשבוחנים באחוזים את הכישלון המהדהד של בית"ר, את מירב האחוזים לכישלון מקבלים השחקנים, הרבה לפני חוגג, אוחנה, קלינגר ולוזון. פשוט שחקנים שלא ראויים ללבוש את מדי בית"ר בעונה הבאה. שחקנים בכיינים, מסבירים, לקקנים, הכל. שחקנים שיכולים להוביל את ביתר לצמרת? לא ולא.

בית"ר הגיעה לטדי מול הפועל ת"א השנואה עם קהל רב מאחוריה ויודעת שהיא צריכה לעשות הכל כדי לנצח, בטח שלא להפסיד ועוד בדקה ה-91. גול קל כל כך מאחמד עאבד, שהיה צריך את בית"ר בטדי כדי להודיע לנו שהוא שחקן בהפועל ת"א.

לקראת העונה הבאה, חוגג צריך לשחרר את רוב הסגל, פרט לשטקוס כמובן שרק יגיע, גדי קינדה הנפלא, פלומן וקונטה. צריך גם להשאיר את שחקני הבית שבאמת אכפת להם מהמועדון כמו קלטינס, קריאף וכחילה. לכל השאר צריך להגיד "ביי ביי" ובהצלחה במקומות האחרים שימצאו. לבית"ר, בה הבעלים מאוד רוצה להגיע לליגת האלופות, אתם לא מתאימים.

אני צריך לשנן היטב את המשפט "הפועל חדרה בפלייאוף העליון ובית"ר ירושלים בתחתון". עד עכשיו קשה לי לומר זאת, למרות שמאתמול ב-22:30 זאת המציאות. שלושה שחקנים של בית"ר שווים לכל הסגל של חדרה. חדרה, לעומת בית"ר, ללא קהל גדול, בלי אצטדיון, ללא היסטוריה ובלי כסף. לא ייאמן, או כמו שאמר המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק "לא יאומן כי יסופר".

ומה בקשר למאמן בעונה הבאה. ניר קלינגר כשל, גם הוא וגם חוגג יודעים זאת היטב. קלינגר הגיע לבית"ר אחרי הכישלון הגדול של גיא לוזון ומאז פלסטר על פלסטר, תחבושת מוחלפת בתחבושת, זריקות ומה לא. בשורה התחתונה, החולה נשאר במצב אנוש. לכן בעונה הבאה חייבים לחשב מסלול מחדש, ללא רוב הסגל.

לגבי קלינגר, חוגג צריך לקבל החלטה אם הוא יכול לבנות קבוצה בצלמו שתהיה במאבק ראש בראש עם מכבי ת"א ואולי גם מכבי חיפה. חוגג יכול לנסות להביא לבית"ר את יוסי אבוקסיס או רוני לוי, אף אחד בעולם לא יודע מי באמת מבין השלושה יכול להוביל את בית"ר לצמרת. כל אחד מהשלושה יכול להצליח ובאותה מידה להיכשל כישלון חרוץ. אם חוגג חושב שקלינגר כל כך איכזב אותו העונה, שלא יתן לו את המושכות, כי העונה הבאה מבחינת השניים תהיה המשך ישיר לעונה הכושלת הזאת וזה רק יגרום למתיחות גדולה עוד לפני המחזור הראשון.

בשורה התחתונה, מדובר במועדון ענק בישראל עם קבוצת כדורגל חלשה מאוד, שמתחילת העונה נתן לנו להבין שפלייאוף עליון יהיה נס. המזל הגדול של כל המועדון ובמיוחד לקהל העצום והקנאי, שיש עוד מעט עונה נוספת והציפיות בשמיים. הפעם השינויים לא יהיו מינוריים, יהיו שינויים רבים, אני אומר למשה חוגג, תקח את חדרה, בני יהודה ונתניה כדוגמה, לא את ב"ש שם היית, כי נפילה עם השקעה כספית עצומה תערער אותך. אליפות בישראל יעשו שחקנים טובים שעובדים על המגרש ומבינים מה זה אומר לשחק בבית"ר ירושלים, ולא מדושני עונג שמרוויחים הרבה ורק מסבירים ברשתות החברתיות את הכישלונות שלהם. טיפ בחינם.