"מתגעגע לשחק עם יוסי". פרננדו טורס נפרד מבניון

בלעדי לערוץ הספורט. צפו בספרדי בראיון לפני הפרישה: "יוסי מהאנשים שהכי השפיעו על הקריירה שלי. בליברפול כולם חיפשו אותו. הוא עשה את ההבדל". וגם: סיפור החומוס ומסר לאוהדי בית"ר: "בניון יהפוך את המועדון לגדול יותר. מעכשיו אעקוב אחרי הקבוצה"

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  02.05.19 - 20:00

תגיות: ביתיוסי בניון

תחילת כתבה

צפו בראיון הווידאו הבלעדי של פרננדו טורס לערוץ הספורט

יוסי בניון שיחק במהלך הקריירה עם שמות ענקיים, אבל כנראה שאחד החברים הכי טובים שלו, שאותו גם ייקח לעתיד, הוא פרננדו טורס.

"אל ניניו" הספרדי והיהלום הישראלי שיתפו פעולה במשך 4 שנים קסומות ומלאות, אחת בצ'לסי ועוד שלוש בליברפול. הם חלקו חדר בנסיעות למשחקים, אירחו אחד את השני לארוחות וגם הזינו אחד את השני בבישולים, שהפכו לשערים. עד היום, פרננדו טורס שומר על קשר קרוב מאוד עם יוסי בניון, מודע לכל צעד שלו וגם כמובן להחלטה שלו לפרוש.

רגע לפני המשחק האחרון בהחלט של הישראלי, "אל ניניו" התפנה לראיון בלעדי לערוץ הספורט בו סיפר על ההיכרות המשותפת, החשיבות של בניון לליברפול, חווית "החומוס" המשותפת וגם מבטיח: "מעכשיו אהיה אוהד של בית"ר י-ם". בלעדי.

"הדבר הכי טוב עבורי בלשחק ליד בניון זה שידעתי שתמיד יש לידי שחקן שיכול למסור לי. חלוץ כמוני צריך שחקן כזה לידו בקבוצה", טורס פתח את דבריו, "אני מתגעגע ללשחק איתו. האמת? אני מתגעגע אליו בכלל. גם כשהיה על הספסל או פצוע, הוא היה חסר לי. נהניתי איתו על הדשא ומחוצה לו. אני לא אשכח את זה שיוסי היה השחקן שבישל לי את הגול הראשון שלי בליברפול במשחק הכנה בקיץ. הוא גם היה האיש הראשון, שראיתי בחדר ההלבשה של צ'לסי כשחתמתי במועדון. יש לי יחסים טובים איתו - גם אישיים וגם מקצועיים. אני מאוד גאה בכך שיוסי היה איתי. הוא חבר שלי גם היום, הוא אחד מהאנשים הכי טובים שפגשתי ואחד השחקנים הכי איכותיים, ששיחקתי איתם ופגשתי בכדורגל. יוסי תמיד יהיה בלב שלי".

במהלך ההיכרות רבת השנים, בניון וטורס חלקו אינספור רגעים, אבל לספרדי יש זיכרון אחד פיקנטי מהחברות עם משפחת בניון: "אני זוכר שהוא הזמין אותי לבית שלו לארוחה. זו הייתה הפעם הראשונה שטעמתי אוכל ישראלי. אני זוכר שאצל יוסי למעשה אכלתי בפעם הראשונה חומוס וכבר עכשיו אפשר להגיד שזה החומוס הכי טוב שאכלתי בחיים. פעם ראשונה שנחשפתי למאכל הזה, וזה היה משהו מיוחד בשבילי. יש לי הרבה שעות משותפות עם בניון. שנסענו יחד למשחקים ותמיד ישבנו אחד ליד השני והיינו באותו החדר. כל הדברים שעשינו יחד יצרו קשר וחברות מיוחדת. היינו תמיד חברים לאותו חדר גם בצ'לסי וגם בליברפול. הוא היה מאוד משמעותי לקריירה שלי".

בהמשך, טורס סיפר על ההשפעה של בניון על חדר ההלבשה של המייטי רדס: "ליוסי הייתה השפעה גדולה על ליברפול. הוא היה הווינגר על הכתף והיה לו שיתוף פעולה טוב עם צ'אבי אלונסו וסטיבן ג'רארד. כל השחקנים ניסו לחפש את יוסי בליברפול כי הוא שחקן שהיה יכול לעשות את ההבדל. יוסי היה זה שתמיד מצא את החלוץ בצורה הכי חכמה ומתוחכמת ויצר סוג אחר של משחק. הייתה לו יכולת מדהימה. אני חושב שכל השחקנים ששיתפו איתו פעולה יגידו עליו שהוא מסוג השחקנים שאתה צריך כשהקבוצה מסתבכת, וגם שחקן שאתה צריך בחדר ההלבשה כי הוא מוסיף לאווירה. בניון זה סגנון שחקן שכל קבוצה צריכה כדי להצליח".

טורס שמר על קשר הדוק עם בניון, ובסיום הוא בחר לשלוח מסר אליו ואל אוהדי בית"ר י-ם: "שמעתי שיוסי בניון קיבל תפקיד בבית"ר י-ם ואני בטוח שהוא יהיה מצוין. יוסי הוא מסוג האנשים שלא משנה מה, יעשה את תפקידו בצורה מצוינת. מדובר במקצוען, שמאוד מסור לכל דבר שהוא עושה. אני בטוח שהוא ייתן 100% מאמץ ויביא את כל הדברים שהציג כשחקן, גם לתפקיד הזה. אם הייתי אוהד בית"ר י-ם עכשיו, הייתי מאוד שמח כי הייתי רוצה ג'נרל מנג'ר שיודע לעבוד קשה ולהפוך את המועדון לגדול יותר. אני מאחל לו את כל הטוב בעתיד ואני בטוח שהוא יהיה ממש טוב כמנג'ר. מבטיח שאהיה אוהד של בית"ר מעכשיו".

צפו בראיון הווידאו הבלעדי של פרננדו טורס לערוץ הספורט