"אמירה מיותרת של אבי לוזון, לא ארד לרמה הזאת"

אלישע לוי התראיין ל-"5 באוויר" והגיב על ההתבטאות לפיה אם היה נשאר מאמן פ"ת, הקבוצה הייתה יורדת. על הנבחרת: "גם כשאני באתי אמרו שיש אווירה טובה, זה לא חדש"

מערכת אתר ערוץ הספורט  19.03.19 - 15:31

תגיות: אלישע לוי

תחילת כתבה

נפתחה חזית חדשה בכדורגל הישראלי. אחרי שאבי לוזון התבטא נגדו ואמר כי אם היה נשאר מאמן פ"ת, הקבוצה הייתה יורדת ליגה, דיבר היום (שלישי) אלישע לוי לתכנית הרדיו "5 באוויר" ודיבר על הבוס הקודם, על הסיכויים של נבחרת ישראל ועל דבריו של ערן זהבי במסיבת העיתונאים שנערכה היום.

"נפלנו לבית שאמנם לא יהיה קל, אבל זה לא ספרד וזה לא גרמניה. אלו קבוצות שאסור לזלזל בהן, אבל אפשר לנצח אותן. אנחנו כבר הוכחנו שבבית אנחנו כן יכולים לנצח, ואם רוצים לעלות לטורניר כזה, צריך לנצח גם בחוץ. כולנו מתחברים לזה, ואני מקווה שגם הקהל יבוא וייתן תמיכה ושנמשיך מאיפה שהפסקנו".

על האמירה של ערן זהבי שבהתנהלות הקודמת הנבחרת לא הייתה עולה גם עוד 400 שנה: "אני לא יודע אם הוא דיבר עליי או על הקמפיינים הקודמים. אני מאחל לו ולנבחרת כן להגיע לטורניר גדול. אם אתה מדבר איתי על אמירות ששחקנים אומרים, זה לא חדש לי. כשאני באתי לנבחרת אמרו: 'וואו, איזו אווירה טובה', אבל אתם מספיק זמן בכדורגל כדי לדעת שזה קורה כל פעם כשמגיע מאמן חדש, אז אני לא מתרגש".

לוי גם הגיב על האמירה של אבי לוזון: "אני שומע ורואה הכל, כי דואגים גם להשמיע לי. אני בטח לא ארד לרמה כזו, אבל אני יכול להגיד לך שחבל שהוא אמר את זה. כשאני עזבתי את פ"ת, היא הייתה שלוש נקודות לפני הקו האדום ו-7-8 נקודות לכיוון הפלייאוף. זה לא השתנה, כיום מכבי פ"ת נמצאת באותו המקום. אני חושב שזו אמירה מיותרת לחלוטין, ואני לא אגרר לזה. אני לא אנהג כמוהו ולא אדבר על פ"ת, ובטח שלא באמצעי התקשורת".

לוי הוסיף בהמשך: "כשאתה משחק נגד נבחרת גרמניה, ספרד וכאלה אז אחת עולה, אוטומטית הסיכוי שלנו לעלות יורד. אני חושב שבבית הזה הסיכוי הוא יותר טוב. אני מעולם לא יורק לבאר שממנה אני שותה, אבל הבית עכשיו הוא לא קל, אי אפשר לזלזל בפולין, אוסטריה ובסלובניה. אבל אני חושב שכן יש לנו סיכוי, אלה נבחרות בדרג שלנו".

"אין מאמן שלא עושה טעויות, וכיום שאני מסתכל אחורה ואומר שבוודאי עשיתי טעויות. אבל אין משהו שהיה אפשר לעשות, לא כל אחד נולד מאמן נבחרת. יש כאלה שמאמנים המון שנים ולא הגיעו לשום מקום. מה לעשות, אנחנו מתחרים נגד נבחרות אירופאיות וזה קשה. זהבי? הוא עד היום אחד המובילים. אני חושב שבאמת ניסו לייחס לו יותר מדי דברים שלא היו. לפי דעתי התפקיד הטוב ביותר שלו זה חלוץ שני, כלומר שחקן אמצע".

"אני חשבתי שאם אנחנו רוצים להתקדם, כן צריכים לשחק בשיטה של ארבעה שחקני הגנה. כי זה כדי להרוויח עוד שחקן בהתקפה. היו מקרים בפ"ת ששיחקתי עם שלושה שחקני הגנה. אתה רוצה לכווץ יותר שלא יהיו שטחים, השאיפה היא להיות כמה שיותר קרובים לשער האויב. השיטה של ארבעה שחקנים מבטיח לך שתהיה יותר צפיפות, ויהיה יותר קשה להגיע לשער. אבל בכדורגל משחקים בשני מצבים, אחד שהכדור הולך קדימה ואחד שהולך אחורה, ואם הוא הולך רק אחורה, אתה בבעיה".

"כשאתה יושב על הכיסא ולא זז יותר מדי, זאת אומרת שאתה מרגיש בטוח. אין שוער שלא מקבל גולים או עושה טעויות, אבל כשאתה סומך על השוער והוא עושה טעויות, אתה עדיין יושב בשקט. ההיררכיה מאד ברורה. אחרי שהגעתי, ואריאל הרוש לקח את ההזדמנות שלו, אני ישבתי בשקט והוא שיחק בכל המשחקים. הרוש לא משחק קרוב לחודש וחצי ויש התלבטות. זו החלטה של מאמן, שחקן שלא משחק זה לא אידיאלי. מרציאנו או הרוש? זה לא הוגן, זו החלטה שמאמן צריך להחליט. אני לא יכול".

"ברגע שהגעתי להחלטה שמרציאנו ישחק נגד ספרד, אני לא חיכיתי יום אחד. זה היה יומיים לפני המשחק. ההחלטה שלי הייתה לחשוב עשר שנים קדימה, ודרך אגב הוא לא בא משום מקום. אם המאמן יחליט שזה הרוש, ואז הוא יהיה טוב, מה תגידו אז? לדעתי יפתחו בהגנה שרן ייני, עומרי בן הרוש, כי הוא עם רגל שמאל, ולואי טאהא. ככה זה הנבחרת, פעם היו לנו בלמים והיה חסר לנו שחקני התקפה, היום יש לנו בעיות בהגנה".