בלבול ביקש להשאיר את רוקאביצה גם בעונה הבאה

במכבי חיפה רוצים לראות את החלוץ בן ה-31 ממשיך ויקבל הצעה לחוזה נמוך יותר. הוא צפוי לפתוח נגד נתניה, כמו חבשי, מאיר וגלזר. המאמן: "רוצים את הכרטיס לאירופה"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  23.05.19 - 08:45
תחילת כתבה

גם בגיל 31, ניקיטה רוקאביצה עדיין רצוי במכבי חיפה. המאמן מרקו בלבול ביקש להשאיר את החלוץ גם בעונה הבאה וגם במועדון יש רצון גדול לראות אותו ממשיך, אך מתכוונים להציע לו חוזה נמוך יותר. בשלוש שנים האחרונות השתכר השחקן בכרמל כ-400 אלף יורו.

בכל אחת מעונותיו במועדון, החלוץ האוסטרלי-אוקראיני, שמחזיק בדרכון ישראלי, היה מעורב בכמות דו ספרתית של שערים ובישולים, וגם העונה הוא מחזיק במאזן לא רע של 9 שערים לצד 2 בישולים. רוקאביצה ערך אתמול אימון קל בשל כיווץ בשריר, אך לא קיים חשש שלא יוכל ליטול חלק במשחק בשבת נגד מכבי נתניה.

שחקן נוסף שכשיר הוא עאיד חבשי, שהוחלף בתיקו עם מכבי תל אביב במחזור האחרון בגלל כיווץ בשריר הירך האחורי וכבר מתאמן באופן מלא. השניים צפויים לפתוח בהרכב, בניגוד לגיא חיימוב שסובל מחבלה בכתפו ולא יהיה כשיר. את מקומו בין הקורות יתפוס עומרי גלזר וגיל אופק יישב על הספסל.

השחקנים חגגו אתמול עם שון ויסמן את חתונתו. ההערכה היא שבעקבות השבוע העמוס רגשית שעבר על החלוץ, הוא יירד לספסל במשחק נגד מכבי נתניה, ואת מקומו בהרכב יתפוס ירדן שועה. מוחמד עוואד, שהורחק עד לסיום העונה וממשחק בגביע הטוטו בעונה הבאה, ימשיך להיעדר.

למרות היכולת הטובה שהציג במשחקים בהם לקח חלק, סאן מנחם יראה שוב את רז מאיר פותח בעמדת המגן השמאלי במערך של שלושה בלמים.

"אנחנו מגיעים למשחק שהכל תלוי בנו. זה משחק אחרון ואין דרך חזרה אחריו", אמר בלבול במסיבת העיתונאים לקראת המשחק. "נבוא לשחק את המשחק עם הסגנון שלנו במטרה לנצח. זה משחק של עונה, משחק על הכרטיס לאירופה ומכבי חיפה רוצה להיות שם".

"מצפה לנו משחק קשה בחוץ, מול יריבה חזקה. עמדנו במטרה להגיע לפלייאוף ועכשיו מתעסקים במטרה שלנו להגיע לאירופה. אנחנו פוגשים קבוצה שעושה עונה טובה עם גמר גביע ופלייאוף עליון שרוצה גם היא את הכרטיס לאירופה. זה משחק נגד קבוצה מאומנת, טקטית, ומוכשרת. המשחקים הקודמים נגדם היו אינטנסיבים".