פרץ גבולות: הכישרון שגבר על הילדות הקשה

צפו: החוסר באבא והרצון להרשים את איביץ'. אליאל פרץ פורק

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  01.06.19 - 12:42
תחילת כתבה

כמו לא מעט לפניו וכנראה לא מעט אחריו, אליאל פרץ הוא עוד תוצר של מחלקת הנוער המוצלחת של מכבי ת"א. רק שכמו לא מעט שחקנים, גם הוא מצא את עצמו בחיפוש אחרי הפריצה המיוחלת, מחוץ לקריית שלום. והמקום הזה היה העונה הפועל חדרה.

עם ארבעה שערים וחמישה בישולים, פרץ הראה כמה כישרון יש לו ברגליים, כשבכל מהלך הוא חושב על הבית – מכבי ת"א, ועל מי שהוא חולם להרשים יותר מכל – ולדימיר איביץ'. "הוא אוהב משמעת טקטית ואני יכול לתת לו את זה, אין לי שום ספק", אמר פרץ והצהיר: "במכבי תל אביב אני חושב שאני יכול כבר העונה להוביל את הקבוצה, לזכות באליפות ולעשות דברים יפים. תקופת ג'ורדי קרויף? אני לא חושב שהיה מספיק סדר, מישהו שיכתיב את הדברים כמו שיש עכשיו. היום יש מישהו שהוא לא סופר אף אחד, אין אצלו שמות, מי שיתאמן טוב - ישחק. אני לא חושב שהם היו מספיק סבלניים כי בתור שחקן צעיר אתה צריך לקבל דקות כדי להוכיח את עצמך. קשה לפתוח בשלושה משחקים ואז חודשיים וחצי לא לשחק. היו הרבה חילופי מאמנים".

בגיל 22, וכשהוא יודע שכלכלת המשפחה עשויה להיות על הכתפיים שלו, הוא ישוב למכבי ת"א כדי להוכיח שהוא ראוי לשחק באלופה. תסמכו עליו שהמילה "לוותר" לעולם לא תהיה בלקסיקון שלו. "אני כן יודע שאני רוצה מעצמי להוביל איפה שאשחק", אמר פרץ. "רוצה לעזור לקבוצה, לקבל זימון לנבחרת ולזכות בתואר". צפו בכתבה המלאה