הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"רוסו ישמש כעוזר, אחראי מושאלים וסקאוט"

בלבול על המינוי הטרי. אקס ולנסיה יגיע להתרשמות כמנהל מקצועי במחלקת נוער של חיפה

יגאל גולדשטיין ומוטי פשכצקי  28.03.19 - 15:37

ההתמודדות ביום שבת בין מכבי תל אביב למכבי חיפה יכולה לסגור את סיפור האליפות המוקדמת של הצהובים באופן סופי. כמובן שהקבוצה מהכרמל לא רוצה שולדימיר איביץ' יחגוג על חשבונה, אבל המטרה העיקרית היא להמשיך במאבק על הבטחת המקום השני המוביל לאירופה. על כל זאת ועוד דיבר כעת מרקו בלבול במסיבת העיתונאים המסורתית שנערכה היום (חמישי).

עוד קודם לכן, המועדון הוציא הודעה כי לואיס ויסנטה מתאו הספרדי ינחת בסוף השבוע להתרשמות הדדית במועדון כמועמד לניהול המקצועי במחלקת הנוער. מתאו בן ה-34 עבד במשך שש שנים במחלקת הנוער של ולנסיה ושימש כמנהל המקצועי שלה ממרץ 2017 עד ינואר 2019. לפני כן שימש במספר תפקידים נוספים, ביניהם ריכוז הפעילות הספורטיבית של מחלקת הנוער של המועדון הספרדי ובניית מערך מקצועי באקדמיה.

"ראשית אני רוצה לברך את הנבחרת על הניצחון", פתח את דבריו מרקו בלבול. "עד לפני ארבעה חודשים הייתי חלק מהנבחרת וזו גאווה גדולה. בנוגע למשחק שלנו, טוב שיש לפעמים מנוחה, השחקנים היו זקוקים למנוחה פיזית ומנטלית. אנחנו מתכוננים להתמודדות כמו לכל משחק, באותה גישה ועם אותו רצון. כשבאתי למכבי חיפה אמרתי שנגיע עם גישה חיובית וכדורגל איכותי לכל משחק".

"אני מגיל שמונה במכבי חיפה ויודע מה זאת יריבות בין שני מועדונים שהם מועדוני פאר בכדורגל הישראלי, המשחק הזה מבחינתנו הוא עוד משחק בדרך למטרות שלנו, כי מכבי חיפה רוצה לסיים כמה שיותר גבוה - שזה המקום השני - ורוצה להשיג את הכרטיס לאירופה, דבר חשוב למועדון. אנחנו לא עושים חשובנות, חיפה צריכה להיות מרוכזת בעצמה ובמטרות שלה - לסיים גבוה ולהיות באירופה. נעבוד קשה כדי להיות איפה שאנחנו צריכים להיות".

"אנחנו יודעים שאנחנו באים לשחק נגד הקבוצה הטובה בליגה, יש לנו את המטרות שלנו ואנחנו רוצים להמשיך בדרך שלנו. הגעתי לפני שלושה חודשים ואנחנו בדרך טובה, משחקים כדורגל טוב ומאוד מאוזנים. נבוא להציג כדורגל טוב ולשמח את הקהל שלנו. לכל הקבוצות חסרים שחקנים לא רק לנו, היה מספיק זמן להתכונן, נבוא מוכנים ובלי תירוצים. ההפסד לבני יהודה? אנחנו מאוכזבים מאיך ששיחקנו ומהתוצאה שהגיעה דווקא אחרי תקופה טובה. ניתחנו את הדברים, נתקן ונמשיך הלאה".

על עוואד הוסיף מאמן הירוקים: "הוא שחקן מצוין ואמרתי לו את זה. יש לנו בחלק הקדמי רוטציה טובה, בכל משחק אני בוחר את התלכיד הכי נכון לשיטה ולסיטואציה ועושה את ההתאמות הכי טובות למכבי חיפה".

על הגדרת תפקידו של ג'ובאני רוסו אמר: "אני שמח שג'ובאני הצטרף לצוות המקצועי, שיחקתי איתו וגם אימנתי אותו, הוא מבדר אבל יש לו ראייה מקצועית טובה ושטוב שהוא כאן. תפקידו יהיה עוזר מאמן בצוות המקצועי ואחראי על שחקנים מושאלים וצעירים, ובנוסף הוא גם ישמש כסקאוט במועדון. אני חושב שזה תפקיד חשוב".

נטע לביא הוסיף: "כולנו יודעים כמה המשחק חשוב עבור הקהל אבל הוא גם חשוב עבורינו, אנחנו רוצים לשמח אותם ולתת הכל. היה לנו פגרה קצרה וחזרנו השבוע לעבוד מאוד קשה, אנחנו מתכוננים בצורה הכי טובה שאפשר. אנחנו נילחם ונשחק כדורגל טוב כי זו המטרה וננסה לנצח. ברור שאנחנו לא רוצים שיחגגו עלינו אליפות אבל יש לנו מטרות והמשחק הזה סופר חשוב לנו כדי להגשים אותם. מלבד המקום הראשון, הפלייאוף העליון מאוד צפוף ולכן כל משחק הוא על שש נקודות".