"שחקני הפועל חיפה לא פחות אשמים ממימר"

ורמוט למגרש פתוח: "שרון הרים אותנו. לא בעד לגליזציה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  28.04.19 - 19:41

תגיות: גילי ורמוט

תחילת כתבה

עונה לא פשוטה עברה על הפועל חיפה. אחרי היכולת הטובה שהציגה הקבוצה האדומה מהכרמל בעונה שעברה, הפעם דברים לא הלכו לה, ושינויים רבים כולל חילופי מאמנים לצד תוצאות רעות במיוחד הובילו לפלייאוף התחתון. אבל אתמול (שבת) השחקנים נשמו קצת לרווחה אחרי שהבטיחו באופן מעשי את ההישארות בליגה עם 1:2 על בני סכנין. אחד השחקנים שלא ירצו לזכור מבחינה אישית את העונה הוא גילי ורמוט, שעומד בינתיים על שני שערים וארבעה בישולים, הרבה פחות ממה שרגיל בקריירה. היום הקשר התראיין לתכנית "מגרש פתוח", ודיבר על העונה.

"הוקל? ברור, איזו שאלה. אם לא היינו מנצחים אוי ואבוי באיזה מצב היינו. בגדול הפועל חיפה נבנתה לפלייאוף העליון, בטח אחרי העונה שעברה והתקציב שגדל. ברגע שלא העפלנו, אז התחלנו להסתבך. מה קרה? אין משהו ספציפי לשים עליו את האצבע. הצד הפסיכולוגי מטורף, היינו במומנטום שידענו שלא משנה מה קורה במשחק, יהיה טוב, ויצאו דברים טובים. ואז הגענו למעין כדור שלג שלא משנה מה יקרה, לא הולך לנו שום דבר".

מימר אמר שאין מעבר מהאימון למשחק, ובחר לשים את המפתחות - מבין את הצעד שלו?
"לזכותו, הוא ויתר על חוזה וראה את טובת הקבוצה. אנחנו מאד התאכזבנו מזה וציפינו שיישאר עד סוף העונה. הוא הרגיש מנטלית שמשהו קרה, וזה היה הפתרון. אין ספק שהיינו צריכים ניצחון אחד לפני חודש, ולא הצלחנו להפוך את המצב. כשלא הולך אז המאמן בפרונט ומקבל את מירב החצים. שחקנים לא פחות אשמים משרון ובמשך חודשים לא הציגו את היכולת שלהם ולא קרוב לזה. חבל שזה היה כך, היו לנו שיחות בינינו ועם יואב כדי לעצור את זה".

מימר איבד את חדר ההלבשה?
"ממש לא, האימונים היו טובים. הוא יעיד על כך. זה לא שהמאמן הלך והייתה הקלה, ממש לא ככה. השינויים גרמו לסיום הזה? לא חושב, הקבוצה הייתה עם ניר (קלינגר) ברצף ללא ניצחון ונראינו רע מאד, מהרגע ששרון הגיע הוא דווקא הרים את הקבוצה, ככה שהוא כן עשה את השינוי הזה. לא יודע אם העונה הייתה נגמרת אחרת".

מבחינתך זו אכזבה גדולה שלא הגעתם לפלייאוף העליון?
"זו אכזבה זה ברור. אני רואה שם את חדרה, בני יהודה וסגלים לא יותר טובים משלנו. יש לנו סגל ממוצע, לא אמרתי יותר טוב. אני לא הרגשתי בשום משחק שאנחנו נחותים. יכולנו להיכנס לשם, וזה היה תלוי בנו וזה מאכזב מאד. סילבס? הייתה איזו התלבטות להישאר עם הצוות הקיים והעוזר שיסיים את העונה, אבל יואב החליט שצריך זעזוע גדול יותר והביא את חיים. אחרי שבוע וחצי שאנחנו איתו זה מרגיש טבעי, יש אנרגיות טובות וחדשות וכולם רוצים להוכיח את עצמם. אני שמח שאתמול זה הצליח".

על החממה וגידול מריחואנה רפואית:
"אנחנו חווה תשיעית אחרי שנים. זו היסטוריה וזה מאד מחמיא, אני ואשתי עובדים על זה קרוב לשנתיים. אחרי עבודה קשה ומלא פגישות, מתחילים לראות ניצנים. כוכבי NBA העדיפו את זה על סם אחר? יש שמנים ואינספור דברים. אני לא מבין בדברים האלו, אני כשצריך גם לוקח כדורים אנטי דלקתיים. שחקנים נתקלים בזה, אין מה לעשות, אתה רוצה לשחק ולא להרגיש כאב".

בעד לגליזציה?
"לא, דווקא יכולה ליצור לנו יותר תחרות".

ממשיך בחיפה עונה הבאה?
"כן".

מכבי ת"א?
"שאפו על מה שהם עושים. בכללי הרמה מאד ירדה, לא נעים להגיד, אבל הרמה לא טובה ואין מספיק איכות. רמת השחקנים, השופטים והמאמנים צריכה לעלות, הכל טעון שיפור".