הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הדריבל האחרון: הכדורגל הישראלי נפרד מבניון

כששחקן פורץ דרך כמו יוסי בניון תולה את הנעליים ופורש, אפשר להבין שתם עידן חשוב בכדורגל הישראלי. גבריאל היידו ליווה את היהלום במשחקו האחרון, מהמחווה שאירגנו לו כוכבי העבר, דרך הטקס המרגש של בית"ר ועד לסיום שהשאיר טעם של עוד. צפו בכתבה

גבריאל היידו
גבריאל היידו  06.05.19 - 17:58

תגיות: ליגת העל

כשכדורגלן גדול פורש, האוהדים של הקבוצה האחרונה שלו עצובים. כששחקן פורץ דרך תולה את הנעליים, כל אוהבי הענף באים לתת כבוד אחרון. מספיק לראות את רשימת שחקני העבר המפוארת שהתקבצה בטדי כדי לקלוט שתם עידן חשוב בכדורגל הישראלי.

כשבני משפחתו לבושים בחולצות הקבוצות הגדולות בהן שיחק זה הפך למופע של שיא הרגש, כמו שרק יוסי בניון יודע לייצר. זו אולי הייתה מחווה לבניון, אבל היא גם עשתה צדק פואטי עם כל מי ששיחקו איתו ובית"ר ירושלים שאירגנה טקס נדיר במחוזותינו הייתה שם על תקן זו שעושה את המעשה הנכון.

מספיק לראות את שורת הכרטיסים שחיכתה לבניון כדי להבין את גודל האירוע. יממה לפני שהוא חוגג 39 אביבים, בניון התכונן לחוות בפעם האחרונה את הדברים מזווית של כדורגלן - רגע לפני שיעבור לצד המנהל. יוסי, שפתח כקפטן, זכה לכבוד שמעטים מקבלים בטדי ובדקה ה-15 החיבור עם הקהל הבית"רי הרגיש הרבה יותר עוצמתי מפרק הזמן בו שיחק במועדון. כראוי למשחק אחרון בקריירה דרמטית, טביעות האצבע של בניון בלטו למרחוק - רגע אחרי שבית"ר עלתה ליתרון, יוסי היה עסוק בהפרדת כוחות בין שחקני אשדוד. הרי למה שמישהו יריב בערב החגיגי שלו?

מספר 15 גם היה מעורב במהלך שהוביל לפנדל. יוסי ישר לקח את הכדור, גם אם בתוך תוכו עלו ספקות מוכרים. אז במקום רגע רומנטי ושער אחרון בקריירה, קיבלנו התפרקות מוחלטת של בית"ר מול אשדוד שכבשה שלושה שערים תוך 11 דקות ועוד בטדי. גם בניון הבין שאקורד הסיום שלו ככדורגלן יסתיים בהפסד, אז כל מה שנותר היה להמתיק את הגלולה עם עוד מהלך וינטג' שהשאיר טעם של עוד.