אתגר בוזגלו: הקבוצה שהכי מתאימה למאור

קאמבק להפועל ב"ש, החזרת הפועל ת"א לגדולה, איחוד עם אחיו בהפועל חיפה או דווקא מעבר לחו"ל. רגע אחרי הפרידה מבית"ר, הצביעו בסקר: מה יהיה היעד הבא של הקשר?

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  24.05.19 - 13:16

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

מאור בוזגלו שוב מחפש אחרי אתגר חדש. "הילד" של הכדורגל הישראלי נפרד היום (שישי) מבית"ר י-ם, ונתן את האות לפתיחת קיץ מלא בשמועות על מעבר אפשרי לקבוצה אחרת. אז לאן הוא יצטרף? ניסינו לעזור. המדריך לכוכב המתלבט:

הפועל ב"ש - הקאמבק שלא דמיינו?
יתרון: האלופה איבדה משמחת החיים שלה בשנה האחרונה. פרשיות שרדפו אותה וגם ניצוץ שנעלם גרם לה לאבד את האליפות, כשדווקא בוזגלו יכול להיות זה שישיב את זה. הכישרון קיים שם וגם רגעים בלתי נשכחים באצטדיון טרנר (לטובה ולרעה) עשויים להזכיר נשכחות.

לב"ש היה חסר שחקן של מספרים, כזה שיהיה מעורב בבישולים ושערים, והקשר שכבר מכיר את ברק בכר, שידע לנצל את הכישרון הטמון בו, יוכל לפרוח מחדש בבירת הנגב. בב"ש חיפשו שחקנים חופשיים שלא צריך לשלם עליהם דמי העברה, שכך גם מבחינת עלויות מעבר כזה עשוי להיות אפשרי.

חסרון: הקרע מול הקהל מרגיש כמו בלתי ניתן לאיחוי. שירת ה"בוזגלו מת" אחרי שקרע את הצולבת עדיין מהדהדת ואיתה גם "קללת בוזגלו" שהטיל אביו. אחרי אינספור פרשיות בב"ש, מרגיש שלצרף מחדש את מאור בוזגלו ייצר עוד סערות עתידיות במקרה בו לא יפתח בהרכב, במקום שזקוק לשקט.

הפועל ת"א - הכוכב שיחזיר את הניצוץ?
יתרון: אחרי העונה המאכזבת וחסרת המזל של עומר דמארי, מרגיש שהפועל ת"א נואשת לכוכב שיסחוב אותה על הגב. הכשלונות בשנים האחרונות הפכו את האדומים לכאלה שנמצאים על סף יציאה ממועדון הגדולות, שכן עם תוצאות קשה להתווכח. מאור בוזגלו הוא כוכב שאפשר להגיד עליו הכל, אבל אי אפשר להישאר אדיש אליו.

דווקא שחקן שנוי במחלוקת יוכל להחזיר את התקווה ולהגדיל את כמות המינויים של הפועל ת"א, כמו שהוא עשה בהפועל ב"ש, שזוהתה לפני שהגיע רק עם כשלונות. ההתקפה של הפועל ת"א, שפשוט לא תיפקדה העונה, זקוקה לשחקן שיביא מספרים, ונראה שדווקא במתחם חודורוב הוא יוכל לקבל מקום של קבע בהרכב, שייתן לו ולאביו שקט.

חסרון: ניסנובים ויעקב בוזגלו בעסקת חבילה  נשמע כמו חיבור שלא יכול להיגמר בדרך שהיא לא פיצוץ. האב ידבר, הבעלים ידברו והבן והקבוצה עלולים להיות המפסידים הגדולים מכך. בנוסף, התקציב של הפועל ת"א הוא נמוך בהרבה משל בית"ר י-ם, וספק אם האדומים יוכלו לעמוד בתנאי השכר אותם בבירה סירבו להעניק לו.

מכבי נתניה - הטיפול של דראפיץ' וברדה
יתרון: מכבי נתניה הוכחה בשנים האחרונות כקבוצה שיכולה לשקם שחקנים. המנגנון חזק מכוכב כזה או אחר ולהצטרף למכונה שכבר מתפקדת, יכול להקל על בוזגלו להשתלב ולפרוח מחדש. בעיר היהלומים תמיד אהבו שחקנים אטרקטיביים (ערן לוי, איציק זוהר או ראובן עטר), כך שדווקא הסגנון ההתקפי והיצירתי של בוזגלו יכול להשתלב בצורה נהדרת ולהיות ההבדל בין קבוצה שכיף לראות, לקבוצה שיכולה גם לזכות בתארים.

חסרון: בנתניה נפרדו העונה מערן לוי בגלל ש"אף שחקן לא יכול להיות מעל הקבוצה", ולכן הכתובת על הקיר גם במקרה של בוזגלו. אייל סגל הבהיר שהוא לא ישתגע בתקציבים כלפי שחקנים, ולכן גם קשה לראות כיצד נתניה תוכל לעמוד בתנאי השכר שלו.

בני יהודה - ה"יציאה" של אברמוב
יתרון: בדומה למכבי נתניה, גם כאן בוזגלו ייכנס למכונה משומנת: קבוצה מאומנת, שהכל בה "עובד", ולכן קל יותר להשתלב בה. בני יהודה תשתתף באירופה, כך שבוזגלו יחווה את המסגרת שהוא כל כך אוהב, כשגם המקום שלו בהרכב הקבוצה, שתתמודד עם העזיבה של מאוויס צ'יבוטה, הוא יחסית מובטח.

חסרון: אומנם יוסי אבוקסיס הוביל את בני יהודה לעונה נהדרת, אבל קשה לראות איך היא שוב מגיעה לפסגות האלו שוב אחרי עוד מתיחת פנים. מעבר לזה, בדומה לנתניה, נראה שבוזגלו יצטרך להתפשר כלכלית אם הוא ירצה לחתום בבני יהודה.

הפועל חיפה - איחוד עם אלמוג אחיו
יתרון: מקומו בהרכב בקבוצה של יואב כץ הוא די מובטח, כשגם שיתוף הפעולה עם האח אלמוג, שצפוי להישאר בכרמל, עשוי לייצר עניין בעונה הבאה של "הבוזגלוס".

חסרון: בדומה להפועל ת"א, שילוב של יעקב בוזגלו ויואב כץ עשוי לייצר עניין תקשורתי שהוא אולי טוב לעיתונאים, אבל כנראה שפחות לקבוצה. בנוסף, קשה לראות את הפועל חיפה מתמודדת על תארים, בעוד בוזגלו ירצה בוודאי להיות רלוונטי במאבקי הצמרת.

אירופה - להתחיל מחדש
יתרון: בעוד בארץ בוזגלו תופס כותרות בכל פעם מחדש, יכול מאוד להיות שבחו"ל (בלגיה, יוון, קפריסין, טורקיה וכו') הכוכב יוכל להתרכז במה שהוא הכי טוב (כדורגל) ולשכוח מכל היתר. יכול מאוד להיות שקבוצות מעבר לים יעמדו בתנאי השכר אותם דורש אביו, בעסקה שתוכל להפוך את כולם למרוצים.

חסרון: אם בישראל כולם מכירים אותו, בחו"ל הוא יצטרך לבנות את מעמדו מחדש. המשמעות: מקומו בהרכב לא יהיה מובטח. האם הוא יוכל לקבל את זה? בכלל לא בטוח.